rss
09/20/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Свято Матері у школі українознавства «Барвінок»

«Маленькій людині життєво важливо, щоб поряд із нею ступали батьки». Такими рядками з вірша Огнєвoп Інелли розпочалося свято Матері й усієї родини в школі українознавства «Барвінок», що при парафії Української Православної церкви Святих Петра i Павла у Пейлoс-Парку, Іллiнoйс.

 

Батьки - це найцінніше, що є в кожної дитини. Мама, матінка, ненька - ніжна, ласкава, Берегиня нашого роду. І поряд батько, тато, татусь - сильний, надійний, іноді суворий, але добрий, годувальник, господар у хаті.

Щороку діти школи разом з учителькою музики пані Квіткою Мoдридцькою з особливою наполегливістю готуються до цього свята. Адже слова «мама» і «тато» ростуть разом з ними тихо, як ростуть дерева, сходить сонце, розквітають квіти. Так само тихо вони приходять на вуста - промінчиком маминої усмішки, теплом татових рук, вечірньою молитвою. І скільки б тобі не було років - 5 чи 50 - тобі завжди потрібні мати і батько, їхня ласка, погляд, безмежна любов.

Група «Малятко» співала для своїх батьків пісню «Пальчики», діти інсценізували вірш М. Підгірянки «Зайчик у тернині». А також, взявши за основу просту народну гру «Сорока-ворона», діти розіграли для всіх присутніх у залі маленьку п'єсу, через яку продемонстрували, як вони люблять допомагати мамі.

Title  Title

 

Метою проведення цього свята було поглибити знання дітей про сім'ю, виховати шанобливе ставлення дітей до батьків, а також любов і повагу до народних традицій. Адже Мати в найвищому розумінні - це наша Батьківщина, це Мати-природа, яка опікується життям на землі.

Title Title

 

Діти крутилися в танку і закликали весну піснею «Ку-ку»:

Ходи, співаймо,

радо вітаймо

Божу, Божу, Божу весну.

Багато звучало віршів з подякую та привітаннями матерям і татусям. Задушевно і мелодійно виводили дитячі голоси пісню «Мені сорочку мама вишивала». Вальс на флейті у виконанні Християна Ціхуна навіяв присутнім теплі спогади з їхнього дитинства.

 

Title
 

 

Title Title 

 

Пані Оленка Сендега провела ігри для батьків і дітей «Впізнай свою маму», «Знайди свою дитину». Веселий дитячий сміх і щасливі посмішки матусь заповнили святкову залу. Вікторія Махніковська віршем «Як у гніздечку пташка...» О. Роговенко нагадала усім про безмежність материнської любові і терпіння:

Title  Title

 

Полетять із гніздечка

діти-пташенята

та завжди матуся буде їх чекати.

Title Title

 

Старші діти зробили постановку оповідання «Найкращий подарунок». І всі погодилися, що для мами немає нічого кращого, ніж слухняні, здорові, щасливі діточки.

Не забуваємо час від часу хорошим словом дякувати твердому батьківському плечу, кланятися низько до землі материнській любові. І радіти в цю мить, що ми є, що ми живемо, що ще не порвалася ниточка роду людського.

 

Фото Павла Ярiша

 

Поправка до статті з № 19 газети «Час і Події»

Святкування Дня матері в церкві Святої Покрови

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com