rss
10/01/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Головою Конституційного Суду стала Наталія Шаптала

Судді Конституційного Суду України обрали головою суду Наталію Шапталу.

 

У прес-службі КС підтвердили обрання Наталії Шаптали на посаду голови Конституційного Суду.

«Наталія Шаптала була призначена суддею Конституційного Суду України X з'їздом суддів України у вересні 2010 року. Присягу Наталія Шаптала склала 21 вересня 2010 року. Відповідно до статті 16 Закону України «Про Конституційний Суд України», суддя Конституційного Суду призначається на дев'ять років без права бути призначеним повторно. Дев'ятирічний термін судді Конституційного Суду України Наталії Шаптали закінчується у вересні 2019 року», - йдеться у повідомленні.

Наталія Шаптала народилася 18 квітня 1959 року, в Донецьку. Закінчила Алтайський державний університет (Росія). Працювала у Донецьку юрисконсультом і помічником прокурора.

Із 2006 року працює суддею, спочатку в районному суді Донецька, а потім - в Донецькому апеляційному адміністративному суді. У вересні 2010 року обрана суддею Конституційного Суду.

Шаптала була в колегії суддів КС, яка 30 вересня 2010 року винесла рішення про відновлення дії Конституції в редакції 1996 року, що дозволило чинному тоді президенту Вікторові Януковичу узурпувати владу.

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження.

Тим часом звільнений з посади судді, а відтак, і голови Конституційного Суду Станіслав Шевчук заявив, що судді КСУ «здійснили антиконституційний переворот» і він оскаржить своє звільнення.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні відбувся антиконституційний переворот у Конституційному Суді України і захоплення державної влади з боку осіб, які обіймали посади суддів Конституційного Суду України. Судді головного конституційного органу держави, які присягали народу України, самі вчинили тяжкий кримінальний злочин, пов'язаний з поваленням конституційного ладу», - написав Шевчук.

Він стверджує, що відбулися «грубі та кричущі порушення Конституції України, Закону України «Про Конституційний Суд», Регламенту Конституційного Суду України».

На думку Шевчука, за цим стоїть «головний вигодонабувач Порошенко, який докладає всіх зусиль задля утримання влади шляхом збереження контролю над головними державними інституціями».

Шевчук заявив, що не має наміру здаватися і звернеться до суду та правоохоронних органів.

Під час спецзасідання у вівторок, 14 травня, 12 суддів проголосували за звільнення Шевчука з посади судді. Спочатку судді висловили недовіру голові під час зборів. Однак, правових наслідків це рішення не мало, оскільки у законі «Про Конституційний Суд» не прописана процедура звільнення голови КС, окрім як за власним бажанням.

Проте Шевчук не захотів добровільно піти з посади, тож судді розпочали голосування щодо його відставки з посади судді відповідно до висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики, який був затверджений ще у квітні.

Зокрема, Постійна комісія дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Станіслава Шевчука з посади судді КСУ у зв'язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та систематичним нехтуванням своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді КСУ, та заявила про його невідповідність обійманій посаді.

Шевчука також звинуватили у виданні незаконних розпоряджень, політизації діяльності суду, ігноруванні ним прав суддів.

Крім того, у діях голови КСУ вбачають ознаки кримінальних правопорушень. Ідеться про зловживання службовим становищем, нецільове використання бюджетних коштів та втручання у роботу суддів.

Спеціальне засідання, на якому судді мали розглянути висновок Постійної комісії з питань регламенту та етики, було призначене на 14 травня, проте Шевчук не додав це питання до порядку денного, і судді самі його порушили.

Як відомо, Конституція передбачає, що присягу в новообраного президента приймає голова КСУ. У Верховній Раді зареєстровано 8 постанов про дату проведення інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Депутати пропонують призначити церемонію на 17, 19, 20, 26, 28 травня або 1 червня.

На сайті КСУ 25 квітня була розміщена заява, в якій ішлося, що КС не чинитиме перешкод у здійсненні процедури приведення до присяги новообраного президента.

Активність церковних ієрархів

ІНАВГУРАЦІЇ БУТИ. Коли і як?

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com