rss
07/08/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ ІНАВГУРАЦІЇ БУТИ. Коли і як?

Дата написання і здачі до редакції даної статті для мене є невигідною.  Адже пишу про таку важливу подію, як анонсований розгляд Верховною Радою України дати інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського.

 

А наш рідний і надто своєрідний парламент ну аж ніяк не хоче розглянути це питання і прийняти рішення до моменту надсилання статті верстальникам нашого часопису. А міг би. І легко. Але...

То про що ж писати? Все, що можна було, я уже проаналізував на вітчизняному телебаченні. Але іноді достатньо точно встановити декілька фактів, і читачі у змозі висновки зробити самі.

Подивимося на числа

 

Ми з вами, шановні читачі, сподіваюся, ще не забули, що другий тур виборів відбувся 21 квітня. Саме тоді було обрано президентом України Володимира Зеленського.

Наступний етап - затвердження результатів виборів Центральною виборчою комісією (ЦВК).

І цей етап затягнувся не те що надовго, а надто надовго. Судіть самі.

Прийом і затвердження протоколів з мокрою печаткою тягнувся більше, ніж тиждень. Нерви Володимира Зеленського не витримали вже через 4 дні після перемоги, і вже 25 квітня він заявив про затягування з боку ЦВК.

Ті оперативно огризнулися, що мають на це 10 днів.

І підрахунок завершився 30 квітня, коли ЦВК офіційно затвердила результати виборів. Порахували, шановні читачі? Вони рахували 9 днів. Кого поминали?

Але ж, згідно зі законодавством України, мало проголосити підсумки виборів, навіть вустами голови ЦВК. Вони мають бути опубліковані в офіційному друкованому парламентському виданні «Голос України» та в «Урядовому кур'єрі».

І це відбулося. Ви правильно вирахували, шановні читачі, що не одразу, а з урахуванням вихідних першотравневих днів - аж у п'ятницю, 3 травня. Тобто, через іще три дні після офіційного проголошення в ЦВК.

Отже, ще раз рахуємо: спільними зусиллями ЦВК і всіх, хто міг гальмівним чином впливати на цей процес, між перемогою Володимира Зеленського та офіційним проголошенням цієї перемоги в газеті минуло не багато й не мало - аж 13 днів. І це у ХХІ сторіччі!

Чумаки возами, напевно, швидше б звезли протоколи з мокрими печатками до ЦВК, ніж це зробили після 21 квітня повністю механізовані та моторизовані дільничні й окружні комісії.

Вам про щось свідчить цифра 13? Правильно, вона вважається нещасливою.

Тож нещастя на шляху до інавгурації успішно організовуються та продовжуються для новообраного президента України й надалі.

Між перемогою та інавгурацією

 

Інтервали між перемогою та інавгурацією в усіх попередніх президентів були різними, але меншими, ніж у новообраного. І це при тому, що кожного разу і протоколи звозили з мокрими печатками, і рахували їх, і затверджували, й оголошували підсумки у ЦВК, і публікували це в газетах.

Все, як і тепер. Але ж темпи цих процедур були незмірно швидшими.

Порівняймо: Л. Кравчук між своїм виграшем та інавгурацією мав 5 днів, Л. Кучма у 1994 році - 9, В. Ющенко - 27, В. Янукович - 14, П. Порошенко - 12.

Ющенка вимучили найбільше.

А що ж поки що має новообраний?

Вперше свою дату інавгурації - а саме 19 травня - Володимир Зеленський назвав 4 травня на зустрічі з головою Верховної Ради України А. Парубієм. Натомість, той зустрічно запропонував 28 травня.

Ось як аргументував В. Зеленський: «Вважаю, що інавгурація має відбутися 19 травня. Саме на цій даті я наполягав і на сьогоднішній зустрічі з головами парламентських фракцій. Саме про 19 травня писав у листі голові Верховної Ради Андрієві Парубію. Сподіваюся, що народні депутати підтримають наші пропозиції на своєму засіданні 14 травня, адже нам потрібно працювати. Зокрема, і з парламентом.

  Title

Визначеність вкрай важлива і для народу України, і для іноземних гостей, які вже висловили бажання прибути на урочистості, і для мене особисто».

Його лист голові Верховної Ради України А. Парубію відзначався трьома особливостями - по-перше, ми прочитали основний аргумент для якнайшвидшого набуття повноважень через інавгурацію - уникання вакууму влади; по-друге, В. Зеленський підписався незвично: «Обраний президент України». Незвичним є тут слово «обраний»; по-третє, громадськість вперше побачила підпис нового президента.

Думаю, графологу є що сказати про цей автограф.

Скільки днів мине між виграшем і датою інавгурації Володимира Зеленського - поки що невідомо. Станом на 14 травня, коли він сподівався, що Верховна Рада України проголосить дату інавгурації, минуло вже 23 дні. Якщо призначать дату, яку пропонує Верховна Рада, - тобто 28 травня - це складе 37 днів.

Чому так відбувається?

Тому що, як саркастично жартують, недокрали? Чи недограли - свої політичні ролі у перспективі наступних виборів?

Атракціон нечуваної щедрості

 

Title  

А тим часом все ще чинний президент України Петро Порошенко організував такий дощ нагород, присвоєнь, підвищень, призначень, що його охрестили атракціоном нечуваної щедрості. За попередніми підрахунками журналістів (які з часом, звичайно уточнюватимуть), він після програшу виборів роздав 273 нагороди, присвоїв звання генерала 28-ми полковникам, дав Героя України голові СБУ В. Грицаку, не забувши при цьому 616 жінок і присвоївши їм звання «Мати-героїня».

Осипав орденами і чиновників свого оточення, а саме - співробітників своєї Адміністрації та штабу. Нагороди отримали:

Юрій Онищенко, керівник головного департаменту АП - орден Ярослава Муд­рого V ступеня.

Святослав Цеголко, спікер президента - орден «За заслуги» II ступеня.

Костянтин Єлісєєв, заступник голови АП - орден «За заслуги» II ступеня.

Ігорль Лурін, заступник керівника головного департаменту АП - орден «За заслуги» III ступеня.

Микола Антіпов, завідувач відділом головного департаменту АП - орден Данила Галицького.

Богдан Тирусь, заввідділом АП - орден Данила Галицького.

Руслан Демченко, радник президента - орден «За заслуги» II ступеня.

Олег Медведєв, позаштатний радник президента і спікер його виборчого штабу - орден «За заслуги» II ступеня.

Інші державні діячі:

Євген Нищук, міністр культури - орден Ярослава Мудрого V ступеня.

Степан Кубів, віце-прем'єр, міністр економічного розвитку - орден Ярослава Мудрого V ступеня.

Олександр Куць, голова Донецької ОДА - орден «За заслуги» II ступеня.

Олександр Терещук, голова Київської ОДА - орден «За заслуги» II ступеня.

Щодо низки нагороджених у ЗМІ та соцмережах здійнялися скандали, оскільки всі втаємничені наперебій розповідали про одіозність цих персон та незрозумілість мотивації їх нагородження. Поки що прізвища не наводжу, почекаю перевірки даних.

Але одного з новонагороджених уже терміново вивели зі списку, коли вияснилося, що він потрапив під «ковпак» антикорупційних органів.

Окрім цього, П. Порошенко зробив низку призначень. Щодо декого з них відома блогер Ліза Богуцька написала: «Порошенко забезпечує собі безхмарне майбутнє, і щодня обмежує в маневрах президента Зеленського.

Вчора він призначив юриста Roshen Малашенкову головою Верховного Суду. Всього призначив 75 суддів разом з родичами Ківалова і закликав Зеленського «не втручатися в незалежний суд».

Вчора ж звільнив Аллерова з посади голови Національної гвардії. Наскільки знаю, ще нікого не призначив. Добре буде, якщо ним виявиться Гелетей.

І теж Зеленському натякнув «у жодному випадку не втручатися в «незалежність Національної гвардії», - резюмує Богуцька.

А інший громадський активіст - О.Мочанов - висловився зовсім без дипломатичних натяків: «Зараз це все виглядає так, що Петро Олексійович замість того, щоб дістати з кишені гроші і роздати людям в подяку за те, що вони були вірнопідданими, розраховується з ними медалями і званнями за держрахунок.

І виглядає це негарно».

Ультиматум

 

Через 6 днів після зустрічі В. Зеленського з А. Парубієм обраний президент, спостерігаючи етично некоректні кроки все ще чинного глави держави на тлі ВІДВЕРТОГО НЕБАЖАННЯ Ради призначати дату інавгурації, не витримав. Він записав відеозвернення з таким ось текстом: «Я звертаюсь до українського парламенту.

Шановні депутати, сподіваюсь, що за три тижні, поки ви відпочивали, ви не забули слова депутатської присяги: виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників.

Поки що ви дієте виключно в своїх інтересах, боїтесь розпуску Ради і затягуєте призначення дати інавгурації.

І поки ви трясетесь за свої мандати, колишній президент Порошенко коїть незворотне.

Він проводить активні перестановки у вищому командуванні армії, намагається пропихнути свого голову Нацради з питань телебачення і радіомовлення, призначає суддів Верховного Суду, серед яких юристи «Рошену», судді Майдану та родичі пана Ківалова.

Роздає звання генералів більш, ніж 20 особам, серед яких відповідальний за безпеку арсеналів та складів, при якому сталися вибухи у Балаклеї, Ічні, Калинівці та Сватовому.

Дає звання «Героя України» голові Служби безпеки України пану Грицаку.

Але я розумію, що марно щось говорити людині, яка каже: «Я готовий підставити плече», а сама тримає дві дулі в кишені.

Це нагадує мені туриста в єгипетському готелі: завтра додому, валізи спаковані, номер вже прибрали, і нормальна вихована людина чекає на трансфер до аеропорту.

Але не Порошенко. Він ніяк не заспокоїться. Тягне рушники, тапці та бере усе підряд зі шведського столу.

Я вас дуже прошу, здайте ключ, розрахуйтесь за міні-бар і вперед.

Вам ще митницю і паспортний контроль проходити.

Саме тому я звертаюсь до Верховної Ради, найближчого засідання ви повинні призначити дату інавгурації на 19 травня.

Цього вимагаю не я, цього вимагає народ України, в інтересах якого ви присягали діяти.

Ви повинні зупинити ці політичні судоми кульгавої качки.

Країна потребує нормальної роботи всіх інституцій, народ не повинен чекати, поки хтось напризначається перед довгою відпусткою.

Думайте, будь ласка, не про депутатські ксіви, думайте про Україну.

19 травня. Голосуйте», - наголосив Зеленський.

Цей текст В. Зеленський проговорив чистою українською, без акценту, з правильними наголосами, чим, можливо, здивував тих, хто наполягав на його невиправній російськомовності.

Але тон звернення був відкрито ультимативним.

Відповідь

 

У відповідь прес-служба Адміністрації президента опублікувала такий текст:

«Президент України Петро Порошенко з повагою ставиться і до вибору українців, і до позиції найвищого законодавчого органу.

Для нього прийнятна будь-яка дата інавгурації, яку визначить Верховна Рада, позаяк це належить до її компетенції.

До моменту інавгурації нового президента Петро Порошенко залишається чинним главою держави і несе відповідальність за ситуацію в країні, виконуючи свої обов'язки, згідно з духом та буквою Конституції.

Україна - це не номер у єгипетському готелі, як здається пану Зеленському.

Передавання влади - це складний і відповідальний процес. І Петро Порошенко прагне здійснити його згідно з європейською традицією, так як це прийнято в демократичних країнах.

Тому він підтверджує своє запрошення Володимирові Зеленському, озвучене ще 30 квітня - не чекаючи інавгурації, провести зустрічі для того, щоб обговорити найважливіші питання життєдіяльності країни, рівно як і будь-які інші питання, пов'язані з делегуванням повноважень і відповідальності.

Відтак, у команді Петра Порошенка не сприймають жодних претензій щодо нібито затягування інавгурації.

Водночас, вважають позитивним сам факт того, що обраний президент порушив, нарешті, монополію Ігоря Коломойського на публічне формування порядку денного нової влади і хоча б у чомусь продемонстрував власну позицію... Можливо, навіть без консультацій з їхнім спільним адвокатом».

Люди, котрі розуміють реальний вплив Петра Порошенка на Верховну Раду України і на Андрія Парубія персонально, звичайно, посміхнулися, прочитавши цю відповідь.

Маючи, як мінімум, свою фракцію БПП у 130 багнетів, а, як максимум, вплив на парламентську більшість (хоч і не оформлену згідно зі законом), Петро Порошенко всіляко зацікавлений продовжити своє перебування у ранзі чинного президента і робить усе можливе, щоб його останні дні у цьому статусі продовжилися.

Мотиви особистого характеру (дехто каже про злорадну помсту за програш тощо) я тут не розглядаю.

Віддати шану

 

За день-два перед цим у контексті Дня пам'яті і примирення 8 травня та Дня перемоги над нацизмом 9 травня В. Зеленський зробив два символічні кроки, які лягають в його концепцію об'єднання всіх українців.

  Title

Він організував зустріч та символічне рукостискання і сфотографувався з двома представниками досі непримиренних груп ветеранів - зв'язковою УПА та офіцером Червоної армії, внук якого загинув в АТО.

Другим кроком був блискавичний візит до рідного міста Кривий Ріг на могилу діда-ветерана. Ось як сам В. Зеленський про це розповів:

«Сьогодні я на могилі свого дідуся Семена Івановича Зеленського. Він пройшов усю війну і залишився назавжди в моїй пам'яті одним із тих героїв, які захистили Україну від нацистів.

Шкода, що ми так рідко згадуємо ветеранів, своїх дідусів і бабусь.

Ми мусимо бути вдячними їм щодня.

Title  

Сьогодні - 9 травня. Це - наш День Подяки. Подяки за те, що нелюдська ідеологія нацизму назавжди пішла у минуле. Подяки тим, хто боровся з нацизмом - і переміг. Просто вдячні всім - за можливість народитися й жити.

Війна зачепила кожну українську сім'ю.

Внесок українців у перемогу - величезний.

Ніхто не має права приватизувати цю перемогу, казати, що вона могла відбутися й без українців.

Пам'ятаємо тих, хто загинув.

І шануємо тих, хто ще живий, їх залишилось дуже мало.

З Днем перемоги над нацизмом!

«Будем жить!»

Україна також відзначила ці всенародні свята. Особливо щемливими моментами були скорбота близьких за загиблими в АТО і ООС - в силу свіжості цих ран.

14 травня - день даремних очікувань

 

Коли настало 14 травня, інтерес до пленарного засідання Верховної Ради України зашкалював. Чи призначать дату інавгурації і, якщо так, то яку?

  Title

Однак, цей день перетворився на демонстрацію майже неприхованого знущання нардепів над новообраним президентом В. Зеленським.

Регламентний комітет зібрався, але розглядати питання інавгурації не став. Андрій Парубій вельми розпливчасто сказав, що Рада розгляне це питання протягом тижня.

У підсумку, на сторінці В. Зеленського з'явився такий коментар (закреслювання автора, тобто самого В.Зеленського):

«Андрій Парубій: «Обіцяємо вам, що 14 травня ми точно призначимо дату інаугурації» (с)

Цитати  Брехня

Великих Дрібних

Людей  Шахраїв.

Верховна Рада України - сокращенно ВРУ. ВРУ - их жизненный девиз.

Запам'ятайте прізвища депутатів цього скликання.

І на наступних парламентських виборах - робіть висновки.

Зробимо їх разом!».

І запущено голосування по цій таблиці.

За перших 9 годин отримано 1200 лайків, 1300 коментарів та 414 поширень. Зайве казати, що абсолютна більшість з них підтримує В. Зеленського і дуже різко критикує чинну владу. Хоча агресії вистачає в обидва боки.

Нова настанова від Порошенка

 

А цей день 14 травня Петро Порошенко провів у Брюсселі, на саміті. Само собою був представлений як президент України.

Само собою нагородив орденами Ярослава Мудрого двох найвищих єврочиновників - голову Єврокомісії Жан-Клода Юнкера і голову Євроради Дональда Туска. А що, на майбутнє не завадить, тим більше, що Петро Олексійович сам мріє про кар'єру єврочиновника - звичайно, не найнижчого рівня.

Ті дуже дякували і плескали по плечу Порошенка. Всі посміхались, раділи. То чому ж не продовжити цю солодку місію - всіх нагороджувати, від усіх чути подяки і похвали? Що той Зеленський так спішить? Хай почекає...

І на питання журналіста: «Щоб ви порадили новообраному президенту В. Зеленському, відповів: «Продовжувати курс Петра Порошенка».

В залі засміялися.

Судячи із задоволеного виразу обличчя Петра Олексійовича, цей сміх він розцінив як схвальний. Хоча наші міжнародні партнери вже доволі багато знають про найбагатшого президента найбіднішої країни Європи, і не думаю, що всі його підтримують.

Проте, як буде оцінено курс Петра Порошенка за 5 років його президентства, особливо внутрішньополітичний, в аспекті корупції та зубожінні народу, масового виїзду українців на роботи та на еміграцію, всі ми скоро дізнаємося.

Коли запрацює прокуратура нової влади, очолювана не кумом Петра Олексійовича.

Завершення

 

Що ж, чекаємо рішення ВРУ про дату інавгурації. Якщо таке ближчим часом буде.

 

Активність церковних ієрархів

Ретро-спекти історії в перспективі

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com