rss
06/02/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Події в Україні \ Конституційний Суд знову відклав розгляд закону про люстрацію

Конституційний Суд знову відклав розгляд закону про люстрацію

 

Конституційний Суд знову відклав розгляд закону «Про очищення влади». Відповідна заява з'явилася на сайті суду.

Причини перенесення розгляду і дати, коли можуть розглянути це питання, поки що невідомо.

Нагадаємо, 18 квітня Конституційний Суд уже відкладав розгляд питання щодо закону «Про очищення влади».

Закон набув чинності в жовтні 2014 року. Документ передбачає, що особи, котрі обіймають посади, які підпадають під люстраційну перевірку, повинні не пізніше, ніж на десятий день з початку проведення перевірки в установі подати своєму керівникові власноруч написану заяву про згоду на проведення перевірки.

Того ж року в КСУ надійшли два подання від Верховного Суду й одне подання від 47 народних депутатів щодо конституційності деяких положень закону про очищення влади. Згодом суд об'єднав три подання в одне провадження.

 

Кількість мільйонерів в Україні перевищила 5 тисяч

 

В Україні зросла кількість мільйонерів. Кількість громадян, які задекларували доходи в сумі понад 1 млн грн., порівняно з минулим роком збільшилася на 27 відсотків і становить - 5143 людини (станом на 02.05.2018 - 4063).

Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби.

Згідно з податковими деклараціями, під час деклараційної кампанії задекларовано на 26 млрд грн., або на 45 відсотків більше, ніж минулого року. У ДФС вважають, що це свідчить про зростання сумлінності платників податків.

Традиційно, найбільша кількість мільйонерів налічується в Києві (2194 особи), Київській (378 осіб), Харківський (339 осіб), Дніпропетровській (333 особи) областях.

Із загальної кількості мільйонерів, які задекларували свої доходи, найбільшу частину, або 58 відсотків, становлять особи віком від 40 до 60 років (2981 особа), особи віком від 30 до 40 років - 23 відсотки від загальної кількості (1171 особа), віком до 30 років задекларували 4 відсотки від загальної кількості осіб (211 людей).

«Найбільша кількість (70 відсотків або 3609 осіб) мільйонерів задекларувала отримані доходи в сумі від 1 до 5 млн грн. Вони більше декларували доходи, отримані від операцій із продажу об'єктів рухомого та нерухомого майна, доходи від надання майна в лізинг, оренду, житловий найм та іноземні доходи тощо», - розповів Олександр Власов.

Трьома громадянами задекларовано отримані доходи в сумі понад 1,0 млрд грн., з них однією особою задекларовано дохід понад 10,0 млрд грн.

Податкові зобов'язання зі сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору в сумі понад 1,0 млрд грн. задекларовані мешканцем Києва. Понад 100 млн грн. до сплати задекларували також два мешканці Києва. Від 5,0 до 100 млн грн. зазначили податкові зобов'язання 14 осіб, які проживають у Києві, Київській, Харківській, Одеській та Сумській областях.

 

В Адміністрації Порошенка «помилково» нагородили фігуранта справи НАБУ

 

На сайті президента Петра Порошенка з'явився указ про нагородження низки осіб, серед яких орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня було відзначено директора «Дніпропетровського стрілочного заводу» Сергія Тараненка, якого Національне антикорупційне бюро підозрює в заволодінні 93 млн гривень «Укрзалізниці».

Однак, в Адміністрації президента це назвали помилкою, - повідомляє «Українська правда» з посиланням на керівника прес-служби АП Андрія Жигуліна.

«Повідомлення про нагородження цієї людини - це помилка. На сайт потрапила помилкова версія указу через технічний збій і помилки представників АП», - пояснив він. За словами Жигуліна, «документалісти з АП дали не той проект указу». «Це - технічна помилка співробітників адміністрації, які готували документ. Людини цієї в правильному указі немає», - зазначив він.

Жигулін також заявив, що ордена Тараненкові не вручали, оскільки його поки що навіть не підготували.

«Указ - це тільки заява про те, що орден є. Це - паперова робота. Потім є різні моменти для їх вручення. Фізичного ордена немає. Тільки на підставі правильного указу, який передається до відділу нагород, уже виготовляють і посвідчення, і сам орден», - підсумував представник АП.

Раніше на сайті президента від 4 травня повідомляли про нагородження Тараненка орденом Ярослава Мудрого V ступеня. Зараз його прізвища в документі немає.

15 січня детективи НАБУ повідомили сімом особам про підозру в заволодінні 93 млн гривень «Укрзалізниці», зокрема - Тараненкові.

 

Закон про мову скерували на підпис президентові

 

Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» уже скеровано на підпис президентові.

Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

«Як і обіцяла, першого сесійного вівторка розблоковано підписання закону про мову. Документ уже скеровано президенту України. Сподіваюся, глава держави дуже оперативно підпише цей історичний закон», - зазначила Геращенко.

Як повідомлялося, голова Верховної Ради Андрій Парубій під час ранкового засідання парламенту 14 травня підписав закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Перед цим парламентарії розблокували його підписання, відхиливши 4 проекти постанов про скасування рішення ВР щодо його ухвалення.

Верховна Рада 25 квітня ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За його ухвалення проголосували 278 народних депутатів.

Президент Петро Порошенко пообіцяв підписати ухвалений закон про мову одразу після надходження цього закону на підпис.

13-14 травня Порошенко перебуває з робочим візитом у Брюсселі, де бере участь у заходах з нагоди 10-ї річниці Східного партнерства.

 

Законопроект щодо використання ядерної енергії пройшов перше читання

 

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії, що має реєстраційний номер 5550-д.

Як повідомляє Укрінформ, підтримали законопроект 240 депутатів.

У пояснювальній записці зазначається, що метою проекту закону є гармонізація законодавства України з європейськими вимогами та стандартами, що діють у сфері використання ядерної енергії, встановлення єдиних основних норм безпеки для захисту здоров'я осіб, які перебувають під професійним, медичним опроміненням, а також населення проти небезпек, що виникають при іонізуючому випромінюванні.

Крім того, метою проекту є врахування вимог щодо державного регулювання питань, що стосуються поводження з урановими рудами.

Законопроектом передбачається врегулювання питань ядерної та радіаційної безпеки в частині зменшення ризиків тривалого опромінення продуктами радону, врегулювання питань радіаційного захисту при медичному опроміненні.

Також планується вдосконалення державного регулювання діяльності з видобування і переробки уранових руд та запровадження ліцензування переробки уранових руд, враховуючи особливості технологічного циклу виробництва уранового концентрату.

У документі наголошується, що в Україні використовується 10,069 тис. рентгенівських діагностичних апаратів, що експлуатуються понад 30-60 років (для порівняння: в європейських країнах термін експлуатації такого рентгенівського обладнання становить не більше, ніж 10 років).

«Щорічно в Україні виконується понад 50 млн радіологічних досліджень. Найбільший внесок в опромінення населення від штучних джерел іонізуючого випромінювання вносить опромінення за рахунок медичних процедур. При цьому, внесок медичного діагностичного опромінення в колективну дозу опромінення населення від штучних джерел може досягнути 80% (лише від флюорографічного скринінгу, що проводиться в Україні в рамках програми діагностики захворювання туберкульозом - 44%)», - зазначають автори законопроекту.

 

ВООЗ: 70% усіх випадків кору в Європі припадає на Україну

 

Всесвітня організація охорони здоров'я створить оперативний центр із надання допомоги країнам Європи, які найбільше постраждали від кору.

Про це повідомляє Центр новин ООН.

«За останні 14 місяців у 47 з 53 країн європейського регіону ВООЗ було зареєстровано, загалом, більше, ніж 100 тисяч випадків кору і більше, ніж 90 випадків смерті, пов'язаних з цим захворюванням. ВООЗ вирішила створити оперативний центр з надання допомоги країнам, які постраждали найбільше», - йдеться в публікації.

Як повідомляється, ВООЗ допомагатиме країнам вимагати підвищення охоплення імунізацією і стримувати подальше поширення захворювання.

Повідомляється, що тільки в перші два місяці 2019 року було зареєстровано 34 300 випадків зараження кором у 42 країнах регіону, 13 з цих випадків мали летальний кінець.

«Усі випадки смертності від кору припадають на три країни - Албанію, Румунію та Україну. На Україну припадає понад 70 відсотків усіх заражень кором у регіоні, виявлених в перші місяці 2019 року», - йдеться у статті.

Станом на 8 травня з початку 2019 року в Україні на кір захворіли 47 383 особи - 22 220 дорослих і 25 163 дитини. Від ускладнень кору померли 16 осіб.

Всього з початку спалаху на кір захворіли понад 100 тис. осіб, 37 з яких померли.

Кір - вкрай заразна тяжка хвороба вірусного походження, яка поширюється через безпосередній контакт, а також - повітрям. Вона є однією з основних причин смерті дітей молодшого віку. Їй можна запобігти, використовуючи дві дози вакцини.

 

Фільм про Стуса вийде в прокат у вересні

 

Фільм «Заборонений» про останні роки життя поета Василя Стуса вийде у прокат 5 вересня 2019 року.

Про це повідомляється на сторінці Державного агентства України з питань кіно в Facebook.

«Фільм про Василя Стуса - видатного поета, непересічну особистість, борця за незалежність України у XX сторіччі - викликав неабиякий інтерес в усіх ще на етапі створення. Нарешті український глядач побачить картину і зможе скласти власне враження про фільм, який бурхливо обговорювався і є дуже очікуваним», - зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Проект стрічки «Заборонений» з робочою назвою «Птах душі» став одним з переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно.

Картина розповідає про останні роки життя Василя Стуса, про його боротьбу зі системою та про спроби опублікувати свою останню збірку віршів, яку він намагався передати з тюрми на волю.

Режисером фільму є Роман Бровко, автори сценарію - Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов. Продюсер фільму - Артем Денисов, компанія Um-Group. У головних ролях: Дмитро Ярошенко, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Віталій Салій, Карина Шереверова, Діана Розовлян.

Прокатником фільму виступить компанія B&H Distribution.

 

У Кривому Розі у шахті ліквідували осередок займання

 

У Кривому Розі в шахті «Ювілейна» рятувальники виявили та ліквідували осередок тління.

Про це повідомляє прес-служба ДСНС України.

«Станом на 15:55 у шахті «Ювілейна» на горизонті 1660 м виявлено та ліквідовано осередок тління (елетроприлади та дерев'яна обрешітка). Проводиться провітрювання аварійної ділянки шахти», - йдеться у повідомленні.

Від ДСНС залучено 7 рятувальників о/с та 2 од. техніки Державного воєнізованого гірничорятувального (Аварійно-рятувального) загону ДСНС України.

Усього з шахти виведено 310 гірників (4 гірники залучені для проведення аварійних робіт).

Як повідомлялось, 14 травня о 10:05 до ДСНС надійшла інформація, що у м. Кривий Ріг у шахті «Ювілейна» на горизонті 1500 м сталося задимлення. Роботу шахти призупинено.

Лінія фронту: окупанти застосовують артилерію та 120-мм міномети, загинув боєць ЗСУ

Лінія фронту: окупанти обстрілюють Водяне та Гнутове, поранено трьох українських військових

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com