rss
09/15/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#360

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Події в Україні \ Антикорупційний суд розпочне роботу 5 вересня

Антикорупційний суд розпочне роботу 5 вересня

 

Судді Вищого антикорупційного суду під час зборів у вівторок, 7 травня, визначили 5 вересня 2019 року датою початку роботи суду.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Відповідне рішення підтримали 32 суддів, один проголосував «проти» та двоє - «утрималися».

Про початок роботи суду буде повідомлено шляхом публікації відповідної інформації на веб-порталі судової влади та в газеті «Голос України».

Крім того, судді доручили Голові Вищого антикорупційного суду звернутись до органів державної влади з метою сприяння у вирішенні організаційних питань для забезпечення початку роботи Вищого антикорупційного суду.

Перед цим судді з третьої спроби обрали головою суду Олену Тасевич.

Раніше у коментарі Укрінформу суддя Маркіян Галабала зазначав, що Вищий антикорупційний суд зможе розпочати роботу не раніше, ніж через чотири місяці, тобто, у серпні-вересні поточного року. Суддя пояснив, що стільки часу потрібно для обладнання спеціальної кімнати, де слідчі судді будуть надавати санкції для проведення слідчих дій.

 

Порошенко звільнив командувача Нацгвардії

 

Президент України Петро Порошенко звільнив командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова.

Про це йдеться в Указі № 196 від 7 травня 2019 року, - повідомляє прес-служба глави держави.

Іншим своїм указом Глава держави призначив виконувачем обов'язків командувача Національної гвардії Миколу Балана.

Згідно зі Статтею 7 Закону «Про Національну гвардію України», командувач НГУ призначається та звільняється на посаду президентом України за поданням міністра внутрішніх справ.

У 2010 році Балан був начальником управління Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України. З 2014 року його призначено заступником командувача Національної гвардії України і присвоєно військове звання генерал-лейтенанта.

 

НБУ підвищив ліміт на виведення дивідендів з України

 

Національний банк України підвищив ліміт на репатріацію дивідендів зі 7 до 12 млн євро на місяць.

Відповідне рішення затверджено постановою правління НБУ від 7 травня, яке вступає в силу з 8 травня, - інформує прес-служба регулятора.

«У межах валютної лібералізації Національний банк підвищив ліміт на репатріацію дивідендів зі 7 до 12 млн євро на місяць. Дане послаблення не буде критичним для збереження макрофінансової стабільності. Водночас, воно сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в Україні», - зазначають у Нацбанку.

Це вже друге збільшення ліміту впродовж цього року. У лютому НБУ разом із запровадженням близько 30 інших валютних послаблень збільшив ліміт на репатріацію дивідендів з 7 млн дол. США до 7 млн євро на місяць.

«Вільне управління отриманими в Україні прибутками - надзвичайно важливе питання для іноземних інвесторів. Збільшений ліміт у 12 млн євро на місяць фактично задовольняє потреби всіх працюючих в Україні підприємств з іноземними інвестиціями. Проте, ми розуміємо, що існування цього регуляторного обмеження безумовно є певним бар'єром для нових інвесторів, і наша ціль - його повне скасування», - зазначив заступник голови НБУ Олег Чурій.

Зазначається, що, враховуючи сприятливі макроекономічні умови, спрощення репатріації дивідендів за кордон залишається одним із пріоритетних завдань дорожньої карти валютної лібералізації. Швидкість запровадження нових валютних послаблень залежатиме, насамперед, від темпів поліпшення макроекономічної ситуації та стану фінансового ринку, - додали в НБУ.

 

Кривонос обговорить у США реформу української армії

 

Заступник секретаря РНБО України Сергій Кривонос перебуває з візитом у США, де передбачена його участь у засіданні українсько-американської Комісії з обміну інформацією про розробки і дослідження у сфері військово-технічного співробітництва.

Про це повідомляється на сайті РНБО.

«Окрім того, передбачені зустрічі Кривоноса з директором Агентства Міноборони США з питань міжнародного безпекового співробітництва Чарлзом Хупером, зі старшим радником США з питань реформування українського оборонно-промислового комплексу Дональдом Вінтером, із заступником помічника міністра оборони США з питань України, Росії і Євразії Лорою Купер, з керівником проектів в Європі та Євразії Агентства МО США з питань захисту технологій Дж. Чікі, з експертами Інституту оборонного аналізу (IDA), під час яких обговорюватимуться питання реформування українського військово-промислового комплексу (ВПК); з представниками американських оборонних компаній, експертами та фахівцями у сфері кібернетичного захисту», - йдеться у повідомленні.

 

У Вінниці випала місячна норма опадів - Південний Буг може вийти з берегів

 

У Вінниці через аномальні опади рівень води у Південному Бузі піднявся до максимальної позначки.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Вінницька міська рада.

«Ввечері 6 травня у Вінниці розпочалась аномальна злива. Малі річки вийшли з берегів, а Південний Буг піднявся до максимальної позначки. З вечора вчорашнього дня і до ранку випало 34 мм опадів - це місячна норма. Тому на Сабарівській греблі використали спеціальне обладнання для пониження рівня води», - йдеться у повідомленні.

Синоптики знову прогнозують на вечір вівторка, 7 травня, сильну грозу і зливу з поривчастим вітром, тому комунальні служби планують працювати без перерви, а вінничан просять утриматись від пересування містом без нагальної потреби.

Щоб усунути підтоплення, спричинені негодою у понеділок, чотири бригади КП «Шляхове управління» всю ніч розчищали зливоприймальні колодязі, в які негода позносила гілля, каміння, автомобільні номерні знаки та сміття.

Протягом дня перевірено мережі зливової каналізації та зливоприймальні колодязі по всьому місту, щоб мінімізувати можливі наслідки негоди. Також задля запобігання підтоплень комунальники оглядають малі річки - притоки Південного Бугу, які вийшли з берегів, та за необхідності розчищають місця засмічення русел.

 

Секретар Житомирської міськради «забула» задекларувати понад 13,6 мільйона гривень

 

НАЗК під час перевірки декларацій секретаря Житомирської міськради Наталії Чиж за 2015-2017 роки виявило умисне декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

«Так, встановлено, що Наталія Чиж не вказала у деклараціях свої фінансові зобов'язання перед банком та фізичною особою. Також у декларації за 2015 рік не зазначила корпоративні права члена сім'ї в господарському товаристві. Загалом, встановлено недостовірні відомості у кожній декларації посадовця на суму понад 13,6 млн грн.», - йдеться у повідомленні.

У прес-службі зазначили, що про виявлені правопорушення НАЗК вже повідомило Національне антикорупційне бюро.

Разом з тим, як додали у Нацагентстві, скерування згаданого висновку до антикорупційного органу не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

 

Посол Канади каже, що загруз на черкаській ґрунтовці з власної вини

 

Посол Канади в Україні Роман Ващук стверджує, що його автомобіль застряг в багнюці на ґрунтовій дорозі в Черкаській області з вини водія.

Про це він написав у Twitter.

«З вини самого посла, який завернув не туди в пошуках тисячолітнього дуба, і не впорався зі звичайною мокрою польовою/ґрунтовою дорогою. Це могло б трапитися де-завгодно у світі - але не всюди так безкорисливо помогли б місцеві люди, як у Буді», - зазначив Ващук.

«Черкаська область відома своїм багатим чорноземом. У поєднанні з глиною і сльотою від дощу це може стати проблемою для недосвідчених водіїв на ґрунтових дорогах (тобто, для мене). Дякую Руслану зі села Буда, який виштовхнув і вивів нас з нашої колії», - писав раніше посол.

 

Стартап із Черкас подав позов проти Apple

 

Український стартап Kidslox з головним офісом у Черкасах опинився в центрі уваги світових ЗМІ після подання скарги на корпорацію Apple, - передає Економічна правда.

Дві ІТ-компанії зі сфери батьківського контролю за мобільними девайсами подали скаргу до Європейської комісії з конкуренції на дії американської компанії Apple: стартап Kidslox, а також іспанська компанія Qustodio.

У своїй скарзі позивачі звинувачують Apple у зловживанні монопольним становищем і «витравленні» додатків, що дозволяють контролювати перебування дітей за мобільними телефонами. Створивши власну програму батьківського контролю, Apple блокує оновлення своїх конкурентів або просто видаляє їх з AppStore.

На сьогодні з AppStore видалені вже 11 додатків такого типу, наприклад, Ourpact, Mobicip, Сurbi і інші. Kidslox і qustodio ще в апсторі і продовжують боротьбу.

Про справу написали The New York Times, BBC, CNN, Wired, Techcrunch, the Verge, Mirror, Sky News, Independent, The Times, MIT technology review та інші ЗМІ.

Компанії батьківського контролю підтримав у конфлікті з Apple колишній директор Apple Тоні Фаделл, якого називають «батьком iPod», він присвятив цій проблемі кілька повідомлень у Twitter.

Схожі на Kidslox проблеми з Apple місяць тому з'явилися і у відомого додатка для прослуховування музики - Spotify.

«Це доводить, що подібна поведінка Apple має системний характер. Наша мета - захистити права користувачів на вільний вибір, який додаток батьківського контролю їм вибирати. Після нашого звернення в Європейську комісію Apple зменшив тиск на нас, але все одно не дає оновити Kidslox», - заявив СЕО і засновник Kidslox Віктор Євпак.

«Наш додаток - кращий, ніж те, що надає Apple. Ми робимо миттєве блокування, а вони - ні, у нас наявна якісна фільтрація контенту. Але головна конкурентна перевага - додаток є кросплатформним. Тобто, якщо у батька IOS, а у дітей - Андроїд, він все одно може їх контролювати», - зазначив Євпак.

Лінія фронту: окупанти обстрілюють ЗСУ на Донбасі з важкої артилерії, є загиблий та поранені

Лінія фронту: окупанти застосовують артилерію та 120-мм міномети, загинув боєць ЗСУ

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com