rss
08/03/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Топ-10 «заточок» від будівельників МОЗ на розбудові Інституту раку за 2,5 мільярда

ДП «Державний будівельний центр Міністерства охорони здоров'я України» 5 квітня оголосило тендер на розбудову Національного інституту раку в Голосіївському районі Києва очікуваною вартістю 2,46 млрд грн.

 

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Йдеться про реконструкцію і розширення Національного інституту раку по вул. Ломоносова, 33/43 з терміном виконання до кінця 2021 року. Корекцію проекту за 27,52 млн грн. раніше замовили ТОВ «БРК Проджект Інжиніринг» Олександра Мартинчука.

За оцінкою «Наших грошей», у початкову тендерну документацію були включені вимоги, які можна розцінити як дискримінаційні чи заплутуючі добросовісного учасника: замовник завантажив тендерну документацію з додатками одним файлом у форматі .pdf, хоча Мінекономрозвитку наказує завантажувати тендерну документацію та додатки окремими файлами. Отже, потенційні учасники торгів мають розпізнати й виправити або перенабрати вручну 258 сторінок тексту і таблиць. Держпідприємство відмовило скаржнику в завантаженні тендерної документації в інших форматах.

Технічне завдання, крім будівельно-монтажних робіт, включає постачання інженерного, технологічного і медичного обладнання у комплектах без жодної деталізації. Воно має закуповуватись за наданим замовником переліком, але у складі тендерної документації немає ані переліку, ані специфікацій, що унеможливлює розрахунок ціни пропозиції.

З проектною документацією всім потенційним учасникам тендера запропоновано ознайомитися за офіційною адресою замовника в Києві, по вул. Грушевського, буд. 7. Це може порушувати закон «Про публічні закупівлі», в якому сказано, що тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, зокрема, відповідну технічну специфікацію.

Тендерна документація передбачає оплату протягом півроку після виконання робіт, що значно перевищує терміни оплати на інших тендерах. Наприклад, КП «Інженерний центр» КМДА у договорі щодо містка до Арки Дружби народів вартістю 255,57 млн грн. передбачив термін оплати у десять банківських днів після підписання актів.

Для укладання договору переможець має надати паперові та електронні розрахунки замовнику. Однак чомусь за адресою 08631, Україна, Київська обл., Васильківський р-н, смт. Глеваха, вул. Вокзальна, буд. 26. Там розташована селищна рада Глевахи.

Учасник зобов'язаний мати не менше, ніж 200 працівників саме у штаті, що повинно бути підтверджено довідкою форми 1-ДФ за останній звітний період. Анонімна фірма просила дозволити вказувати працівників за цивільно-правовими договорами, а не лише трудовими, на що замовник пообіцяв внести зміни в тендерну документацію.

Учасник має підтвердити досвід одним або кількома завершеними договорами про роботи з будівництва об'єкта соціального призначення класу СС3 загальною вартістю не менше, ніж 15% очікуваної вартості, тобто, не менше, ніж 369,15 млн грн. Якщо мінімальна вартість аналогічних договорів буде оскаржена в АМКУ, той може наказати її змінити.

Учасник має надати сертифікат системи менеджменту за ДСТУ OHSAS 18001:2010 та сертифікат системи управління якістю за ДСТУ ISO 9001-2009/ДСТУ ISO 9001-2015 або аналоги. Напрямок діяльності в них повинен відповідати предмету закупівлі та включати здійснення земельних, інженерних і водогосподарських робіт (споруд).

Усі довідки, листи і відомості від будь-яких установ, організацій і підприємств мають бути видані не раніше від дати оголошення торгів (окрім статуту, облікової картки платника податку, документів про право підпису та на підтвердження кваліфікації за ст. 16). Тобто, ліцензії, дозволи й сертифікати мають бути датовані не раніше, ніж 5 квітня.

Необхідність надання низки документів прописана у розділах, які не стосуються цих документів тематично. Наприклад, посеред розділу «Оцінка тендерної пропозиції» зазначено, що учасник у складі пропозиції надає реєстр поданих документів.

Крім того, забезпечення тендерної пропозиції в розмірі 0,5% очікуваної вартості закупівлі або 12,31 млн грн. та забезпечення виконання договору в розмірі 1% його вартості або, максимум, 24,62 млн грн. можна надавати лише у формі електронної страхової гарантії.

Іноземна анонімна фірма просила продовжити термін подання пропозицій з огляду на значний обсяг тендерної документації, необхідність перекладу туди й назад та Великодні свята в Європі 19-23 квітня. Однак, замовник відмовився, оскільки це може призвести до несвоєчасної реалізації Генеральної концепції розвитку Національного інституту раку.

Адвокатське об'єднання «Квадра Право» оскаржило частину вимог в АМКУ. Йдеться про вартість аналогічного договору не менше, ніж 15% вартості закупівлі, не менше, ніж 200 штатних працівників і надання сертифікату системи менеджменту за ДСТУ OHSAS 18001:2010, на отримання якого треба більше, ніж місяць часу, тоді як на подання тендерних пропозицій відведено місяць.

Ще одну скаргу в АМКУ 27 квітня подало ПрАТ «Спеціалізоване будівельно-монтажне управління «Тунельбуд», яке має велику кількість претензій до тендерної документації.

Днями очікується рішення адмінколегії АМКУ про прийняття скарг до розгляду.

Разом з тим, замовник 26 квітня завантажив у «Прозорро» нову тендерну документацію. У файлі «Перелік змін» міститься просто нова документація без жодної позначки чи вказування на конкретні зміни у ТД.

Створене в 2016 році ДП «Державний будівельний центр МОЗ України» очолює Денис Єлєнєв. Він володіє ТОВ «Укрголовспецбуд» з фірмою «Мега-Проджект Корп.» (Сент-Кітс і Невіс) киян Володимира й Олександра Ігнат'євих, ТОВ «Єврожек» із В'ячеславом Гайдаченком та Ігорем Никоновичем і ТОВ «ДІЄ» з Ігорем Єлєнєвим. Дружина Дениса Єлєнєва Ірина Єлєнєва була помічницею нардепа з «Народного фронту» Євгена Дейдея.

 

Автор: Анна Сорока

Джерело: «Наші гроші»

РФ перекинула на Донбас снайперів-найманців для виконання «особливих» завдань

На Луганщині через мінометний обстріл дітей евакуювали зі школи

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com