rss
06/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Покликаний до гармонії

У кожної людини є свій ключик до комунікації зі світом. Для уродинника, про якого йдеться, це - музика.

 

5 травня виповнилося 49 років Отцеві і Главі Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішому Святославові - неабияк обдарованій особистості.

Блаженніший згадував дитинство, коли музика вперше прийшла в його життя і стала важливим елементом становлення: «Музика завжди була для мене тим важливим елементом, який допомагав контактувати зі світом».

Починаючи від першого досвіду церковного піснеспіву над тілом прадідуся і донині, музика стала естетичним камертоном життя та діяльності Блаженнішого Святослава.

Це ж треба мати таку чутливу душу, щоб неправильно взята нота могла вибити дорослого чоловіка з колії: «Через те, що маю добрий слух, деколи дуже страждаю в храмі, чуючи, що хтось співає нечисто, що бракує гармонії тощо. Почуваюся тоді розбитим і навіть не можу молитися».

Ви часто зустрічали людей, котрі можуть почувати себе розбитими через те, що хтось фальшивить, хоча б і в співі? Розбитими настільки, що душа навіть не може налаштуватися на молитву, хоча просить її і прагне?

У сучасному світі, на жаль, часто бракує гармонії - політичної, соціальної, духовної, психологічної. Тому і потрібні ось такі надто чутливі душі, котрі відчувають дисгармонію світу, переживають її як власний дискомфорт і роблять усе, щоб її стало якомога менше - принаймні, у душах людей. Як от наш шановний уродинник.

Наступного дня після своїх уродин Блаженніший Святослав на відкритті виставки фотопроекту «Сильні духом. Мами» зустрівся з матерями загиблих та зниклих безвісти воїнів ЗСУ.

Він усією душею відчув трагічну музику втрати, яка звучить у душах матерів, що зіштовхнулися з такою чорною бідою: «І хто справді може збагнути всю трагедію, весь біль мами, яка втрачає життя дитини, над якою постійно чувала. Хто може її зрозуміти?

Коли я слухав ваші зворушливі слова, що маму, яка втратила єдиного сина, може зрозуміти така ж мама, і дивлячись на цей унікальний фотопроект, де ми бачимо зображених матерів разом зі своїми синами, у тих фотографіях я побачив постать Пречистої Діви Марії.

Тільки Вона вповні може вас зрозуміти, як та, що втратила єдиного Сина, -Вона, яку ми називаємо Матір'ю Божою Неустанної Помочі».

Блаженніший Святослав назвав цих жінок матерями народу і вклонився їм: «Ви мали мужність зафарбувати сивину, одягнути цей чудовий вінок і усміхнутися, навіть крізь сльози, і всім нам подарувати надію, що життя переможе смерть», - сказав він.

Іншу музику, не менш драматичну, ніж музика розпачу за загиблими синами, - музику сирітства, музику самотності і бідності Блаженніший Святослав і, загалом, Церква також добре і постійно чують.

Про це свідчить, зокрема, Всеукраїнська благодійна акція «Великодній кошик», яка завдяки організації «Карітас» пройшла цими великодніми днями по всій Україні.

Заявлена мета цієї акції - «поділитися радістю Великодня з підопічними «Карітасу» в усій Україні, серед яких - вимушені переселенці, самотні літні люди, діти з кризових сімей та бідні сім'ї». Поділитися радістю - це порух добрих душ.

За два дні до свого Дня народження, 3 травня 2019 року, Блаженніший Святослав у столиці Галичини під час святкування Дня міста Львова отримав звання «Почесний громадянина міста Львів» за внесок у духовний розвиток громадян.

Дякуючи міській громаді, Глава УГКЦ підкреслив: «Я розумію, що не так я став почесним громадянином міста Львів, а передусім, Українська Греко-Католицька Церква стає почесною в тому святому, славному, історичному місті».

Блаженніший Святослав наголосив на особливій аурі цього свята: «Хочу дуже подякувати та привітати всіх вас із тим, що Львів має таке гарне свято, яке збігається з днем святого Юрія. Господь Бог хоче підкреслити важливість цього міста - тим, що завжди воскресає близько до вашого свята. Пасхальна радість надає якогось особливого шарму та підоснови всьому тому, що зараз тут відбувається».

Відчувати шарм свята - це прерогатива чутливої, естетично розвиненої душі.

А вже у самий день свого народження Глава й Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у своїй проповіді до вірних під час Архієрейської Божественної Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового на Томину неділю сказав важливі слова: «Син Божий ламає всі перешкоди на шляху зустрічі людини і Бога... Ісус Христос показує сутність свого посланництва. Він каже: «Як мене послав Отець, так і я посилаю вас». Тобто, Господь робить своїх учнів посланцями й носіями доступу до джерела безсмертя, щоб ви (увірувавши) мали життя в Його ім'я. Ця подія відкриває найглибшу суть апостольського служіння, бо апостол - це посланець... Завданням апостолів є благовістити Слово Євангелія...».

Знаком особливої поваги стало запрошення Святішого Отця Папи Франциска, надіслане 4 травня 2019 року Отцеві і Главі Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішому Святославові, членам Постійного Синоду та митрополитам УКГЦ провести спільну робочу зустріч 5-6 липня 2019 разом із ним та Ватиканською курією.

На переконання Блаженнішого Святослава, така зустріч справді є ознакою глибокого зацікавлення Святішого Отця питанням України на загал і УГКЦ зокрема. «Це - важливий сигнал підтримки нашої Церкви, а також початок дуже серйозної праці, щоб можна було забезпечити належний розвиток нашої Церкви в її структурах, у її пастирській діяльності в Україні і за кордоном», - додав Предстоятель УГКЦ.

У свій День народження Блаженніший Святослав отримав безліч привітань. Серед них виокремлю, зокрема, привітання та особисту зустріч Предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія: «Ваше Блаженство! Блаженніший Святославе (Шевчук), щиро вітаю вас із Днем народження! Справа служіння Богу є надзвичайно відповідальною, і ви гідно працюєте, здійснюючи покладені на вас високі обов'язки Глави Української Греко-Католицької Церкви. Дякую вам за підтримку дружніх взаємовідносин між нашими Церквами та за непохитну патріотичну позицію. Сподіваюся, що наші взаємини й надалі залишатимуться такими ж добрими та благотворними.

Нехай Всемилостивий Господь обдарує вас міцним здоров'ям, довголіттям, духовною радістю та невичерпною наснагою».

 

Наш часопис з глибокою пошаною приєднується до цих привітань та побажань.

Покликаний до гармонії Блаженніший Святослав продовжує вносити гармонію у цей дисгармонійний світ. Побажаймо ж Владиці успіхів у цьому високому служінні.

Як правильно закінчити і почати, або Про передавання влади…

Балкани і Майдан

Два Віктори#2021-23 (06/09/2021)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com