rss
05/26/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Великодні свята у Чикаго

Пасха в нас - це празників празник і торжество торжеств, воно настільки перевищує всі торжества  не тільки людські, але і Христові, що в його честь відбуваються, наскільки сонце перевищує звізди.

Св. Григорій Богослов

Згідно з християнською традицією, тиждень перед Великоднем називається Страсним, бо у ньому відбувались Страсті Господні.

 

Богослужіння Великого Четверга присвячене згадкам про Тайну Вечерю, яка, згідно з Євангеліями, була влаштована учнями Христа в будинку одного з мешканців Єрусалима на честь святкування єврейської Пасхи. Тут Ісус передбачає зраду Юди, відречення Петра і свою мученицьку смерть. Вечеря стала подією, що слугувала основою для встановлення християнською церквою таїнства Причастя: «Коли вони споживали, Ісус узяв хліб і дав своїм учням і сказав: «Прийміть, споживайте - це Тіло Моє». А, взявши чашу, подав їм і сказав: «Пийте з неї, бо це - кров моя, що за багатьох проливається на відпущення гріхів».

Великий Четвер заступає Страсна П'ятниця. У богослужіннях згадується засудження Ісуса Христа, його страждання і смерть.

Згідно з Євангеліями, після звинувачення верховним судом Спасителя в богохульстві, іменуванням себе Месією, Сином Божим, його привели до римського прокуратора Понтія Пилата, який, за наполяганням натовпу і первосвящеників, оголосив вирок - розп'яття Ісуса Христа на хресті.

Title Title 
 Фото Ірини Ценглевич 

 

Після довгих страждань дорогою на Голгофу, до місця розп'яття, та страждань на хресті Спаситель помер. Євангелісти розповідають, що в п'ятницю ввечері тіло Христа було зняте з хреста, загорнуте в плащаницю і поховане в печері. Тому головним обрядом Великодньої П'ятниці є винесення плащаниці (зображення тіла Ісуса Христа в тому вигляді, в якому воно було зняте з хреста і покладене в гріб). Плащаницю урочисто виносять з вівтаря і встановлюють посередині храму.

Воскресіння Христа сталося на світанку в неділю, третього дня по його смерті. Тому існує дуже давній звичай, який нагадує, що пасхальний піст слід закінчити в суботу вночі й починати воскресні торжества опівночі.

Title Title 
  Фото Максима Прокопіва

 

Воскресні торжества починаються обходом довкола церкви під мелодійний переспів церковних дзвонів, з іконою Воскресіння, іконою Божої Матері та іншими іконами.

Це є символом ходу жінок-мироносиць в неділю до Господнього гробу.

По обході перед зачиненими дверима церкви, наче перед запечатаним Божим гробом, починається Воскресна Утреня. Тут перший раз чуємо радісне: «Христос Воскрес із мертвих...». При співі цієї пісні священик хрестом відчиняє двері на знак того, що Христова смерть відчинила нам двері до неба.

Title  Title
 Фото з Фейсбук-сторінки St. Andrew Ukrainian Orthodox Cathedral

 

Головна ідея свята Великодня полягає в тому, що Ісус Христос своєю смертю повертає цвіт усякому життю, викуповує вічність для нас.

Мелодійні голоси дзвонів з усіх церков українського Чикаго та його передмість, які святкують Великдень за Юліанським календарем, нагадали мирянам, що настав час з великодніми кошиками прямувати до храму Божого. Незважаючи на те, що впродовж усієї суботи періщив дощ з мокрим снігом, всі храми були переповнені людом.

Цього року в найстарішому храмі українського Чикаго, катедрі св. Миколая, яка асоціюється із зародженням української громади в цьому мегаполісі, на великі свята розпочато богослужіння за двома календарями - Григоріанським та Юліанським. На мій погляд - це є чудова ідея для українців Чикаго своєю присутністю на богослужіннях, своїми пожертвами допомогти відродити збудований першими українськими емігрантами храм.

Воскресіння Твоє, Христе Спасе, ангели оспівують на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити

Поправка до статті з № 19 газети «Час і Події»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com