rss
04/29/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Спорт \ Топ-8 юних українців, яких виховує Італія: діаманти «Мілана», «Ювентуса», «Лаціо» – ми можемо їх втратити назавжди

ФУТБОЛ

 

Блогер «Футбол 24» Сергій Тищенко спільно зі скаутом Кальярі Алексом Великих сформували список найталановитіших дітей українських емігрантів Апеннінського півострова.

 

Збірна України набрала доволі хороший темп. Недарма ми зараз є лідерами у своїй групі кваліфікації чемпіонату Європи-2020. Істерія з Мораєсом свідчить, насамперед, про те, що Україну вже бояться.

Левова частка успіху належить головному тренеру Андрієві Шевченку та його тренерському штабові. У плані тактики, різноманітності гри збірна точно виросла порівняно з попередніми роками. Але не менш важливим фактором є виступ наших легіонерів. Ви просто уявіть собі збірну України без Зінченка та Маліновського! Середина поля була б зовсім іншою, не такою креативною.

В українському футболі припинила існувати «золота клітка». Відкрилися футбольні шлюзи. Наші футболісти дедалі сміливіше їдуть до Європи. Я переконаний, що з часом себе покажуть Лунін, Яремчук, Кравець. Все це буде вагомою допомогою для національної команди.

При цьому не варто забувати про уродженців України. Тобто, дітей емігрантів, які народилися вже на чужині. Не секрет, що міграція українців відбувалася не тільки останніми роками. Приклади аргентинця Бланко Лещука та данця Святченка це тільки підтверджують.

Ерік Святченко проти Ліонеля Мессі

 

Минулої осені в складі юнацької збірної України грав такий собі Ерік Шуранов. Він представляє німецький футбольний клуб «Нюрнберг». Талановитий форвард, до якого вже має інтерес сама «Баварія». У юнацьких командах ПСЖ грає син Віталія Самойлова - Максим. У «Вільярреалі» виступає уродженець Луцька Данило Воронін. Його батько - українець, а мати - з Білорусі. Сім'я свого часу переїхала до Іспанії.

Вважаю, що за цими гравцями потрібно дуже уважно спостерігати. З часом вони можуть допомогти своїй історичній батьківщині. Зрозуміло, що в юнацькому віці за цих гравців боротися фактично неможливо. У випадку отримання українського громадянства вони можуть потрапити під квоти для негромадян ЄС. Не знаю, як в інших країнах, але в тій же Італії все це дуже актуально.

Дивімося правді в очі. Якщо гравець українського походження матиме вибір між збірною України різних вікових категорій і, скажімо, збірною Німеччини чи Італії, зрозуміло, що зробить вибір не на користь історичної батьківщини. Просто там можливостей більше. Тільки от в тій же Німеччині асортимент талантів наскільки великий, що реально претендувати на молодіжну чи національну збірну не так просто. В Італії, ймовірно, не зовсім так, але рівень збірних там однаково належний. У цьому наш шанс претендувати на гравців діапазону 19-20 років.

Італія ще з 90-х приваблювала українських заробітчан. Зрозуміло, що частина українців там осіла. Народилися діти - дехто з них пішов у футбол. Саме на Апеннінах український слід - найбільший.

Висловлюю вдячність скауту італійського Кальярі Алексу Великих за допомогу в написанні цього матеріалу. Без нього навряд чи це було б можливим. Потрібно віддати належне Алексу, який уже багато років мешкає в Італії, але не забуває про українське походження і намагається завжди бути корисним не словом, а ділом - для українського футболу.

Разом з Великих ми спробували відшукати талановиту українську молодь на Апеннінах.

  Title

1. Владислав Нагрудний 14 років, «Мілан»

 

У фіналі зимового турніру в Мінську зустрілися «Мілан» та київське «Динамо». Італійці перемогли (1:0), автором переможного гола став гравець із зовсім неіталійським прізвищем - Нагрудний. За манерою гри та навіть зовнішньо він нагадує Андрія Шевченка. Діє Владислав у нападі. Має хорошу швидкість, техніку, солідний удар. Такий собі форвард, який полюбляє грати із глибини, і якому потрібен простір.

Хлопець походить з української родини. Раніше його батьки мешкали у Чернівцях. Потім переїхали до Італії, де й залишилися жити.

У своїй віковій групі Нагрудний у «Мілані» - на хорошому рахунку. Клуб сподівається на цього гравця у майбутньому. А збірні Румунії та Молдови цікавляться Владом, враховуючи його буковинське походження.

2. Микита Власенко 17 років, «Ювентус»

 

Title  

Микита народився в Донецьку. Потім родина переїхала до Швейцарії. У цій країні, власне, і відбулося становлення Власенка-футболіста. Починав у скромному клубі «Тічіно», потім перебрався до більш іменитого «Лугано». Там навіть запрошувався до молодіжної команди. Взимку перейшов до «Ювентуса». Туринці взяли його в оренду на 2 роки з правом викупу.

Діє Власенко на позиції центрального захисника. Зрозуміло, що в Італії захисник - це більше, ніж футболіст. Абикого точно не візьмуть. Отже, у Власенка побачили певні таланти, які спробують розкрити.

Нещодавно «Динамо» грало в Юнацькій Лізі УЄФА проти ровесників з «Ювентуса». Але Микита на поле не вийшов, позаяк тільки перебрався у Турин. Потрібен час на адаптацію. Італійці багато уваги приділяють тактиці. Тому швидко він точно не заграє. В Італії захисники проходять становлення до 22-23 років.

Якщо щось піде не так, італійські клуби завжди схильні до оренди та обміну гравців. Шанси показати себе у Власенка обов'язково будуть. Незважаючи на те, що Микита народився в Україні, він має швейцарський паспорт. За юнацькі чи молодіжні збірні Швейцарії наразі не грав.

3. Ренат Герделеско 12 років, СПАЛ Феррара

 

Герделеско походить із смт. Арциз, що в Одеській області. Коли йому було 4 роки, родина переїхала до Італії. Розпочинав кар'єру у складі «Торіно», але з часом сім'я була змушена переїхати у Феррару.

Діє цей футболіст у півзахисті. Через ранній вік позиція ще до кінця не сформована. Може зіграти як на фланзі, так і під нападником. Має хорошу швидкість, технічний, гарно працює з м'ячем.

  Title
  Герделеско та Руснак

4. Владислав Руснак 12 років, СПАЛ Феррара

 

Батько Руснака - з Луцька. Колишній футболіст. Мати - з Чернівців. Спершу хлопець грав за футзальний «Лаціо». Але через відсутність громадянства у батьків із цим виникли проблеми. Перебував на перегляді у низці команд, але через ті ж проблеми не зміг залишитися, хоча вважається дуже сильним і талановитим гравцем. Зрештою, Руснак «виплив» у СПАЛ Феррара.

Владислав - різнобічний хлопець. Дуже гарно розвинутий фізично, має хорошу техніку. До всього - ще й грає на саксофоні.

5. Едуард Ігнатов 12 років, «Падова»

 

Title  

Талановитий молодий футболіст. Скаути «Інтера» вже звернули на нього увагу та запрошували на перегляд. Батьки Ігнатова беруть активну участь у житті української діаспори в Італії.

6. Андрій Рудницький 14 років, «Лаціо»

 

Рудницький має український паспорт, що, загалом, не перешкоджає йому перебувати у системі «Лаціо», де він оцінюється дуже високо. Тренери академії бачать в українцеві великий потенціал. Діє хлопчина на позиції центрального захисника. Зараз, щоправда, Андрій перебуває у клубі «Санса», який представляє регіональний дивізіон. Це фактично команда із системи «Лаціо», де молоді гравці отримують додаткові можливості.

  Title

Народився цей талант у Житомирі. У 2011 році сім'я переїхала до Італії. Там мама Андрія знову вийшла заміж. Її новий чоловік - футбольний тренер.

7-8. Лука та Томмазо Лещинські 9 та 6 років, академія Новари

 

Батьки цих братів походять зі Львова.

Лука вважається одним з найбільш талановитих молодих гравців Італії. Діє на позиції 10-го номера. Демонструє хист у техніці та роботі з м'ячем. Відомо, що він є великим прихильником «Ювентуса». Щодо молодшого брата - Томмазо - інформації наразі немає. Хлопчикові потрібно ще трохи підрости.

 

Автор: Сергій Тищенко

Джерело: «Футбол24»

ХУДОЖНЯ ГІМНАСТИКА

Без Реброва, Ротаня та Шевчука: топ-8 найкращих молодих тренерів України

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers