rss
01/21/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#367

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ Храм Успіння Божої Матері в Люрді

Золотоверхий храм Успіння Божої Матері, історія якого тісно пов'язана з особою о. Василя Прийми, розташований у Люрді, на вулиці України (rue de l'Ukraine). Сама назва вулиці є свідченням прихильності з боку французької влади до українців у період будівництва храму. Він пригортає увагу паломників з різних країн і різних національностей, які з великим зацікавленням відвідують цей храм як групами, так і особисто.

 

Збудований у 1982 році за пожертви українських емігрантів, він є символом перемоги християнської України над радянським режимом і яскравим виявом широкої солідарності та єдності українців у вільному світі.

Ініціатором спорудження українського храму в Люрді був патріарх Йосиф Сліпий, який за десять років до початку будівництва храму відвідав Люрд. Священик Василь Прийма із села Бачів, Львівської області, доклав найбільше зусиль до зведення храму. В цій роботі йому допомагали о. Павло Когут з Маквілера, о. Ярослав Салєвич з Ліона та інші священики.

У той час, коли о. Василь Прийма розсилав листи, їздив особисто та закликав українців діаспори складати пожертви на будівництво храму, УГКЦ в Україні була в підпіллі, тому її вірні не мали можливості приєднатися до цієї збірки коштів, але їхня тиха жертва була голосом, який промовляв найголосніше! Вони почали приїжджати до Люрду вже після виходу УГКЦ із підпілля.

Українці діаспори з радістю відповіли на заклики о. Василя Прийми стосовно збору пожертв на будівництво храму. Імена тих людей, котрі пожертвували понад тисячу доларів, записані золотими літерами, а тих, хто переказав на спорудження храму менше від цієї суми, викарбувані срібними літерами на мармурових плитах у павільйоні пошани і пам'яті жертводавців, що розташований у цокольному поверсі підмурків церкви.

Український архітектор Мирослав Німців безкоштовно розробив проект храму, а також подарував дві тисячі доларів для його будівництва. Професор академії прикладних мистецтв із Кракова Юрій Новосільський розписав храм, а митець Петро Холодний виготовив іконостас.

Урочисте освячення храму відбулося в суботу, 28 серпня 1982 року. Святу Літургію очолив Високопреосвященніший Мирослав-Іван Любачівський (на той час - архієпископ-кoaд'ютор Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого) за участю владики Генрі Донзе (римо-католицького єпископа Тарбу та Люрду) у присутності єпископів, священиків і більше, ніж тисячі прочан.

Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії, що служать при храмі, щодня моляться Утреню, співають Службу Божу, супроводжують прочан по святих місцях та музеях Люрду, а також під час міжнародної вервиці.

При церкві відкрито Будинок паломника, і у 2018 році сестри Служебниці з Провінції Співстраждання Матері Божої в Україні активно долучилися до служіння в ньому. Окрім мирян, вони приймають також єпископів та священиків.

За сприянням владики Бориса Гудзяка (18 лютого 2019 року Святішим Отцем Франциском призначений митрополитом і архієпископом Філадельфійської митрополії Української Греко-Католицької Церкви в Сполучених Штатах Америки) з 11 до 18 березня 2018 року на конференції французьких єпископів при Українському храмі Успіння Божої Матері у Люрді вперше відбувся пленер українських іконописців та виставка сучасних українських ікон.

Минулого 2018 року новоствореній в жовтні 2016 громаді УГКЦ у м. Марсель було подаровано престол від УГКЦ у Люрді, а в неділю, 7 жовтня, владика Борис Гудзяк у каплиці св. Івана Хрестителя здійснив чин освячення нового престолу в присутності духовенства та мирян.

У 2018 році душпастирську опіку прочанам у Люрді почергово надавали священики Єпархії святого Володимира Великого у Парижі, а цього року для служіння прочанам при нашому храмі призначено о. Романа Остап'юка.

Крім цього, щороку в Люрді у травні відбувається міжнародна проща військовослужбовців, у якій беруть участь також військові з України. Їх супроводжують єпископ та священики. А наприкінці жовтня відбувається національна проща українців, в якій беруть участь вірні УГКЦ зі священиками. Минулого року на цій прощі були присутні три єпископи: владика Борис Гудзяк, владика Гліб Лончина, СУ, владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ. Інформацію щодо дати національної прощі цього року дивіться на сайті єпархії ugcc.fr

Храм Успіння Божої Матері східного обряду в Люрді - єдиний духовний центр українського народу. В ньому відбуваються богослужіння, тут можна сповідатися, отримати святу тайну хрещення, миропомазання, єлеопомазання та шлюбу не лише українським прочанам, але також представникам інших національностей, що відвідують Люрд.

2019 рік є проголошений в Люрді роком святої Бернадетти, якій вісімнадцять разів з'являлася Матір Божа. Мільйони прочан з усього світу прибувають до Люрду для того, щоб відвідати місце з'явлення Богородиці та омитися у святій воді, в якій відбулося багато зцілень. Запрошуємо відвідати Люрд і наш український храм Успіння Матері Божої, а також завітати до павільйону пам'яті і пошани жертводавців при церкві.

Благовіщення і спасенне смирення

Архієпископ Даниїл відвідав Маріуполь – місто-порт Східної України, на відстані десяти кілометрів від поля бою

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com