rss
04/19/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ ОТГ на Чернігівщині виграла японський грант

Михайло-Коцюбинська селищна рада Чернігівського району, Чернігівської області, яка є центром об'єднаної територіальної громади, через неурядову організацію виграла грант уряду Японії на повну заміну каналізаційної системи опорної школи-гімназії.

 

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила Оксана Стельмах, радник із питань комунікацій Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

«Михайло-Коцюбинська громада взяла участь у Програмі безпеки людини КУСАНОНЕ, яку в Україні реалізовує уряд Японії, і через громадську організацію виграла грант на втілення проекту покращення санітарних умов у приміщенні гімназії. А саме проведення капітального ремонту туалетів, систем водопостачання та водовідведення. Реалізовувати проект буде «Дитячий фонд Чернігівщини», він же й найматиме підрядника», - розповіла радниця.

За словами директора Михайло-Коцюбинської гімназії Миколи Шпака, перший корпус освітнього закладу був зведений у 1976 році і побутових зручностей не мав зовсім. У 1995-му школу розширили шляхом прибудови другого корпусу, але систему водовідведення в ньому змонтували недосконало.

«Школа будувалася швидкими темпами, все робилося поспіхом, тож, коли будівлю здали в експлуатацію, половина каналізаційної траси не функціонувала зовсім. Друга половина працювала, але чи то труби були не такі, чи проклали їх не з тим нахилом, але користуватися нею було дуже проблематично. Фахівці протестували можливості всієї системи водовідведення і залишили для користування тільки 2 туалети на першому поверсі - хоча б для учнів початкових класів. Старші діти усі ці роки ходять у вбиральню, розташовану надворі», - окреслив проблему директор.

Від реалізації грантового проекту, який обіцяли виконати за 3 місяці, директор очікує створення сучасних європейського рівня побутових умов у гімназії, яка є опорним освітнім закладом ОТГ й де навчається 351 учень.

Менеджер зазначеного проекту, спеціаліст з економічного розвитку та інвестицій Михайло-Коцюбинської селищної ради Зоя Чугай розповіла, що підготовка до отримання гранту тривала цілий рік. За цей час громада надала безліч документів і пройшла всі етапи відбору. Угода щодо виділення коштів укладалась нещодавно у Посольстві Японії в Україні. З боку надавача допомоги документ підписував Надзвичайний і Повноважний посол Такаші Кураі, з боку отримувача - голова ГО «Дитячий фонд Чернігівщини» Валентина Хуторненко.

«Сума гранту - 46 тис. 203 долари США. За ці кошти буде повністю замінена каналізація у школі, будуватимуться теплі туалети в усіх корпусах і на всіх поверхах, а також душові кабінки у роздягальнях спортзалів. Угода передбачає співфінансування з ОТГ, але наш внесок буде визначений після закінчення робіт. Тобто, громада доплатить за те, на що не вистачить японської допомоги», - поінформувала Чугай.

Вона додала, що одночасно в японському посольстві надавалися гранти ще десятку організацій та фондів. Однак, проект у Михайло-Коцюбинському, як зазначили у диппредставництві, - найпотужніший і найскладніший, оскільки передбачає будівництво.

Програма безпеки людини КУСАНОНЕ 2019 року передбачає виділення Україні близько 800 тис. дол. США допомоги на реалізацію проектів неурядових організацій. Починаючи з 2002 року, в межах програми в нашій державі профінансовано 139 проектів на суму близько 10 млн дол. США у сферах охорони здоров'я, освіти, соціального захисту та ін.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами - Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Джерело: «Укрінформ»

Хронічна руїна: чим небезпечна економічна занедбаність звільнених територій

Закон про валюту: революційні зміни та негатив

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers