rss
07/11/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ «Паніки не посіють, а людей згуртують»: наслідки арештів кримських татар на півострові

27 березня російські силовики провели наймасштабніші обшуки в Криму за всіх п'ять років анексії півострова. Слідчі дії відбулися майже у трьох десятках будинків. В результаті, 20 кримчан затримали, а 28 березня ще трьох кримських активістів, чиї будинки обшукували, затримали в Ростові-на-Дону та заарештували.

 

В Управлінні ФСБ Росії у Криму стверджують, що все це відбувається в межах розслідування кримінальних справ проти кількох мешканців Криму, підозрюваних в участі в забороненій в Росії релігійній організації «Хізб ут-Тахрір». При цьому російські силовики затримували також тих, хто прийшов підтримати заарештованих.

Увечері 28 березня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував 11 кримськотатарських активістів до 15 травня. Журналіст з Криму Тарас Ібрагімов розповідає, як їх підтримували інші кримчани.

Title  
 Микола Полозов 

- Той же суд обрав запобіжний захід дев'ятьом людям, ще одному ‒ заочно, теж до 15 травня. Біля суду зібралося близько 300 осіб, вони проводять масову акцію: на листках А4 пишуть «Я ‒ Кримська солідарність» ‒ таким чином висловлюють підтримку затриманих активістів. П'ятьом закидають організацію осередку «Хізб ут-Тахрір», і в принципі їм загрожує ув'язнення до довічного. Вчора (27 березня - КР) також затримали двох, склали адмінпротоколи. Сьогодні (28 березня - КР) одну людину біля суду затримали, стосовно нього склали адмінпротокол за несанкціонований мітинг.

  Title
  Обшуки в Криму 27 березня 2019 року

Російський адвокат Микола Полозов переконаний, що російська влада проводить послідовну політику репресій проти кримських татар.

- Авторитарні режими на кшталт кремлівського використовують абсолютно нормальні інструменти захисту від екстремізму, від тероризму зовсім з іншою метою. Саме у випадку з Кримом ці інструменти застосовуються винятково для боротьби з інакомисленням, для придушення невдоволення з боку людей, внутрішньо незадоволених цією окупацією. В нормальній державі механізми судово-слідчої системи, силового апарату використовуються для захисту суспільства. В авторитарній державі вони використовуються для утримання влади та придушення громадян. «Хізб ут-Тахрір» ‒ це така лякалка, придумана російськими силовиками, під яку підводять будь-яких мусульман, в переважній більшості - кримських татар. При цьому в Москву приїжджають члени забороненої організації «Талібан», і ніхто їх не чіпає, навіть міністр Сергій Лавров з ними спілкується.

Title  
 Фото: обшуки у кримських татар
 (facebook.com/crimeansolidarity)
 

Микола Полозов зазначає, що до анексії Криму точно такий же тиск російська влада чинила на мусульман на території Башкирії й Татарстану.

- Там сотні людей кинули до таборів за підозрою в участі в тій же самій організації. Це не якийсь ексклюзив - це продовження тих дій російських силовиків, на яких вони заробляють собі погони. Це виправдання роздутих бюджетів, імітація діяльності. Найбільшу загрозу для громадян Росії зараз становлять не якісь міфічні терористи чи екстремісти, а, насамперед, самі державні органи. Боюся, що за поточної політичної конфігурації російської влади ми навряд чи побачимо позитивні зміни, все буде тільки гірше.

Радник міністра молоді та спорту з питань Криму, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель вважає, що політика російської влади спрямована на видавлювання кримських татар з півострова.

- Можливо, одна з причин - це те, що про Крим останнім часом досить багато говорять на міжнародних майданчиках, і є рішення міжнародних організацій щодо самого Криму. Другою причиною цієї акції залякування можуть бути вибори президента України, що наближаються. Меджліс кримськотатарського народу закликав співвітчизників і, взагалі, кримчан брати активну участь у цьому, і, за нашими відомостями, вже близько 3 тисяч осіб отримали свідоцтва для участі в голосуванні. Так що ця акція залякування спрямована на те, щоб люди не брали участь у виборах і ще більше віддалилися від України. Загалом, звичайно ж, сама репресивна політика стосовно кримських татар ніколи не закінчувалася. В результаті, паніку вони не посіють, а людей згуртують. Люди бачать беззаконня і намагаються при можливості допомагати тим, хто потрапив у біду.

(Текст підготував Владислав Ленцев)

Автор: Сергій Громенко

Джерело: «Радіо Свобода»
«Copyright © 2018 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу
Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода»

Ціна зелені і не тільки

Знаки й ознаки. Перший тур виборів президента України

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com