rss
08/14/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Ціна зелені і не тільки

Мені на очі потрапило повідомлення про те, що ціна зелені в Україна значно підстрибнула - на 19%. Зачепило мене слово «зелень». Якщо раніше під цим словом українці, здебільшого, мали на увазі, крім кропу з петрушкою, ще й долари, то тепер це слово набрало іншого відтінку.

 

Уже декілька місяців усе, що зелене, в Україні жартівливо асоціюється з кандидатом у президенти Володимиром Зеленським, котрий вибрав зелений колір кольором своєї виборчої кампанії, а своїх прихильників позначає виразом «Команда Ze».

Зеленський, якого інколи по-панібратському називають попросту «Зелений», не тільки підвищив розцінки на все зелене, а й змусив своїх конкурентів серйозно вкластися фінансово, щоб спробувати якщо не побороти, то, принаймні, поконкурувати із «Зеленим».

Які ж на сьогодні є відомості про вартість нинішньої виборчої кампанії, в якій саме фігура В. Зеленського надала такої запеклості?

В ЗМІ є чимало подібних матеріалів. І хоч вони й відрізняються деякими цифрами, все ж деяку уяву про розмах капіталовкладень у рейтинги, шанси на перемогу чи «розкрутку» ми можемо скласти.

Якщо вірити даним, опублікованим, наприклад, «Українською правдою», то третє місце у перегонах може коштувати Юлії Тимошенко більше, ніж 164 мільйони гривень.

За традицією, пані Юлія своїх грошей не вкладає, бо завжди хоче показати себе небагатим політиком, котра дім орендує, машину використовує службову, а платить за вибори з партійної каси.

Формально так і є. Усі 164 мільйони гривень до виборчого фонду Юлії Тимошенко перераховані її рідною і турботливою партією, яка не залишить свого лідера без копійки.

За офіційними підрахунками, один відсоток підтримки виборців може коштувати пані Юлії в районі 10 млн. грн.

Це не рахуючи звинувачень з боку Генпрокуратури та СБУ у нібито створенні піраміди підкупу, на яку гроші можуть іти (якщо це правда) тільки з тіньових коштів, які ніде не світяться.

Однак, оскільки ці силові і правоохоронні структури перебувають в орбіті впливу її прямого конкурента Петра Порошенка, пані Юля та її команда усі натяки на піраміду гнівно заперечують.

Фінансова потуга самого Петра Порошенка є значно більшою.

Його виборчий фонд офіційно складає понад 415 млн. грн. І це більше, ніж сумарні фонди чотирьох інших кандидатів з першої п'ятірки, котрі складають офіційно трохи більше, ніж 408 млн. грн.

Справи у Петра Порошенка йшли не найкращим чином, тож коштів на рекламу та інші видатки виборчої кампанії він не шкодував.

Підраховано, що 1% його рейтингу міг коштувати Петрові Олексійовичу 25 млн. грн.

Гроші шалені, рекордні як для вітчизняних виборів.

Але, напевно, вони не є вичерпними. Адже на рейтинг Петра Порошенка грали і інші фактори, за які він сам особисто не платив, використовуючи свої можливості.

Так, за програмою «Турбота» по одній тисячі гривень було сплачено декільком мільйонам українців. Начебто, не від кандидата у президенти, але з чинний президент зробив усе, щоб отримувачі цих коштів відчули його персональну турботу про них.

Як і ті отримувачі субсидій, котрим він допоміг отримати субсидії «кешем» у березні цього року. Як і ті молоді освітяни, котрим було виділено 1 мільярд державних грошей на підтримку. А це все - мільярди і мільярди...

Тому враховувати витрати тільки виборчого фонду Петра Порошенка буде дуже неточним. Я вже не кажу, що кожен кандидат на виборах витрачає і гроші з «чорної» каси, ніде не обліковані.

Тож 1% рейтингу Петра Порошенка коштував йому, як кажуть, ймовірно значно дорожче, і я б не здивувався будь-якій більшій цифрі.

Чому ж так вкладається Петро Олексійович у вибори? Якщо правду кажуть, що його доходи виросли у 96 разів, то його можна зрозуміти.

А що ж переможець першого туру?

Володимир Зеленський одразу заявив, що вартість виборчої кампанії у 130 мільйонів доларів, про яку йому сказали на початку, є надмірно завищеною і він планує потратити близько трьох мільйонів доларів плюс-мінус.

І дійсно, виборчий фонд В. Зеленського складає трохи менше, ніж 100 млн. грн. і 1 відсоток рейтингу коштує шоумену десь трохи більше, ніж 3 мільйони гривень.

Звичайно, ретельний підрахунок дав би цифру більшу, якщо рахувати затрати В. Зеленського на зйомки фільмів, серіалів, шоу-програм, які всі, в сукупності, принесли йому високу та стійку популярність.

Та залишимо це історикам.

Нам з вами, шановні читачі, достатньо на цих прикладах зрозуміти - сьогодні в Україні, як і у всьому світі, шлях до влади буквально встелено величезними коштами.

Бідний українець, будь він двічі патріотом і тричі генієм, без фінансової підтримки нікуди не потрапить, навіть у міські голови невеликого міста.

А вже стати президентом - і казати нічого.

Адже навіть артист В. Зеленський є офіційним мультимільйонером, хоча і гривневим (а може і не тільки). І бореться за посаду президента він також не тільки за рахунок вдалих жартів, гумористичних програми чи фільмів з серіалами.

Його потужна шоу-імперія є, напевно, найбільшою в Україні, і він сам може називатися багатою людиною.

Інша справа, що він усе так розрахував і вибудував, що тепер затрати на виборчу кампанію у нього на порядки менше, ніж у конкурентів.

Але затрати є і серйозні.

Тож, маємо розуміти, що зелень справжня - салат з базиліком - та «зелень» символічна відтепер в Україні є, дійсно, дорожчою, бо і сама по собі дорога й інших змушує щедро розкошелитися.

Знаки й ознаки. Перший тур виборів президента України

«Паніки не посіють, а людей згуртують»: наслідки арештів кримських татар на півострові

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com