rss
12/12/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#365

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Подорожі \ 10 найбільш незвичайних різнобарвних озер на Землі

Іноді дивишся на фотографію й очам своїм не віриш - не буває таких кольорів у природі! Однак, на планеті Земля стільки дивовижних місць з абсолютно інопланетними ландшафтами і нереальними барвами, що, здається, і всього життя не вистачить, щоб їх відвідати. І ось ти ще розглядаєш фотографії, а руки вже самі пакують камеру у валізу.

 

Це - не фотошоп. Це - дивовижна краса нашої планети.

Озеро П'яти Кольорів

 

Title
 

 

Небо і земля відображаються в озері П'яти Кольорів, вигадливо пофарбованому мінеральними солями і водяними рослинами. Його колір змінюється час від часу, від жовтого до темно зеленого, але більшу частину часу вода тут алмазно-синього кольору. На відміну від безлічі сусідніх озер, воно не мілкішає і не замерзає взимку. Тому це місце оповите таємницями і загадками. Китайці вважають його чарівним.

Рожеве озеро

 

Title
 

 

Рожеве озеро або озеро Ретба розташоване в Сенегалі. Свою назву озеро отримало через особливий колір води. Такий колір зумовлений великою кількістю ціанобактерій у воді: поглинаючи сонячне світло, мікроорганізми виділяють пігмент, що забарвлює воду. Особливо він помітний під час сухого сезону. Іншого органічного життя в Ретба немає - для водоростей і риби занадто висока концентрація солі у воді. Її вміст досягає 40%. Сіль видобувають із дна цього озера вже протягом майже 50 років.

Ретба - не єдине таке озеро. На Землі є ще, як мінімум, два рожеві озера: озеро Хіллер в Австралії та солоні водойми в затоці Сан-Франциско.

Озеро Хенераль-Каррера

 

Title
 

 

Одне з найглибших озер Південної Америки розташоване на кордоні двох країн - Чилі та Аргентини. Вода в ньому переливається всіма відтінками: від смарагдово-бірюзового до кольору аквамарина. У цьому фантастичному місці навіть небо не таке блакитне, як синь озера. А посередині водойми видніються брили величних Мармурових печер. Понад тисячу років вода омивала береги гірських порід і створювала ці незвичайні лабіринти.

Озеро Нгакоро

 

Title
 

 

Озеро розташоване в Новій Зеландії і має світло-зелене забарвлення. Такого кольору водойма набуває завдяки високому вмісту сірки й окисів заліза.

Дзеркальне озеро

 

Title

 

Солончак Уюні - найбільше у світі висохле соляне озеро площею 10 582 кв. км. Воно було утворене в результаті трансформації доісторичних озер. За підрахунками тут міститься понад 10 мільярдів тонн солі. Під час сильних дощів, коли Солончак Уюні покривається водою, поверхня цього озера перетворюється на справжнє дзеркало. Озеро розташоване в південно-західній Болівії.

Червоне озеро

 

Title
 

 

Лагуна Колорадо - це озеро площею 60 кв. км, розташоване в південній частині болівійського плоскогір'я Альтіплано на висоті 4278 м над рівнем моря. Колір цього озера може змінюватися від криваво-червоного до фіолетового. Це залежить від часу доби і температури повітря. Незвичайний відтінок вода в озері має через водорості, що виробляють каротин для захисту від ультрафіолетового випромінювання. Лагуна Колорадо - улюблене місце проживання тисяч фламінго.

Озеро, що світиться

 

Title
 

 

Дивовижні Гіпслендські озера розташовані в Австралії. Вночі води озера світяться синім неоновим світлом. Його джерело - водорості, що мають здатність до біолюмінесценції. Утворюючи скупчення в поверхневих пластах води, водорості спричинюють світіння, подібне до того, що буває тільки в океанських глибинах. Самі рослини людське око не бачить, тільки світло, котре вони випромінюють.

Озера Келімуту

 

Title
 

 

У кратерах вулкана Келімуту на острові Флорес, в Індонезії, розташовуються три кратерні озера. Ці озера не тільки мають різні кольори, але ще і можуть їх змінювати. Наприклад, чорне озеро може стати червоним, потім бірюзовим, потім зеленим. Колір озер залежить від мінеральних речовин, розчинених у їхніх водах. У місцевих племен ліо існує легенда, згідно з якою в озерах мешкають душі померлих. У червоному озері живуть душі вбивць і грішників, праведники і люди похилого віку - в бірюзовому, а молодь - у зеленому.

Озеро Берріесса (Lake Berryessa)

 

Title
 

 

Особливу популярність штучному озеру Берріесса біля греблі в Каліфорнії надає оригінальна конструкція водоскиду у вигляді гігантської вирви. З вигляду це - справжнісінька діра, в яку зливається вода озера. Причому, діра не маленька: глибина вирви - 21 метр і 22 метри в діаметрі.

Озеро, що «кипить»

 

Title
 

 

Цей марсіанський пейзаж можна побачити в Національному парку Єллоустоун в США. У записах першовідкривачів Велике призматичне джерело згадується як «кипляче озеро». Завдяки яскраво забарвленим бактеріям і водоростям дно дрібного озера, що утворилося біля виходу гарячого джерела, переливається всіма кольорами веселки.

Джерело: «В світі»

 

10 країн, куди не варто їхати в 2019 році, і 10 альтернативних напрямків

15 секретних місць на нашій планеті, від краси яких перехоплює подих

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com