rss
07/02/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Місія МВФ приїде до України для перегляду програми stand-by: названо терміни

Місія МВФ приїде до України для перегляду програми stand-by: названо терміни

 

Міжнародний валютний фонд стурбований рішенням Конституційного суду України щодо скасування відповідальності за незаконне збагачення.

Оціночна місія Міжнародного валютного фонду для перегляду програми stand-by для України обсягом 3,9 млрд доларів очікується в травні-червні.

Про це повідомила міністр фінансів України Оксана Маркарова в ефірі «Радіо НВ», пояснюючи, що лише після цього перегляду Фонд прийматиме рішення про надання Україні наступного кредитного траншу.

«Перший перегляд цієї програми буде у травні-червні. Два тижні вже працювала технічна місія, а не оціночна, яка йде перед переглядом», - пояснила Маркарова.

За її словами, незабаром очікується ще одна технічна місія МВФ - з питання реформування Фіскальної служби.

«Якщо дивитися, де ми зараз у програмі, то переважну частину речей, які ми повинні були виконати на сьогодні, ми виконуємо», - додала Маркарова.

У той же час вона підтвердила, що МВФ стурбований рішенням Конституційного суду про скасування відповідальності у Кримінальному кодексі України за незаконне збагачення.

Також, зазначила Маркарова, експертів МВФ турбує затримка з великою приватизацією, яка досі в Україні не стартувала.

За її словами, підготовка до оголошення конкурсу на відбір керівників державної митної та Державної податкової служб - у процесі, однак навіть якщо цей пункт буде виконано не до кінця квітня, а до середини травня, це - технічний момент.

«Головне, щоб до моменту нашого шестимісячного перегляду (травень 2019 - ред.) ми виконали все, що пообіцяли виконати», - підкреслила вона.

Частина зобов'язань, які ще необхідно виконати, стосується державних банків.

«Скоро HR компанії представлять нам перелік кандидатів у незалежні наглядові ради Ощадбанку, Укрексімбанку та Приватбанку. Я сподіваюся, це станеться до кінця квітня», - сказала Маркарова.

«Потім потрібно буде визначитися з представниками від Кабміну й Адміністрації президента. Думаю, що це питання буде вирішено досить швидко», - повідомила міністр фінансів.

Виконання низки умов Меморандуму та зобов'язань України перед ЄС залежить від парламенту.

Очікується, що Верховна Рада підтримає законопроект про введення авторизованих економічних операторів (№ 7473).

«Він ставиться до євроінтеграційних законопроектів, і зараз ми разом з комітетом з питань податкової та митної політики доопрацьовуємо», - розповіла Маркарова.

Міністр фінансів очікує, що парламентарі розглянуть його після закону про мову.

Ще два законопроекти, які потрібно прийняти у рамках зобов'язань перед МВФ та ЄС, - про введення загального транзиту (№ 9532) з 35 країнами та про запобігання відмиванню коштів (№ 9417). Останній дозволить привести правила фінансового моніторингу у відповідність до Директиви ЄС. Ці законопроекти, разом з ратифікованою Конвенцією MLI, дозволять об'єднати зусилля у боротьбі з розмиванням бази та виводом прибутку з-під оподаткування.

«Усі наші міжнародні кредитори готові нам допомагати і виділяти фінансування, але наше перебування у програмі з МВФ є для них бенчмарком і обов'язковою умовою», - резюмувала вона.

Нагадаємо, рада директорів МВФ у грудні 2018 року затвердила нову 14-місячну програму stand-by для України обсягом 3,9 млрд дол., у рамках якої наша країна отримала перший транш в обсязі 1,4 млрд дол. Отримання ще двох траншів на суму 1,3 млрд дол. очікується за підсумками перегляду виконання умов програми у травні і листопаді.

За інформацією Національного банку, рішення Конституційного суду щодо скасування відповідальності за незаконне збагачення стало одним з основних питань дискусії з представниками МВФ, технічна місія якого працювала у Києві з 5 до 13 березня, але поки що Фонд жодних рішень з цього питання не приймав.

Експерти допускають відтермінування надання Україні наступного траншу кредиту через рішення Конституційного суду про незаконне збагачення і відставання від графіка виконання умов меморандуму з МВФ.

 

Світ має знайти формулу реального й ефективного тиску на Росію - Джапарова

 

Міжнародне суспільство має знайти таку формулу тиску на Кремль, яка реально й ефективно припинить агресію РФ та прискорить повернення Криму, інакше Росія продовжить розхитувати політичну, економічну, гуманітарну ситуацію в Україні й загрожувати безпеці Європи.

На цьому наголосила у коментарі «Укрінформу» перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова після конференції в Вашингтоні «Крим після п'яти років російської окупації».

«Минуло п'ять років окупації, і ми маємо абсолютно конкретні наслідки - не тільки у гуманітарному сегменті та у сфері прав людини, але й у контексті мілітаризації півострова та агресії, яку ми бачимо на Азові і в Чорному морі», - зауважила урядовець.

За її словами, це стало результатом того, що політичний вплив і санкції Заходу не принесли достатнього ефекту, щоб змінити поведінку Росії. Тож, очевидно, потрібно шукати додаткові інструменти й підходи тиску на Москву.

«Якщо ми не знайдемо цієї формули або, принаймні, не почнемо шукати її зараз, то, напевно, відчуватимемо подальші наслідки», - підкреслила Джапарова.

Вона навела приклад: у квітні 2018 року Україна гучно заявляла про блокаду торговельних суден у Керченській протоці та наголошувала, що це потрібно негайно зупинити.

За словами заступника міністра, Україна попереджала, що інакше ситуація погіршиться, й усі побачать ескалацію конфлікту. «Це сталося вже через кілька місяців, у листопаді 2018 року. І ми розуміємо, що зараз - така сама ситуація», - підкреслила вона.

У зв'язку з цим Джапарова зауважила, що Росія вже визначила наступні кроки у своїй стратегії проти України. «2019 рік для них і для України є вирішальним через те, що у нас мають відбутися вибори. Якщо Росія сьогодні втручається у виборчий процес навіть у США, то, очевидно, вони докладуть максимум зусиль, щоби втрутитися у вибори в Україні», - наголосила вона.

 

Джерело: «Укрінформ»
(https://www.ukrinform.ua)

Тварини, тварюки і постраждалі

«Нацкорпус» торпедує Порошенка на виборах

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com