rss
01/27/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Тварини, тварюки і постраждалі

Ставлення до тварин у цивілізованому світі є одними з найважливіших ознак і критеріїв гуманності, людяності, розвиненості суспільства. Стосується це як тварин домашніх, так і диких. На волі і в заповідниках чи зоопарках.

Українці традиційно люблять домашніх тварин і тримають їх як у селах, так і у містах.

Із зоопарками складніше - вони у важкому стані - м'яко кажучи. А деякі - і зовсім у жалюгідному. Адже вимагають чималих бюджетів для належного утримання.

Те ж саме стосується і біосферних заповідників. Їх небагато в Україні, але, слава Богу, таки ще є. На щастя, не всіх тварин, птахів і риб знищили браконьєри.

Полюють ось такі от «чорні вбивці» на тварин і у лісах, що й так на очах зменшуються і рідіють.

А, крім браконьєрів, винищують тварин і на дорогах України, здебільшого нічних. Тварин домашніх і диких. Свідомо і ненавмисне.

Ось про це і буде йтися.

Журналісти зробили запит до Нацполіції щодо наїздів і отримали таку відповідь: «У 2018 році сталося 349 наїздів транспортних засобів на свійських тварин і 201 наїзд транспортних засобів на диких тварин».

У таких ДТП страждали і тварини, і люди. Так зі 349 ДТП зі свійськими тваринами 17 пригод сталося з пасажирами, що постраждали. А з 201 ДТП з дикими тваринами 12 пригод - також із пасажирами, що постраждали.

Аварії, в яких постраждали і тварини, і люди, є, безумовно, ненавмисними.

Так, наприклад, на Київщині не раз траплялися пригоди з дикими кабанами, що інколи вискакують на трасу.

Біля Чорнобиля кабан зненацька вискочив на дорогу і миттєво загинув від удару машини. Але й четверо пасажирів у салоні отримали травми різного ступеня тяжкості.

В іншому місці, біля Білої Церкви, дикий кабан взагалі «вбив» трьох і поранив двох пасажирів. Він вискочив під колеса і спровокував авто виїхати на зустрічну смугу. Де й лоб у лоб зіткнулися дві машини.

Такі красиві тварини, як лосі, також створювали ДТП. А на Полтавщині лось, який вночі вискочив на дорогу, «вбив» пасажирку і тяжко травмував водія машини, що на швидкості наскочила на рогатого красеня.

За два місяці уже цього, 2019 року, згідно з інформацією Нацполіції, сталося 39 наїздів транспортних засобів на свійських тварин і 35 наїздів транспортних засобів на диких тварин.

На щастя, ніхто з людей не загинув. Що не можна сказати про тварин.

  Title

В Україні, напевно, потрібно переймати досвід цивілізованих країн і вимагати того, щоб усі ділянки дороги, що пролягають біля лісопосадок, були відгороджені.

Звичайно, така дрібнота, як зайці, їжачки, лисички, інші маленькі тваринки будуть вискакувати, і всю дорогу не огородиш, хоча за мету це ставити потрібно.

Гірше от від таких випадків, коли деякі горе-водії, помітивши попереду себе якусь тваринну малечу - котів, гусей, собак тощо - не тільки не знижують швидкість, а навпаки, різко газують, щоб таки вбити тваринку, отримуючи від цього садистське задоволення.

Переїхавши майже всю Україну у різних напрямках, надивився я, як і інші водії, на розтерзані тільця тваринок, що всівають дороги країни. І не раз чув розповіді від селян, мимо домівок котрих проходять міжміські траси, ось про такі садистські наїзди, свідками яких ці селяни ставали.

Тварин, які гинуть на нічних і денних дорогах, дуже жаль. Безмірно жаль і тих пасажирів та водіїв, хто травмувався чи, тим більше, загинув, у подібних ненавмисних ДТП.

Але що робити з тими тварюками, які свідомо та безжалісно вбивають маленьких тваринок, маючи змогу вдарити по гальмах, включити екстрене гальмування і спеціально не роблять цього?

Хто і як їх виховував і чи виховував взагалі? Чи є в їхніх безжальних душах щось людське?

Адже домашня тваринка - особливо кицька чи собака - в більшості сімей є практично членами сім'ї, всезагальними улюбленцями, навіть якщо господарі на них вдавано бурчать чи інколи покрикують.

Пам'ятаю, якось одного разу я зупинився на трасі в одному селі, хотів купити фрукти, які продавала господиня при дорозі. Вийшовши з машини, почув дитячий плач і побачив зграйку дітей, котрі неподалік дороги, на узбіччі схилилися на чимось.

«Чого діти плачуть?» - запитав я у господині. - «Та ось якийсь гад кицьку нашу переїхав, спеціально, наволоч! Вона дорогу перебігала, а він побачив це і навмисно газонув, - відповіла вона, витираючи сльози. - Ось дітки і затіялися її ховати, дідусь ямку викопав, могилку, значить».

Окрім посилення гуманітарної складової всієї системи виховання у школі, потрібно і законодавчо жорстко карати таких тварюк.

Інакше тваринок у наших селах і містечках буде меншати.

А психологи добре знають, що тваринка в сім'ї - це дуже важливий фактор виховання людського в маленькій людині, що підростає і формується.

Постраждалими в подібних ситуаціях є і тварини, і люди. І є ситуації, яких не можна було уникнути - ну хіба що не гнати шалено по лісових та сільських дорогах.

А є, на жаль, ситуації, уникнути яких і можна було б, і потрібно було б.

Якби за кермом не сиділи тварюки.

Закликаю усіх водіїв бути обережними. Мене Бог милував - за все життя не було ситуації, коли б я ненавмисне наїхав на тваринку.

 

«Нацкорпус» торпедує Порошенка на виборах

Реальні люди та віртуальні іміджі на президентських перегонах

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com