rss
10/13/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#362

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Погане про ваших колишніх важко забути

«Не треба нашу пам'ять обтяжати Тим, що минуло», - радив Вільям Шекспір у «Бурі». Але кожен, хто пережив бурю зламаного серця, знає, що це не так просто, як здається. Тепер психологи, видається, знайшли причину, чому так важко забути біль невдалих стосунків.

 

«Він був тоді ще надто молодий і не знав, що пам'ять серця стирає лихі спогади і примножує щасливі, і що тільки завдяки цій властивості людської вдачі ми здатні нести тягар минулого».

Габрієль Гарсіа Маркес

Зміщення федінгу (кривої згасання) афекту (FAD) - це ментальний фільтр, який змушує негативні емоції, пов'язані з нашими спогадами, зникати швидше за позитивні почуття, допомагаючи нам рухатися далі від поганого досвіду. «Це - здоровий процес, тому що ми не можемо жити минулим, - каже Беттіна Зенґель з британського Університету Саутгемптона. - Але коли ми думаємо про наші колишні романтичні стосунки, то, здається, добрі спогади не примножуються. Примножуються погані».

Її команда науковців попросила більше, ніж 200 чоловіків і жінок описати випадки з їхніх теперішніх або колишніх романів і те, як цей опис емоційно вплинув на їхнє почуття в момент опису. Трохи менше, ніж половина групи вибрали події поточних стосунків, і, в середньому, їхні позитивні спогади були сильнішими за їхні негативні почуття.

Але зміщення кривої згасання афекту, схоже, не спрацювало, коли йшлося про спогади минулих стосунків. Ті, хто говорив про події за участю колишнього партнера, негативні емоції відчували з такою ж ймовірністю, як і позитивні.

«Коли ми думаємо про минулі стосунки, приємні спогади перебиваються поганими».

Ситуація погіршилась, коли дослідники запитали про сексуальні спогади. В цьому випадку значно більша ймовірність, що збережуться негативні почуття від невдалих стосунків, а не ті позитивні, що були. Дослідники виявили, що погані почуття зберігаються зі ще більшою ймовірністю, якщо людина відчувала себе у цих стосунках невпевнено («Applied Cognitive Psychology»).

Тім Річі з чиказького Університету св. Ксав'єра каже, що це перше дослідження зміщення кривої згасання афекту романтичних стосунків, і результати можуть ідентифікувати людей, яким варто скористатися психологічними консультаціями.

Автори: Девід Адам (David Adam)

Джерело: «New Scientist»

Зреферував О.Д., «Збруч»

А здавалося, здорова…

Біологічна основа психічних хвороб

ДЦП – не вирок#2019-37 (09/11/2019)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com