rss
05/25/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ G7 та Світовий банк закликають Україну криміналізувати незаконне збагачення

Нещодавнє скасування відповідальності за незаконне збагачення у Кримінальному кодексі - це значна поразка у боротьбі з корупцією в Україні.

 

Про це йдеться у спільній заяві G7 та Світового банку стосовно рішення Конституційного суду щодо незаконного збагачення, оприлюдненій у Twitter.

«Це послабило вплив всієї антикорупційної архітектури, зокрема, Вищого антикорупційного суду, який незабаром має бути створений і, як очікувалося, мав винести рішення щодо значної кількості справ про незаконне збагачення, а також вплинуло на спроможність Національного антикорупційного бюро розслідувати корупцію у вищих ешелонах влади. Поточні розслідування та кримінальне переслідування за незаконне збагачення давали надію на притягнення до відповідальності тих, хто скористався своїм службовим становищем для особистого збагачення», - зазначили автори заяви.

Вони зауважили, що ще у 2010 році понад 40 країн криміналізували незаконне збагачення, і відтоді багато інших юрисдикцій включили цей злочин до свого кримінального законодавства.

Як зазначається у заяві, суди в усьому світі визнали, що покарання за незаконне збагачення - це потужний інструмент у боротьбі з корупцією, який водночас зберігає повагу до основних прав людини та конституційних принципів, таких, як презумпція невинуватості, гарантія проти примушення до самообвинувачення та правова визначеність.

«G7 та Світовий банк закликають українську владу активізувати свої зусилля для забезпечення ефективності антикорупційних правових інструментів та інституцій, включно з відновленням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення відповідно до принципів ООН, ОЕСР та ЄСПЛ, а також знайти спосіб продовжити десятки розслідувань та кримінальних переслідувань, завершення яких було поставлено під загрозу цією постановою», - резюмували автори заяви.

Нагадаємо, 26 лютого КСУ визнав неконституційною ст. 368-2 ККУ, яка передбачала притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення.

Конституційний суд пояснив, що статтю про незаконне збагачення скасували, бо вона порушує статтю 62 Конституції України про презумпцію невинуватості.

Згодом президент Петро Порошенко підписав і дав доручення зареєструвати у Верховній Раді законопроект про врегулювання законодавства щодо кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. У цей же день у Раді зареєстровано внесений президентом законопроект «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення» (№ 10110).

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили з 2014 року. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації.

Стаття 368-2 ККУ, серед іншого, передбачала покарання у вигляді позбавлення волі на термін до двох років за набуття чиновником активів, непідтверджених офіційними доходами. Ті самі діяння, вчинені службовцем, який посідає відповідальне становище, каралися позбавленням волі на термін від 2 до 5 років, а службовцем з особливо відповідальним становищем - позбавленням волі терміном від 5 до 10 років.

12 грудня 2017 року 59 депутатів скерували до КСУ подання з проханням перевірити на відповідність Основному закону статтю 368-2 ККУ.

Настанови чи бачення?

Претенденти виходять на фінішну пряму

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com