rss
05/20/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#352

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Аби дитина знову дихала на повні груди

Кашель у дітей - явище нерідкісне, особливо у холодну пору року. Кожна мама переконана: тільки вона знає, що краще дати малюку при сухому або вологому кашлі і чим дитині краще подихати через небулайзер. Он, хороший препарат по ТБ рекламують. Щось подруга підкаже. Зрештою, завжди можна скористатися з минулого досвіду лікування... Але якщо у дитини обструктивний бронхіт? У такому випадку неправильне лікування може мати для малечі важкі наслідки.

 

«Обструктивний бронхіт - це запалення бронхів з вираженим синдромом обструкції (коли є порушення дихання, тобто задишка). Це захворювання спостерігається у 30% дітей віком до трьох років, що пов'язано, зокрема, з анатомо-фізіологічними особливостями дихальної системи дітей у цьому віці», - пояснює завідувач кафедри педіатрії, д. м. н., професор, керівник Львівського міського алергологічного центру Леся Беш.

- Що викликає бронхообструктивний синдром?

- Найчастіше - вірусні інфекції, особливо парагрип, риновірус, РС-вірус. Також це може бути реакція на дію алергенів (у дітей зі спадковою схильністю до алергічної патології). Найчастіше повторні епізоди бронхообструкції спостерігаються у дітей, які маленькими (у віці до трьох років) потерпали від атопічного дерматиту - хронічного захворювання, яке часто трактують як алергічний діатез.

- Які симптоми є характерними для алергічного обструктивного бронхіту?

- Для алергічної бронхообструкції характерна лабільність (тобто мінливість) симптоматики. Лікар може зранку послухати дитину, виявити утруднене дихання (важко видихнути), багато свистячих хрипів та призначити бронхолітичний інгаляційний препарат. А вже через одну-дві години при повторному вислуховуванні дихання може бути чистим. Після фізичного навантаження, наприклад, після того, коли дитинка побігає, симптоми бронхообструкції можуть з'явитися знову. У такому випадку можна думати про алергічну природу проблеми, бо коли бронхообструкція виникає на тлі інфекційного захворювання, її симптоматика спочатку наростає, після чого повільно спадає. Навіть якщо дитина заінгалює бронхолітик, симптоми бронхообструкції у такому випадку збережуться.

- Як правильно лікувати обструктивний бронхіт? Що не слід робити батькам?

- Дітям часто дають дихати розчинами, які не призначені для інгалювання: масляними, відварами трав, розчином еуфіліну, мінеральними водами. У такий спосіб засмічуються дихальні шляхи дитини і формується підґрунтя для повторних епізодів бронхообструкції.

Не можна застосовувати одночасно інгаляційний та таблетований бронхолітик, який містить одну і ту ж діючу речовину. Це викликає передозування і порушення серцевого ритму (тахікардії).

Батьки часто, особливо у сільській місцевості, вдаються до натирань грудної клітки різними жирами (собачими, бобровими, свинячими смальцями) - це все лише погіршує стан дитини.

Великою проблемою сучасної медицини є поліпрагмазія (призначення одночасно багатьох ліків). Чомусь вважається, що чим більше призначено ліків, тим краще. Особисто я при обструктивному бронхіті здебільшого призначаю не більше, ніж два-три препарати.

Найперше, що раджу мамам, - не панікувати. Мама повинна бути стержнем для дитини, вірити у те, що все буде добре, вона впорається, і тоді дійсно впорається, бо коли мама налякана, панікує, дає дитині багато зайвих ліків, нічого доброго з цього, як правило, не виходить.

Мама повинна бути у цей час біля дитини, давати їй своє тепло, а не мчати на роботу. Дотримуйтеся правила трьох «М»: мама, мультики, мандарини (для дітей-алергіків - яблука). Давайте дитині багато пити теплого. Харчування повинно бути здоровим, гіпоалергенним. Регулярно провітрюйте кімнати, зволожуйте повітря у приміщенні, проводьте вологе прибирання. Після нормалізації температури тіла дитина може гуляти на свіжому повітрі. Так вона швидше одужає.

- Як запобігти розвитку бронхообструкції?

- Подбайте про профілактику вірусних інфекцій та формування адекватної імунної відповіді. Діти народжуються з незрілою імунною відповіддю, яка формується за умови організації правильного способу життя. У дитини повинно бути правильне харчування, здоровий сон, прогулянки на свіжому повітрі.

Старшим дітям слід обмежити користування ґаджетами, комп'ютерами. Нехай якомога більше часу проводять на вулиці.

Дітям-алергікам слід дотримуватися гіпоалергенної дієти (обмежити у раціоні високоалергенні продукти - мед, яйця, рибу, горіхи, морепродукти). У побуті - зменшити кількість кліщів домашнього пороху (познімайте килими, штори, книги тримайте за склом). Обмежте використання хімічних засобів, мийте посуд содою, гірчицею.

 

Автор: Христина Клекіт

Джерело: «Високий Замок»

Мозковий штурм: що робити у випадку інсульту

Мийте ноги… і лягайте спати

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com