rss
05/26/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#352

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ На Миколаївщині збудують сучасний біогазовий комплекс

На Миколаївщині збудують сучасний біогазовий комплекс

 

На Миколаївщині збудують сучасний біогазовий комплекс для виробництва екологічної теплової енергії потужністю 3000 кВт.

Про це повідомляє прес-служба Миколаївської ОДА.

«Вже цього року на Миколаївщині розпочнеться реалізація унікального проекту з виробництва альтернативної енергетики - будівництво сучасного біогазового комплексу для виробництва екологічної теплової енергії. Тут буде створено близько сотні робочих місць на період будівництва та ще 25 - після введення його в експлуатацію», - сказав голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко.

За його словами, проект буде реалізовано у межах Первомайської селищної ради Вітовського району. Компанія-інвестор ТОВ «АГРОМИР» планує побудувати біогазовий комплекс потужністю 3000 кВт безпосередньо біля постачальника сировини - цукрового заводу ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані».

«Сьогодні питання використання альтернативних джерел для виготовлення енергії - одне з найактуальніших у всьому світі. Переконаний, що біогазові установки повинні стати важливою складовою енергетичного та промислового комплексів. Їхні переваги - беззаперечні: це - не лише отримання палива, яке можна використовувати для виробництва електроенергії, інших промислово-побутових потреб виробничих комплексів, а й вирішення питання утилізації відходів - замість витрат на їх вивезення та захоронення підприємство отримує додатковий прибуток. При цьому місцева громада буде забезпечена новими робочими місцями та матиме суттєві надходження до бюджету», - наголосив Савченко.

Він також запевнив, що інвестор пообіцяв під час будівництва установки використовувати найновіші розробки й технології європейських лідерів щодо переробки біомаси. А продуктами переробки бурякового жому будуть електроенергія та тепло, тобто, виробництво біогазу буде майже безвідходним, адже підприємство одночасно також вироблятиме безпечні та якісні органічні добрива.

Окрім того, інвестор взяв на себе цілу низку соціальних зобов'язань, які покращать життя мешканців місцевої громади.

Зокрема, облаштувати на території селищної ради полігон твердо-побутових відходів, забезпечити вуличне освітлення, відремонтувати ділянку дороги до біостанції. Крім того, добудувати і здати в експлуатацію багатоповерховий житловий будинок (довгобуд більше, ніж 25 років) у межах селищної ради.

 

Держстат: за січень промислове виробництво в Україні зменшилось на 2,9%

 

За січень поточного року промислове виробництво в Україні зменшилось на 2,9% порівняно зі січнем минулого року. Про це повідомляє Державна служба статистики України.

Проти січня 2018 року промислове виробництво України у січні 2019 року, згідно зі скоригованим на ефект календарних днів індексом Держстату, зменшилось на 2,9%, проти грудня 2018 року - на 0,5% (згідно із сезонно скоригованим індексом Держстату).

Згідно з нескоригованими індексами, падіння промислового виробництва в минулому місяці становило 3,3% проти січня 2018 року та 13,8% - проти грудня 2018 року.

Добувна промисловість і розроблення кар'єрів продемонстрували у січні 2019 року 1% падіння порівняно зі січнем 2018 року (за нескоригованим індексом - 1,6%), та 1,2% порівняно з груднем 2018 року (за нескоригованим індексом - 4,3%).

Цьогорічні січневі показники переробної промисловості - на 4,8% нижчі, ніж роком раніше (за нескоригованим індексом - на 5,5%), втім, вони - на 0,9% вищі за показники грудня 2018 року (за нескоригованим індексом - на 20,5% нижчі).

Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря у січні 2019 року порівняно з аналогічним місяцем 2018 року збільшилось на 0,3% (за нескоригованим індексом - на 1,3%), порівняно з груднем 2018 року зменшилось на 3,3% (за нескоригованим індексом - на 2,9%).

Як повідомлялось, за даними Держстату, за 2018 рік виробництво промислової продукції в Україні зросло на 1,6% порівняно з 2017 роком.

Сезонне коригування динамічного ряду індексу промислової продукції Держстат здійснює за допомогою програми «Demetra+», використовуючи метод TRAMO/SEATS.

 

НБУ оприлюднив підхід до стрес-тестування банків

 

У Національному банку оприлюднили методологію стрес-тестування банків у 2019 році, яке розпочнеться у травні.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«У фокусі цьогорічного стрес-тестування - аналіз портфеля споживчих кредитів банків, який стрімко зростає протягом останніх двох років. Наразі пов'язані з цим ризики - загалом - незначні, проте недооцінка банками кредитного ризику та зниження стандартів кредитування можуть призвести до підвищення уразливості банківського сектора, тому Національний банк моніторить це питання. У несприятливому сценарії передбачається різке погіршення якості кредитів, виданих фізичним особам», - ідеться в повідомленні.

Крім того, для споживчих кредитів (окрім іпотечних), що є непрацюючими понад рік, передбачається 100% покриття капіталом. Також у несприятливому сценарії жорсткішими будуть припущення про динаміку процентного спреду та чистої процентної маржі. Припускатиметься, що дохідність за кредитами та іншими активами банків залишатиметься незмінною, в той час, коли вартість зобов'язань зростатиме.

Як відомо, стрес-тестування - це один з етапів оцінки стійкості банків. Цього року його мають пройти 29 установ, на які припадає понад 93% активів банківської системи.

Як і торік, банки пройдуть стрес-тестування за базовим та несприятливим макроекономічними сценаріями. Базовий макроекономічний сценарій ґрунтується на публічних прогнозах Національного банку, крім прогнозу зміни обмінного курсу, для якого використано дані консенсус-прогнозу. Несприятливий сценарій побудовано на гіпотетичних припущеннях макроекономічних показників, які призводять до реалізації кредитного та ринкового ризиків в суттєвих обсягах. Так, кредитний ризик виникає через погіршення якості активів, а ринковий ризик поєднує процентний ризик, який виникає через зміну процентного спреду та чистої процентної маржі, і валютний, пов'язаний з ефектом девальвації гривні. Використані для банку макроекономічні показники не є альтернативним прогнозом Національного банку. Вони є припущеннями, які, згідно з міжнародними практиками, мають сукупно формувати жорсткий сценарій, що виявляє потенційні втрати банків через накопичені вразливості.

Із 2018 року Національний банк розпочав проведення оцінки стійкості банків, яка передбачає, зокрема, проведення стрес-тестування для окремо визначеного Національним банком переліку банків. У процесі стрес-тестування визначають оціночні показники фінансової звітності банку та необхідний рівень капіталу на три роки після звітної дати за базовим та несприятливим макроекономічними сценаріями.

Внутрішній туризм в Україні: перешкоди і перспективи

Український дирижизм

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com