rss
05/26/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#352

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Подорожі \ Парк Шенборна – аристократичний шарм і європейська розкіш посеред Карпат

Парк Шенборна - це аристократичний шарм і європейська розкіш з атмосферою Австро-Угорської імперії у поєднанні з дивовижною природою Карпат.

 

Один із найкрасивіших парків Закарпаття був відкритий у 2013 році на відстані 30 кілометрів від Ужгорода, в урочищі Воєводино. Це - нова унікальна туристична атракція, що є ретельно відтвореною копією відомого парку замку Берегвар, зведеного у 1890-1895 роках графом Шенборном.

Представник п'ятого покоління аристократичного німецько-австрійського роду Шенборнів - граф Фрідріх Карл Ервін фон Шенборн-Бухгейм - захоплювався астрономією і полюбляв різні календарі й гороскопи, що не дивно, адже на той час це було захопленням багатьох статусних осіб Європи. Саме за астрономічним принципом був створений його замок і навколишній парк.

Новий сучасний парк, який облаштовували три роки, присвячений 285-й річниці передачі імператором Австро-Угорської імперії закарпатських земель у дар роду Шенборнів. В процесі створення парку брали участь скульптори, митці та реставратори.

Парк Шенборнів розташований на площі понад 12 гектарів із красивою і доглянутою територією. Головний вхід зроблений у вигляді в'їзної брами, на двох баштах якої майорять державні герби та прапори Австрії та Угорщини, а також своєрідні макети охоронців - солдатів інсбрукського піхотного полку та дебреценського гусарського полку. На території парку є 22 лавки, на яких встановлені герби держав, у складі яких перебувало нинішнє Закарпаття. Крім різноманітних рідкісних рослин і кельтського саду з календарем друїдів, тут є чимало цікавинок.

У парку є невеличке декоративне озерце, посеред якого розташований острів, що своїми обрисами нагадує контури імперії Габсбургів - Австро-Угорщину перед першою світовою війною. А у місці, де є сучасне Закарпаття, посаджено дерево - сосну з Далмації. Острівець складено з 365 брил каміння, як 365 днів у році, а 1 камінь лежить на причалі, його доправляють на острів у високосний рік.

Із правого боку озера є джерело води, назване на честь Сісі, імператриці Австрії Єлизавети Баварської, та джерело святого Миколая, а ще далі від озера, у лісі, за швидким гірським потоком, можна помітити джерело, назване на честь імператора Франца Йосипа Габсбурга. Якщо пройтись лісом далі, то можна побачити скульптуру святого Губертуса, покровителя мисливців, довкола якої кожного вересня відбувається свято мисливців.

У парку Шенборна діє старовинний водяний млин, у приміщенні якого відвідувачі парку можуть скуштувати традиційні шутемені та ординарні вина, виготовлені з австрійських сортів винограду.

Астрономічний принцип відтворений майже в усіх деталях парку. В парку Шенборна є 7 унікальних та різних ліхтарів, що є символом 7 днів тижня, а з правого боку - 12 місточків, що символізують 12 знаків зодіаку. Одне з найкрасивіших місць парку - Міст чотирьох євангелістів, що збудований у бароковому стилі. Міст прикрашають скульптури чотирьох євангелістів: Луки, Іоана, Марка та Матвія. Техніка виконання скульптур злегка нагадує роботи на Карловому мості в Празі.

Відпочивати й гуляти парком можна годинами, насолоджуючись навколишньою красою Карпат. Але парк привабливий не тільки для пішохідних прогулянок, тут можна покататися на велосипедах, посмакувати апетитні страви закарпатської кухні, влаштувати пікнік, а ще - проїхатись розкішними алеями на справжній відреставрованій старовинній кареті епохи Австро-Угорщини.

Джерело: «Відкривай Україну»

 

Велична Прага: ТОП-7 місць, які варто побачити кожному

8 архітектурних перлин України, які перебувають на межі зникнення

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com