rss
05/26/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#352

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ «Укргідроенерго» за 53 мільйони закопає у греблі Дністровської ГЕС бетон, втричі дорожчий від ринку

ПрАТ «Укргідроенерго» 19 грудня за результатами тендера замовило Консорціуму «Науково-виробниче об'єднання «Укргідроенергобуд» реконструкцію гребель Дністровської ГЕС за 52,90 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

 

До кінця 2021 року реконструюють ядро лівобережної і правобережної кам'яно-земляних гребель. Гарантійний термін на об'єкт становить десять років, а на обладнання - рік.

За підсумковою відомістю ресурсів без перевезення і ПДВ, низка цін суттєво перевищують ринок, як і в 2016 році на тендері щодо Канівської ГАЕС, виграному цією ж фірмою.

Наприклад, готову важку бетонну суміш класу В15 марки М200 крупністю заповнювача 20-40 мм на суму 4,70 млн грн. придбали по 3 201 грн./куб. м. У грудні 2018 року на тендері Хмельницької міськради він був майже втричі дешевшим - 1 139 грн./куб. м.

Крім того, щити опалубки шириною 300-750 мм товщиною 25 мм на суму 829 тис. грн. замовили по 1 755 грн./кв. м. У грудні 2018 року на тендері КП «Житлоінвестбуд-УКБ» (м. Київ) вони коштували 307 грн./кв. м, що майже вшестеро дешевше. На більшості інших будівельних тендерів ціни такої опалубки не перевищують 400 грн./кв. м.

Ще 6,57 млн грн. піде на глинистий порошок по 6 344 грн./т, однак його марка невідома.

На заробітну плату піде 1,85 млн грн., тобто, 3% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% - 608 тис. грн.

Ціна угоди на 0,1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 52,95 млн грн.

Нині «НВО «Укргідроенергобуд» очолює Валентина Зіміна, а її заступником є В'ячеслав Павловський, який у 2008 р. обіймав цю посаду в ТОВ «Енергопром». Засновниками консорціуму є ПАТ «Дніпро-Спецгідроенергомонтаж», ТОВ «Науково-технічна компанія Енпаселектро», ПрАТ «Метробуд», ТОВ «ШДСУ» і ТОВ «Інтергідробуд».

Найбільшою часткою статутного капіталу «НТК Енпаселектро» володіє Юрій Бондаренко - екс-директор консорціуму.

По 25% акцій «Метробуду» належить Олександрові Русану та Олегові Токареву - голові наглядової ради ПАТ «Київметробуд». Ще 15% має домініканська фірма «T&A Industries Ltd», яка також володіє 8% акцій «Київметробуду». До наглядової ради останнього раніше входив і Русан.

Основними акціонерами «Дніпро-СГЕМ» є Олександр Коростильов і Юрій та Михайло Ковальови, а раніше ним було російське ВАТ «ОТЧПТ «Спецгiдроенергомонтаж».

Фірма «ШДСУ» належить Тетяні Алексейчук, Артурові Антоненку та Лесі Олексюк, а фірма «Інтергідробуд» - Олександрові Бартюку і Людмилі Ратушній.

За даними «Ділової столиці», консорціум не чужий Ігореві Сироті, який очолив «Укргідроенерго» у 2011 р. і зберіг своє крісло при президентові України Петрові Порошенку.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Альянс-Буд ІБ», причому, ніхто не знижував ціну під час аукціону. Київський суперник зі статутним капіталом 10 тис. грн. належить Сергієві Ільчуку з Хмельниччини, а директором є киянин Андрій Патук. Фірма зареєстрована за адресою масової реєстрації по вул. Шота Руставелі, буд. 33-Б, нежитлове приміщення 27.

Патук також керує ТОВ «Укрбудконсалтинг» директорки ТОВ «ФК «КПШБ-2» і ТОВ «ФК «Укрреставрація» Ніни Кочерги та росіянки Ксенії Белокопитової, яка володіє ТОВ «Будфінінвест» і ТОВ «Житлобудфінанс» із кримчанином Костянтином Коваленком.

Суперник не отримував підрядів, але брав участь у двох скасованих тендерах Південно-Західної залізниці щодо будівництва залізничної гілки Київ - аеропорт «Бориспіль».

 

Джерело: «Наші гроші»

 

Каса фіскалів на пломбах для касових апаратів

Треш на кухні у госпіталі ветеранів

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com