rss
05/26/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#352

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Подорожі \ 15 маловідомих фактів про сім чудес світу, які вас здивують

Про сім чудес світу чув, мабуть, кожен. До них належать архітектурні пам'ятки, які були створені в різний час і справді вразили світ. До нашого часу дійшли деякі з цих дивовижних споруд. І хоча всі сім чудес світу широко відомі, існує маса маловідомих фактів, з ними пов'язаних.

 

1. Список «чудес»

 

Title
 

 

Список «чудес» спочатку був розроблений, щоб продемонструвати найбільш вражаючі пам'ятки і споруди у світі. Хоча існувало безліч таких списків протягом багатьох років, оригінальний був відомий як «Сім чудес стародавнього світу». Ці сім чудес згадувалися у путівниках, які використовували грецькі мандрівники.

Згадки про Сім чудес з'являються у творах грецьких авторів, починаючи з епохи еллінізму. Їх треба було знати вже в школі, про них писали вчені й поети. У тексті одного єгипетського папірусу, що був своєрідним навчальним посібником, згадуються обов'язкові для заучування імена знаменитих законодавців, живописців, скульпторів, архітекторів, винахідників, найбільші острови, гори і річки і, нарешті, сім чудес світу. «Відбір» чудес відбувався поступово, й одні чудеса змінювали інші.

2. Географічні обмеження

 

Title
 

 

Всі сім чудес були розташовані навколо Середземного моря та Месопотамії (через обмеження відстаней, на які люди могли подорожувати у ті часи). До них належать: Колос Родоський, Велика піраміда Гізи, Висячі сади у Вавилоні, Александрійський маяк, мавзолей у Галікарнасі, статуя Зевса в Олімпії і храм Артеміди в Ефесі.

3. Сонце, Місяць і п'ять планет

 

Title
 

 

Ймовірно, число сім було вибрано через віру греків у те, що воно символізує досконалість. Однак, деякі вчені припустили, що цифра сім також відображає той факт, що на той час існувало 5 відомих планет, а якщо додати до них Сонце і Місяць, то вийде сім.

4. Висячі сади у Вавилоні

 

Title
 

 

Існування одного зі семи стародавніх чудес не доведено.

У стародавніх джерелах, зокрема, в книжках грецьких істориків, Вавилонські висячі сади описані як чотирирівнева будівля з безліччю прохолодних кімнат, рясно прикрашених рослинами. В інших описах йдеться по те, що для поливання рослин використовувався водопідйомник, для функціонування якого рабам доводилося крутити колесо. Склепіння будівлі на кожному рівні підпирали 25-метрові колони. Тераси викладалися плиткою, заливалися асфальтом і засипалися пластом землі, достатнім для вирощування навіть дерев. Але... ці розповіді, швидше, побутують на рівні переказів.

Висячі сади у Вавилоні або Висячі Сади Семіраміди потребували постійного зрошення, тобто мала би працювати ціла зрошувальна система, що навряд чи було можливим у той час. В стародавній літературі немає достовірних фактів про це, тому багато сучасних учених вважають історії про це прекрасне місце просто вигадкою.

5. Велика піраміда Гізи

 

Title
 

 

Велика піраміда Гізи - єдине стародавнє диво, яке збереглося до наших днів. Вона також відома під назвою піраміда Хеопса, це найбільша з-поміж єгипетських пірамід.

6. Тадж-Махал

 

Title
 

 

Другий найвідоміший список чудес складається з переліку споруд, створених у середньовіччі. На відміну від стародавніх, сьогодні немає консенсусу щодо того, що зараховувати до цього списку. Найпоширеніші середньовічні чудеса - катакомби Ком-ель-Шукафа, Колізей, Велика китайська стіна, собор святої Софії, Пізанська вежа, Фарфорова вежа у Нанкіні і Стоунхендж. Також іноді до них зараховують Каїрську цитадель, абатство Клюні, собор Або і Тадж-Махал.

7. Родом з XIX сторіччя

 

Title
 

 

Однак, малоймовірно, що ці списки дійсно виникли в епоху середньовіччя, оскільки поняття «середньовічний світ» з'явилося тільки в епоху Просвітництва. Ймовірно, що більшість «середньовічних» списків були створені письменниками в XIX і XX сторіччях.

8. «7 чудес» від ASCE

 

Title
 

 

Також існують сучасні списки «чудес». Один із найпопулярніших був складений Американським товариством цивільних інженерів у 1994 році. До нього були внесені «найбільші досягнення цивільного будівництва XX сторіччя», такі, як Євротунель, Сі-Ен-Тауер, Емпайр-Стейт-Білдінг, міст «Золоті ворота», гребля Ітайпу, проекти «Дельта» і «Зейдерзе», а також - Панамський канал.

9. «7 чудес» від CNN

 

Title
 

 

Щоб список чудес був ще більш заплутаними, «Сім природних чудес світу» від CNN виглядають наступним чином: полярне сяйво, Великий каньйон, Великий бар'єрний риф, гавань Ріо-де-Жанейро, гора Еверест, вулкан Парікутин і водоспад Вікторія.

10. Глобальне опитування «New 7 Wonders of Nature»

 

Title
 

 

New 7 Wonders of Nature - це проект 2007-2011 років зі складання списку 7 чудес природи за результатами глобального опитування. Тим, хто хоче всіх їх побачити, потрібно вирушити до водоспадів Ігуасу, бухти Хạлонг, острова Чеджу, підземної річки Пуерто-Принсеса, Столової гори, острова Комодо і тропічного лісу Амазонки.

11. «7 чудес» від CEDAM International

 

Title
 

 

У 1989 році дайвінг-організація CEDAM International опублікувала свій список «Сім чудес підводного світу». До нього ввійшли рифи Палау, бар'єрний риф Белізу, Великий бар'єрний риф, глибоководні морські тріщини, Галапагоські острови, озеро Байкал, Червоне море.

12. «7 чудес» від Дебори Кедбері

 

Title
 

 

«Сім чудес індустріального світу» - популярна книга британської письменниці Дебори Кедбері. Список став стандартом для інженерних досягнень XIX і XX сторіч. Він включає пароплав «Грейт Істерн» (англ. «Great Eastern»), маяк «Белл-Рок», Бруклінський міст, лондонську каналізаційну систему, першу трансконтинентальну залізницю, Панамський канал і греблю Гувера.

13. «7 чудес» від журналу «Астрономія»

 

Title

 

У 1999 році журнал «Астрономія» вирішив, що не варто обмежуватися тільки Землею і подав список «Сім чудес Сонячної системи». У списку були супутник Сатурна Енцелад, Велика червона пляма Юпітера, пояс астероїдів, поверхня Сонця, океани Землі, кільця Сатурна і гора Олімп на Марсі.

14. Восьме чудо світу

 

Title
 

 

Цікаво, що в реєстр світових чудес можуть потрапити і люди. Реслер Андре Гігант часто рекламувався як восьме чудо світу через його величезний зріст 224 см і вагу 240 кг.

15. «7 чудес» від дядечка Скруджа

 

Title
 

 

Як не важко помітити, список чудес може бути досить спірним. У деяких списках є люди або навіть поняття. Навіть вигадані персонажі, такі, як Кінг-Конг, що закликав у рекламі: «Приходьте подивитися на восьме чудо світу». Творці фільму «Кінг Конг» упевнені, що восьме чудо світу - це гігантська горила.

Джерело: «В світі»

 

6 наймістичніших замків Західної України. Моторошні історії кам’яних стін та загублених життів

Велична Прага: ТОП-7 місць, які варто побачити кожному

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com