rss
08/22/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#358

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Літак «кухаря Путіна» часто буває у Сирії та Африці

Літак M-VITO, ймовірно, належить бізнесмену Євгенові Пригожину, якого називають «кухарем Путіна», протягом останніх двох років регулярно літає в Африку і на Близький Схід.

 

Про це повідомляє місцеве видання  «Новая газета».

Літак M-VITO найчастіше літає між Москвою і Петербургом. На другому місці за кількістю візитів - Бейрут (48 разів за два роки). Передбачається, що це було лише проміжною зупинкою перед продовженням польоту в Сирію або Африку. Борт фіксували у небі над Сирією (21 разів), Єгиптом (27 разів) і Лівією (покриття системи відстеження в інших країнах немає). За даними кенійських ЗМІ, він також бував в Судані і Чаді.

Видання використовувало в розслідуванні дані сервісів FlightAware і ADS-B Exchange, що відстежують літаки за допомогою наземних приймачів і через супутникові канали. Були проаналізовані польоти літака з реєстраційним номером M-VITO (співробітники Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального знайшли фотографії з нього в Інстаграмі доньки Пригожина Поліни у 2016 році).

Підтвердити, чи був Пригожин на борту під час усіх цих перельотів, не вдалося. Джерело, що має доступ до даних реєстрації, підтвердило лише один переліт бізнесмена у столицю Судану - Хартум - в супроводі двох ймовірних бійців ПВК «Вагнер». Видання пов'язує можливі часті візити Пригожина в Африку з його інтересами в регіоні (військове співробітництво і видобуток корисних копалин), на які раніше вказували інші ЗМІ.

Нагадаємо, у грудні 2016 року за сприянням Міністерства енергетики Росії компанія «Євро-Поліс», яку пов'язують із Пригожиним, уклала зі сирійським урядом меморандум терміном на п'ять років про охорону нафтогазових родовищ країни від бойовиків.

Інтереси Росії в Африці, за даними розслідування Bloomberg, зачіпають десять африканських країн: Центральноафриканську республіку (ЦАР), Лівію, Судан, Анголу, Мадагаскар, Гвінею, Мозамбік, Зімбабве, Гвінею-Бісау та Демократичну Республіку Конго.

У грудні 2017 року Москва отримала від ООН дозвіл постачати зброю та інструкторів в ЦАР, незважаючи на введене з 2013 року ембарго. Своєю чергою, компанії Lobaye Invest і «М Інвест», які теж пов'язують із Пригожиним, отримали дозвіл на видобуток золота та алмазів в ЦАР і Судані. Сам Пригожин зв'язок із ЦАР заперечує, хоча влітку 2018 року його помітили на зустрічі з лідерами збройних угруповань у цій країні.

Бізнесмена Євгена Пригожина називають «кухарем Путіна». Його компанії обслуговують банкети в Кремлі та організовують харчування в держустановах. Він перебуває у списку санкцій США через втручання в президентські вибори у 2016 році. Його структури пов'язують із приватною військовою компанією «Вагнер» і «Агентством Інтернет-досліджень».

Кого чекати з півсотні претендентів?

Проросійські проекти з’ясовують між собою, хто з них підставний

Назустріч…#2019-33 (08/15/2019)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com