rss
05/31/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Не болить – не означає «здорова»…

Рак яйників тривалий час ніяк не дає про себе знати. Через те у 40% хворих недугу виявляють на занедбаних стадіях.

 

Ця страшна історія трапилася у Великій Британії. 22-річна дівчина зі скаргами на погане травлення та закрепи звернулася до лікаря. Той діагностував у пацієнтки синдром подразненого кишківника і призначив лікування від хвороби, якої у неї насправді не було, - пише видання The Telegraph. Дівчині легше не стало, тож вона вирішила «загуглити» свої симптоми в Інтернеті. З 10 найбільш типових ознак раку яйників британка нарахувала вісім. Комплексне обстеження показало, що пухлина вже дала метастази...

Навіть у розвинутих країнах лікарі нерідко «пропускають» рак яйників. 40-60 років - серед жінок цього віку найбільше хворих, хоча випадки, коли недугу виявляють у 30-річних та навіть молодших, - не рідкість.

Велику роль відіграє спадковість. Якщо на рак яйників хворіла матір, у доньки ймовірність захворіти протягом життя становить 1:2, у той час, коли у жінки, не обтяженої спадковим фактором, - 1:75.

За умови ранньої діагностики і правильного лікування пацієнтка має високі шанси на повне одужання. Однак проблема полягає у тому, що на ранніх стадіях рак яйників, як правило, має безсимптомний перебіг. А якщо і є якісь симптоми, їх легко сплутати зі симптомами інших менш серйозних захворювань. Через це майже у 40% хворих недугу виявляють на ІІІ та IV стадіях.

Фахівці Фонду досліджень раку яйників у США наголошують: якщо йдеться про ранню діагностику цієї недуги, кількість і частота симптомів є більш важливими, ніж самі симптоми. Наприклад, якщо у жінки один із симптомів виникає частіше, ніж 12 разів на місяць, то їй треба обов'язково проконсультуватися з лікарем, у той час, коли жінка, в якої з'явилося кілька симптомів, але лише раз, може дочекатися планового огляду у гінеколога. Нагадаємо, це - один раз на рік, і це правило стосується навіть тих жінок, у яких вже настала менопауза. Якщо лікар зауважить, що яйники (або один із них) збільшені, скерує на УЗД, а якщо це обстеження покаже наявність утворення, гінеколог проведе трансвагінальне УЗД, що дозволить ствердити, доброякісне воно чи злоякісне.

Не чекайте виникнення болю! Біль з'являється, коли злоякісний процес поширюється за межі яйників, тобто, на занедбаних стадіях. Деякі жінки профілактично здають кров на онкомаркери (СА 125 та СА 19.9) - специфічний тест, який допомагає ідентифікувати у сироватці крові білки, випродукувані клітинами злоякісної пухлини яйника. Однак пам'ятайте: підвищення рівня цих онкомаркерів вказує також на багато інших недуг!

Кіста яйників - не злоякісна пухлина

 

Це - наповнене рідиною утворення. Досить розповсюджене явище серед жінок дітородного віку. Якщо ви ввійшли у постменопаузний період і у вас є симптоми кісти, не ігноруйте цієї проблеми, адже кіста може перерости у злоякісну пухлину!

Чотири ранні прояви раку яйників (за інформацією Американського товариства боротьби із раком):

*здуття живота;

*відчуття важкості у ділянці тазу або біль у животі;

*поганий апетит, швидке відчуття насичення;

*більш часті і нагальні позови до сечовипускання.

Ранні симптоми кісти яйників:

*біль у ділянці тазу;

*біль незадовго до початку або одразу після початку місячних;

*здуття, відчуття важкості або біль у животі;

*тупий ниючий біль у попереку;

*труднощі з повним випорожненням сечового міхура;

*біль під час статевого акту;

*нудота і блювота.

Менш розповсюджені ранні симптоми хвороби:

*швидка втомлюваність та апатія;

*порушення роботи кишково-шлункового тракту;

*біль у спині (найчастіше - у попереку);

*біль під час статевого акту;

*часті закрепи;

*порушення менструального циклу.

Автор: Андрій Гелий

Джерело: «Високий Замок»

Два тижні без цукру

Цигарки «крадуть» 10-12 років життя!

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com