rss
05/26/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Різдвяний вечір з Оксаною Мухою та Олександром Божиком

Суботнього вечора зала при церкві св. Йосипа Обручника у м. Чикаго була заповнена вщерть, адже всі з величезним нетерпінням очікували на виступ Оксани Мухи та Олександра Божика - вже досить добре знаних своїми благодійними концертами серед української громади США.

 

Цього разу їхній виступ також був організований волонтерською організацією «Revived Soldiers Ukraine», якою керує Ірина Ващук - людина, котра біль кожного воїна пропускає крізь себе, яка живе бажанням допомогти якомога більшій кількості потребуючих учасників АТО і не просто словами, а діями - за три роки 13 паралізованих військових пройшли курс лікування, протезування, реабілітації у госпіталях США безкоштовно! Ірина Ващук сама працює невтомно та ще й біля себе зібрала таку ж команду однодумців - адже багато таких волонтерів працюють і в Чикаго також.

Title Title 

 

Коли враження від концерту переповнюють тебе ще кілька днів поспіль, коли твоя чотирирічна донька, переглядаючи відео виступів, просить наступного разу взяти її зі собою, а потім у машині два дні слухає по черзі диски Олександра Божика, диригуючи і підтанцьовуючи, та Оксани Мухи, підспівуючи, - чи не це є ознакою справжнього таланту цих артистів, їхньої самовіддачі, любові до своєї справи?!

Родинна, щира атмосфера у залі, бажання та можливість підспівувати відомі українські пісні, колядки, щедрівки, які лунали у виконанні чаруючого голосу Оксани Мухи; неймовірно віртуозна гра на скрипці Олександра Божика, який здивував глядачів грою одночасно на двох, а потім і на трьох скрипках - саме це й було потрібно всім присутнім, щоб відчути якимось чином свою зближеність, свою часточку внеску у велику благодійну справу, яку роблять ці люди, допомагаючи пораненим воїнам. Коротке відео, яке показали про роботу організації «Revived Soldiers Ukraine», - і ти усвідомлюєш, як мало ще саме ти зробив, порівнюючи себе з тими, хто втрачає життя чи стає калікою, паралізованим на все життя, і як багато ти ще можеш зробити - адже всі ми маємо можливість змінювати, бодай, щось, робити нехай і маленьке, проте добро; ми всі - воїни, кожен на своєму місці. «Головне - залишатися завжди Людиною, вміти самоідентифікувати себе», - як вдало наголосив парох Микола Бурядник.

Title Title 

 

Стоячи оплесками зустрічали молодих воїнів АТО Віктора Легкодуха та Миколу Левкуна, які зараз проходять лікування у США. Воїнів, котрі не здалися, не розчарувалися, які продовжують боротися - сльози накочувались на очі та рівночасно була віра у те, що якщо є такі хлопці, які не здаються, то все буде добре, що треба боротися і перемагати!

Title Title 

 

А далі линула залом українська пісня на слова Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори» у виконанні чарівної Оксани Мухи, заворожуюча гра на скрипці Олександра Божика (він виконав твір Антоніо Вівальді «Шторм») та ще й невеликий аукціон - під звуки скрипки та з допомогою п. Оксани швидко продались усі «лоти» - вишита суконка від Тетяни Бедрус, яку вона щедро дала п. Оксані для виступу, оскільки валіза з її речами загубилась під час перельоту; сумка зі шкіри та красивий кіт - скарбничка з бісеру, які власноруч виготовив ще один воїн АТО Андрій Музиченко («Живущий»), а також два квитки на концерт Ірини Федишин.

Дві години концерту минули досить швидко та непомітно, залишивши масу позитиву, вселивши сподівання на кращу долю України, давши поштовх робити й надалі все можливе, щоб ці зміни відбулися.

Title Title 

 

Більше, ніж 18 тисяч доларів було зібрано у Чикаго: 5000 пожертвував парох Микола Бурядник від Фонду захисників Вітчизни, 2000 - Спілка Української Молоді Америки (Чикаго), 1000 - Кредитна спілка «Самопоміч»,1000 - Ukrainian Heritage Foundation.

 

Title
 

 

Не відбувся б концерт і без спонсорів: Ukrainian Heritage Foundation, компанії «MEEST», MoLoKo (Романові Паничевному - подяка за інформаційну підтримку), УККА. А також велика подяка Сашкові Хрипливому - звукорежисеру, п. Мотрі Мельник, Марті Фаріон, Наталії Онисько, пароху Миколі Буряднику за безкоштовно надане приміщення. Особливо хочеться подякувати і Христині Клим та її родині, яка невтомно допомагає потребуючим в Україні - і воїнам, і сиротам, і людям похилого віку! Саме завдяки людям, які ведуть нас по життю своїми добрими справами, не покидає всіх інших бажання вносити і частинку свого милосердя, своєї жертовності на благо кращого життя в Україні, на своїй Батьківщині, - і вдається це роботи!

Кандидат на посаду мера Чикаго Bill Daley зустрівся з найактивнішими представниками української громади міста

Чикаго готується до зустрічі з Іриною Федишин

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com