rss
12/11/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#365

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Чикаго готується до зустрічі з Іриною Федишин

Перлина міста Лева - співачка Ірина Федишин - народилася 1 лютого 1987 року, у Львові. Вже у трирічному віці мала Ірина захоплено співала патріотично-релігійну пісню «Молитва за Україну», саме тоді вперше і проступив її талант до музики.

  Title

 

Згодом (у три з половиною рочку) Іра вперше заспівала перед великою аудиторією родичів та друзів українську народну пісню «Сиділа під грушкою», яку довго репетирувала з батьком-музикантом (ця пісня була весільним подарунком хресній мамі Іринки)... Маленька, мініатюрна дівчинка з довгим волоссям голосно співала для всіх присутніх і, ловлячи на собі захоплені погляди родини і знайомих, наповнювалася азартом, який додавав сил і натхнення співати ще і ще. А далі - оплески, похвала, побажання нововідкритому таланту... Саме тоді Ірина відчула цей потяг до музики, мов поклик душі, зрозуміла, що спів, виконання пісень приносять їй неабияке задоволення, і саме цією справою вона хоче займатися у майбутньому, тож тоді і вирішила, що буде співачкою! Батьки не були у захваті від цієї ідеї. Батько добре знав, що справжнього успіху в творчій сфері досягають одиниці, тож переконував доньку відмовитися від співу і навіть не думати лише з музикою пов'язувати свою долю, а скеровував її до рішення здобути якусь більш серйозну професію, яка б могла прогодувати у майбутньому...

Title  

У шість років майбутня співачка спробувала себе у ролі ведучої, і це їй вдалося. Ірина завжди була лідером, брала участь у творчих заходах, які відбувалися у школі, «муштрувала» своїх однокласників на репетиціях і під час виступів. Згодом, розгледівши у доньці математичні здібності, батьки записали Іру у шаховий гурток. Вона досягла непоганих результатів і у розв'язуванні дебютів, і у перестановці фігур по чорно-білій шахівниці. Тренер, зауваживши здібності маленької дівчинки, почав займатися з нею додатково, та пророкував дівчині кар'єру шахістки. Ірину зі всіх боків обгородили спеціалізованою літературою та записали на індивідуальні заняття з шахів.

Та майбутнє шахістки чи математика не надто приваблювало юну творчу натуру, вона мріяла про цікаве життя, сповнене несподіванок і крутих віражів. Перед дзеркалом, з мікрофоном в руках, Іра співала різні пісні й енергійно танцювала. Дедалі більше і більше вона переконувалася, що шахи - це не та сфера, в якій почуватиме себе, як риба у воді. Дівчина не хотіла розчаровувати батька, тож потайки жалілася тільки мамі, аби та вмовила татуся звільнити Іру від полону шахівниці і дерев'яних фігур...

  Title

Батьки здалися... І купили Ірині електроінструмент синтезатор «Yamaha». Батько навчив десятирічну Іринку основам гри і дав їй перші музичні уроки. Іра все схопила миттєво і після кількох штурмувань інструменту почала імпровізувати і вже сама писати свої перші пісні. Спочатку на клавіші, а потім на папір лягали її думки і переживання, відчуття, емоції, бажання - весь її внутрішній світ.

2000 р., вирішивши здобути музичну освіту, Ірина вступила до музичної школи одразу у четвертий клас (дався взнаки високий рівень домашньої самоосвіти). Музичну школу Іра закінчила на «відмінно». Ще під час навчання там часто була ведучою концертних програм. Незабаром з'явилася перша пісня «Перед образом Христа», яка всім, без винятку, запала в душу. Саме з нею Ірина їздила на фестивалі й здобувала переможні місця. На фестивалі «На крилах дитинства» (Львів) виконавиця познайомилась з львівською співачкою Андріаною, після чого почалася їхня співпраця.

Після закінчення музичної школи Ірину скеровували продовжити навчання у консерваторії або музичному училищі. Майбутня співачка вступила на економічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка та паралельно продовжує займатися музикою і вокалом з приватними викладачами.

Кожна пісня особлива, рідна і близька Ірині. «...Мабуть, це дар від Бога. Несподівано настає момент, коли хочеться виплеснути зі середини свої почуття і поділитися ними з іншими. Я сідаю за піаніно, і пальці самі починають бігати по клавішах, передаючи мій настрій і емоції. Тож кожна пісня - це частина моєї душі, частина особистого переживання, частина мене самої... Всі мої пісні - це моя власна робота. Я пишу і слова, і музику до них сама. Були навіть артисти, які хотіли взяти мої пісні до свого репертуару, але поки що я працюю тільки для себе», - так розповідає співачка про народження своїх пісень. Головними критиками творчості Ірини є її батьки.

Ірина Федишин працює у двох напрямках: в українському народному стилі, який частково перегукується з українським мелосом, його добре і весело сприймають на різноманітних вечірках і забавах, а також - у стилі популярної музики. Старається піснею, своєю творчістю зробити світ добрішим, чеснішим і більш радісним.

Щоразу перед виходом на сцену співачка відчуває легке переживання. Та тільки бачить перед собою публіку - одразу ця невпевненість зникає й Ірина забуває про все навколо. Щоразу під час виконання переживає всі свої пісні заново. Бувало, що доводилось виступати навіть у екстремальних умовах, коли дуже холодно, а Іра у відкритому костюмі. Та коли бачить перед собою людей, які прийшли послухати її пісні, забуває про все на світі і дарує їм свою творчість. У таких випадках, незважаючи на кліматичні умови, відчуває тепло слухачів і глядачів, почуває себе комфортно - це моменти щастя.

Title Title 

 

Без Ірини Федишин не обходиться жодна велика подія у Львові. Однак, часто співачка буває за кордоном в Італії, Польщі, Канаді, куди її запрошують виступити для української діаспори. Завжди попередньо обдумує свій виступ, щоб усе зробити якомога краще і подарувати прихильникам хороші враження і чудовий настрій, принести їм задоволення. Сьогоднішню публіку доволі важко чимось здивувати, тільки таланту замало, тому кожен свій виступ Ірина Федишин намагається перетворити на справжнє шоу з яскравими костюмами, цікавими танцями і постановками номерів, і ясна річ - чудовим виконанням хороших пісень.

Для Ірини не має більшого щастя за те, коли знає, бачить, чує, що те, чим вона займається, її робота є корисною, потрібною, вона приносить радість іншим людям. Відбувається взаємний обмін енергетикою: на кожному концерті співачка дарує частину себе, та, водночас, отримує позитив від своїх слухачів через оплески, радість в очах, захоплення, а це і є найбільшою нагородою для будь-якого справжнього артиста.

 

Title
 

 

Ірина Федишин є найпопулярнішою співачкою Західної України, її називають справжнім еталоном жіночності української естради та зіркою Галичини. 2006 р. на головній сцені країни дві пісні співачки було визнано шлягерами року. 2007 р. Ірина випустила альбом «Твій ангел», який розійшовся з найбільшим тиражем в Західній Україні. Наприкінці 2007 р. співачка випустила альбом «Україна колядує» (за півтора місяця було продано понад десять тисяч його копій). Ірина Федишин завжди працює зі своїм шоу-балетом, який визнають одним з найкращих балетів України.

Для співачки основне в роботі - музика: «Я хочу працювати так, аби те, що я роблю, було цікавим для людей і для мене. Звичайно, я розумію, що не зможу підкорити своїм талантом усіх. Але прагнутиму цього, незважаючи на жодні перешкоди, і завжди намагатимуся своїм виступом створити для людей свято!»

 

Офіційна сторінка Ірини Федишин:
http://irynafedyshyn.com

 

Кандидат на посаду мера Чикаго Bill Daley зустрівся з найактивнішими представниками української громади міста

Різдвяний вечір з Оксаною Мухою та Олександром Божиком

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com