rss
05/20/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#352

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Це цікаво \ Що краще – електронна книга чи звичайна? Які переваги однієї над іншою?

Зовсім недавно швидка смерть паперових книг вважалася практично доконаним фактом. Ось ще трохи - й електронні книги повністю витіснять численні «цеглини». Але «трохи» вже минуло, а книговидавництво ще досі живе, полиці книжкових магазинів не порожніють, публічні бібліотеки не зачиняються. Що ж пішло «не так»? Чому сторінки, що пахнуть друкарською фарбою, все ще милі нашому серцю?

 

Уявімо собі невелике змагання між паперовою та електронною книгою. Хто переможе? Витіснить один носій свого суперника, чи обидва залишаться існувати нарівні як альтернатива один одному?

Щоб зрозуміти, що краще - паперова чи електронна книга - спочатку з'ясуймо плюси і мінуси обох, - пише Ukr.Media.

Плюси електронної книги:

 

l Компактність. Вона передбачає можливість зберігати великі обсяги інформації на носіях невеликого розміру, що дозволяє взяти зі собою в подорож кілька книг.

l Екологічність. Для виробництва паперових книг використовується папір, а значить, знищуються дерева. А одна маленька електронна книжка вміщує в собі неосяжну кількість сторінок, рятуючи цілий ліс від вирубки.

l Освітлення. Немає необхідності в освітленні, оскільки електронна книга має власне підсвічування.

l Можливість робити позначки на полях, закладки, швидко знаходити потрібні абзаци тексту за допомогою пошуковика, звертатися до словників. Загалом, книга в електронному варіанті передбачає більше можливостей для роботи з текстом, під час якої електронна книга не буде зіпсована, на відміну від паперової.

l Можливість вбудовувати медіа-матеріали (відео, аудіо). Це - гарне доповнення для енциклопедій і навчальної літератури.

l Можливість міняти шрифт та розмір букв, що дозволяє людям зі слабким зором читати без окулярів.

l Легко відновити втрачену книгу - її можна завантажити в Інтернеті або скопіювати в приятеля.

Мінуси електронної книги:

 

l Ненадійність. Варто статися поломці - і прощавайте сотні книг, зібрані по всіх закутках Інтернету, куплені на сайтах, викачані у друзів...

l Низька якість. Найімовірніше, цей мінус має тимчасовий характер і пізніше буде усунутий. Книги в Інтернеті часто ніхто не вичитує. Буває, завантажиш, подивишся, а це - скан з паперового джерела, розпізнаний у FineReader і жодного разу не відредагований. Ось вам, будь ласка, і кубики, й ієрогліфи, і ділянки нечитабельного тексту.

l Незручність у читанні. Так, носити зі собою електронні книги зручно, а от читати - не дуже. Точніше, - не всім. Існує безліч людей, у яких очі втомлюються навіть при читанні зі супер-комфортних електронних книг. А ось від читання з паперової сторінки не втомлюються. Крім того, при читанні з екрана, що світиться в темряві, сильно напружуються очі через контраст, створений різницею освітленості ділянок, видимих оперативним і периферійним зором.

l Безликість. Всі книги, які читаються з електронного носія, - однакові. Тому вся прочитана інформація перетворюється в суцільний неструктурований потік.

  Title

Плюси паперової книги:

 

l Індивідуальність. Кожна прочитана книга запам'ятовується обкладинкою, текстурою сторінок, шрифтом. Тому всі вони для нас - різні і всі разом створюють цілий світ.

l Інформацію простіше сприймати і читати з паперового джерела. Дослідники проводили досліди, щоб порівняти швидкість читання і глибину запам'ятовування інформації при використанні різних носіїв. Цифри наводити не будемо, але вони засвідчили, що паперові книги мають значну перевагу в цьому питанні. Чому? При читанні мозок намагається створювати певні зачіпки. Коли ми маємо справу з паперовою книгою, цими зачіпками слугують колір обкладинки, формат видання, характеристики палітурки, вигляд сторінок, запахи, розташування тексту, наявність картинок. Завдяки цьому в голові створюється структура, яка допомагає вишукувати в пам'яті потрібну інформацію. В електронному ж варіанті всі тексти однакові, тому мозку немає за що зачепитися, крім самих даних.

l При читанні паперової книги ми яскравіше переживаємо емоції. Знову ж таки, це підтверджено дослідами. Вчені досліджували фізіологічні реакції організму і, зокрема, активність нервової системи при читанні паперових і електронних книг. У першому випадку ці реакції були майже вдвічі вищими.

l Запах книжкових сторінок. Не будемо заперечувати і такі милі нюанси, як запах книжкових сторінок, задоволення від придбання нового томика в гарній обкладинці, розглядання корінців на полицях домашньої бібліотеки...

l Стимулює дітей до читання. До речі, домашня бібліотека стимулює дітей до читання значно більше, ніж електронна книга. Ряди барвистих томів викликають цікавість у той час, коли використання гаджетів зводиться до ігор і соціальних мереж.

Мінуси паперової книги:

 

l Паперові книги - важкі. Сьогодні багато людей мають час лише для читання в метро або в поїзді, а в дорогу не завжди візьмеш важкий том.

l Вони забирають багато місця, тому кількість паперових книг у помешканні обмежена, в той час, коли електронні можна збирати десятками тисяч.

l Екологічність. Вище йдеться про екологічність електронних книг - паперова має відповідний мінус, оскільки для її виробництва потрібна деревина.

l Паперову книгу потрібно купувати, електронну ж - можна знайти і завантажити безкоштовно.

l Безповоротна втрата. Якщо друг попросив почитати паперову книгу, він може вам її не повернути. Електронну можна просто скопіювати.

Підіб'ємо підсумки. Що краще - електронна чи паперова книга? У електронних книг є свої переваги, у паперових - свої.

Наприклад, у дорогу краще взяти електронну. Для тих, хто живе на орендованій квартирі чи часто переїжджає, це також оптимальний варіант. Але, в той же час, що може бути кращим, ніж затишне читання паперового томика за чашкою кави і з котом під боком? Або блукання між полицями книжкового магазину?

Не важливо, що у вас у руках - електронна чи паперова книга. Це - справа особистих уподобань. Значно важливішою є відповідь на запитання - читати чи не читати?

Дійсно, з якого б носія ви не отримували інформацію, в будь-якому випадку ви її отримуєте. Але чи так важливо читати? Користь читання книг уже доведена вченими.

Так, люди, котрі багато читають, рідше бувають бідними, читання книг продовжує здоров'я розуму, позбавляє від стресу навіть краще, ніж музика або прогулянки.

Користь читання - незаперечний факт. Але що ж робити тим, хто не любить читати? Можливо, проблема у відсутності звички і неправильному підході? Секрет у тому, що людям, не байдужим до читання, любов до книг прищепили батьки ще в глибокому дитинстві. Тим же, хто не має такої корисної звички, доведеться привчати себе самому.

Але повернімося на ринг, де змагаються електронні книги з паперовими. В цьому випадку перемогла дружба. Як електронна музика не витіснила інструментальну, як телебачення не витіснило театр, так само винахід електронної книги не вб'є паперову. І це тішить, оскільки таким чином ми стаємо багатшими на цілий всесвіт.

Джерело: https://ukr.media

 

Китайці розпочали будівництво Z-машини

Тузлівська Амазонія

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com