rss
07/20/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#356

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Кашель, але не тільки: 8 симптомів бронхіту, про які має знати кожен

Як правило, кашель при бронхіті триває від 10 до 21 дня, але може затягнутися й до шести тижнів.

 

Усі ми щось чули про бронхіт, але також усі ми чули і сам бронхіт - глибокий, гучний грудний кашель, що супроводжується важким диханням і довготривалим виділенням мокротиння. Такі симптоми запалення слизової бронхів важко ігнорувати, навіть якщо не знаєте, що є їх причиною. Як розпізнати, що кашель є ознакою бронхіту, а не якогось іншого захворювання? І якщо це бронхіт, то як його позбутися?

Бронхіт - це не тільки кашель, який лоскоче горло. Це захворювання дихальної системи, під час якого відбувається запалення тканин, що вистеляють бронхіоли (кінцеві гілки бронхіального дерева, які переходять в альвеолярні ходи легень). Бронхіоли є дуже важливими, оскільки через них кисень потрапляє у легені. Це вони забезпечують очистку дихальних шляхів і виведення ринобронхіального секрету. Ось чому бронхіт спричиняє кашель, сопіння та інші симптоми, які можуть впливати на здатність нормально дихати.

«Дослідження показують, що у 85-95% випадків гострий бронхіт спричиняють віруси, які потрапляють у дихальну систему.

Попри те, що цими вірусами можна заразитися, самим бронхітом - не можна. Та й не кожна людина, яка хворіє на вірусну інфекцію, обов'язково захворіє на бронхіт. Наприклад, якщо у двох членів родини - грип, то один із них може захворіти на бронхіт, а інший відбудеться «легким переляком», - пояснюють експерти порталу Self. in wellness you can trust.

У групі ризику - хворі на бронхіальну астму, люди, які часто вдихають цигарковий дим або регулярно контактують зі шкідливими хімічними речовинами та подразниками.

Найбільш поширені симптоми гострого бронхіту:

*кашель, який триває від півтора до трьох тижнів;

*постійне виділення слизу;

*скованість або біль у грудній клітині;

*сопіння (важке дихання);

*задишка;

*запалене горло;

*температура та озноб;

*швидка втомлюваність.

Ці симптоми не завжди є яскраво вираженими. Кашель, спричинений бронхітом, часто супроводжується скупченням слизу у легенях, який може виділятися, а може і не виділятися, коли ви кашляєте. Якщо слиз виділяється, такий кашель називають «продуктивним». Слиз може провокувати відчуття хрипіння глибоко у грудній клітці, коли дихаєте або кашляєте. Колір слизу може варіюватися від прозорого до жовтого або зеленого, - залежно від того, яку інфекцію підхопили. Коли вірус припиняє свою активність, слиз розчиняється, і кашель стає сухим.

Кашель може також поєднуватися зі скованістю у грудній клітині та сопінням. Ці ознаки можуть зберігатися до 5-6 тижнів.

Сопіння з'являється через те, що дихальні шляхи є заблокованими, - такий симптом часто спостерігається у людей, що страждають на бронхіальну астму. Коли ваше дихання є утрудненим, можете відчувати задишку. Частий кашель може подразнювати горло і провокувати його запалення.

Симптоми бронхіту часто накладаються на симптоми вірусних захворювань, які хворий мав до появи самого бронхіту. Тому може також підвищуватися температура тіла і виникати головний біль.

Бронхіт найчастіше виявляють під час прослуховування легень у хворих на грип чи ГРВЗ. Щоб відхилити інші можливі захворювання, лікар може порекомендувати здати певні аналізи, зробити рентген грудної клітини (аби упевнитися, що ви не хворієте на астму або емфізему), дослідження мокротиння на наявність бактерійних інфекцій чи алергії.

Лікування бронхіту, зазвичай, є нескладним. У більшості випадків бронхіт є похідним вірусних захворювань, які, на жаль, неможливо вилікувати антибіотиками. Тому вам, найімовірніше, доведеться почекати, поки сам мине, без застосування спеціалізованого лікування. Бронхіт, як правило, зникає протягом кількох тижнів.

Лікар, однак, може запропонувати кілька заходів, які полегшать симптоми бронхіту і зроблять перебіг хвороби малопомітним, допоки організм самостійно не впорається із захворюванням. Наприклад, збити температуру і полегшити головний біль допоможуть знеболювальні (такі, як нестероїдні протизапальні препарати, аспірин і парацетамол).

Щодо кашлю, то важливо максимально уникати речовин, які можуть подразнювати легені. Варто спробувати застосувати ліки від кашлю, які допоможуть спокійно спати вночі, і відхаркувальні препарати, які розчинятимуть мокротиння і сприятимуть його швидшому виведенню з легень.

Якщо страждаєте на хронічні захворювання (приміром, бронхіальну астму), лікар може прописати інгалятори або інші бронходилятори, щоб зменшити запалення дихальних шляхів і полегшити дихання.

Коли ж мине кашель? Зазвичай, при бронхіті він триває від 10 до 21 дня, але може затягнутися й до шести тижнів. Це може здаватися вічністю, однак будьте певні - кашель таки припиниться. У рідкісних випадках може перейти у постійний, який виникатиме за відсутності інших захворювань. Так дає про себе знати хронічний бронхіт.

Хронічний бронхіт діагностують у людей, які мають продуктивний кашель протягом 15 днів і довше на місяць, щонайменше, протягом трьох місяців у році і, щонайменше, протягом двох років поспіль. Найчастіше це захворювання спостерігають у курців і людей, які страждають від інших хвороб легень (зокрема, емфізему).

Коли потрібно звернутися до лікаря? Якщо сильний кашель турбує довше, ніж три тижні, заважає спати вночі (фактично, будить вас), утруднює дихання і супроводжується температурою +38°С і вище. Також негайно зверніться до лікаря, якщо викашлюєте кров або мокротиння кольору іржі.

Якщо регулярно спостерігаєте у себе симптоми бронхіту, зверніться до лікаря, оскільки ви можете страждати на хронічну форму захворювання і потребувати довготривалого лікування.

 

Автор: Андрій Гелий

Джерело: «Високий замок»

Післясвяткове «прибирання» організму: не перестарайтеся!

Не болить – не означає «здорова»…

Цукор-невидимка#2019-28 (07/11/2019)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com