rss
10/20/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Свято просфори з владикою Венедиктом у церкві Різдва Діви Марії у Пейлос-Парк

13 січня 2019 року, напередодні Старого Нового року, парафія української греко-католицької церкви Різдва Діви Марії у Пейлос-Парк, Іллінойс, мала подвійне свято. Цього року, окрім свята традиційної просфори, прихожани мали за честь вітати у себе в церкві поважного гостя - правлячого єпископа Чиказької єпархії УГКЦ владику Венедикта.

Title Title 

 

Владику урочисто зустрічали з короваєм та квітами вдягнені у вишиванки діти, священик отець Теодосій та давні й віддані парафіяни Джон Джула і Джо Брейґан. Його Святість Венедикт взяв участь у Божественній Літургії і виступив із проникливою промовою про важливу місію кожної людини на землі та Ісуса Христа як світла, яке веде кожного з нас до порятунку через святу сповідь та чесний, християнський спосіб життя. Наприкінці Служби Божої владика запросив усіх вірян до спільної фотографії.

Title Title 

 

По закінченні відправи всі присутні продовжили святкування просфори у церковній залі. Спочатку була спільна обідня молитва, після якої владика ділився з гостями «просфорою» (в перекладі з грецької «приношення») - шматочками хліба, просоченими медом. Просфора вважається символом Святої Євхаристії та єднання у Христі і здатна відновити духовні та тілесні сили віруючої людини.

Title Title

 

Мабуть, з найбільшим нетерпінням просфори чекали найменші парафіяни церкви Різдва Діви Марії. Та це й не дивно. Діти старанно готували вертеп та вчили колядки разом з церковним художнім керівником пані Квітославою Модрицькою і вже не могли дочекатись свого виступу. Вони завзято вітали всіх гостей та прихожан церкви гучною колядою в костюмах пастушків, звіздаря, Діви Марії, Йосипа, трьох царів, ба навіть смерті!

Title Title 

 

Допоки діти потішали публіку дотепним вертепом, жінки-господині на чолі з пані Марією Катрич закінчували підготовку святкового столу. І чого на ньому лише не було! Рум'яні голубці, ароматна кутя, пишні вареники кількох сортів, запашна риба, пісний борщ з вушками - всі страви були неймовірно смачними й так і просились до рота! Гості дружно їли, весело колядували і спілкувались із владикою. Оскільки Його Святість через кілька днів готувався відзначати день народження, парафія подарувала йому торт та гуртом заспівала «Многая літа».

Title Title 

 

У залі панувала атмосфера доброзичливості, любові, взаємоповаги та гарного настрою. Церква Різдва Діви Марії дякує всім, хто доклався до успішного проведення цьогорічного свята просфори, а насамперед, владиці Венедикту за Його участь!

Title Title 

 

У Чикаго відзначено 100-річчя від Дня проголошення Акту Злуки – Соборності України

Свято Богоявлення в Українському Православному Кафедральному соборі святого князя Володимира у Чикаго

Обіжник#2020-42 (10/14/2020)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com