rss
03/29/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Організації, установи, товариства \ Шановна українська громадо!

Організація Українських Націоналістів (бандерівців) вітає з Днем соборності - величним національним святом єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки!

 

Сто років минає з часу цього історичного Акту Злуки. Тоді, 22 січня 1919 року, проголошення соборності на Софійській площі у столиці нашої держави стало логічним вінцем діянь і мрій усіх поколінь борців за волю України, до якого ми йшли віками. Об'єднання давньоруських земель, які були поділені між Московією, Румунією, Польщею та Австро-Угорщиною, навколо князівського престолу у Києві прагнули Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. Територіальна єдність була найголовнішою метою боротьби за національні інтереси.

Утворенню єдиної української держави передувала подія, яка відбулася цього ж дня 1918 року. Було прийнято IV Універсал Української Центральної Ради, який проголосив повну незалежність Української Народної Республіки від Московії. Того ж року представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, відтак, проголосили Західноукраїнську Народну Республіку. 1 грудня 1918 року у Фастові був підписаний «Передвступний договір» об'єднання УНР і ЗУНР.

Сто років минуло... Але й сьогодні етнічна й територіальна консолідація українців, немов кістка у горлі, нашому одвічному ворогу. Незалежна соборна українська держава зазнає нових злочинних нападів з боку Росії. Анексія Криму, війна на Донбасі та й на інших ділянках кордону є недружні виклики. Маємо мобілізуватися, єднатися навколо національної ідеї, бути рішучими і пильними, щоб не повторювати сумних уроків історії, коли окремі частини українських земель відійшли до інших держав.

Маємо бути такими ж рішучими, як мільйони українців у 1990 році, «живий ланцюг» яких між Києвом і Львовом ознаменував остаточний крах сов'єтської імперії й передував проголошенню незалежності України у 1991 році.

Освячена кров'ю героїв Соборність - вагомий чинник існування держави. Наша велика українська родина має жити на своїх етнічних землях. Наш обов'язок - повернути тимчасово втрачені території, «з вогнем завзяття» примножувати славу й утверджувати Українську державу. Бо лише «хто борець, той здобуває світ».

У цій святій справі з нами Бог! А, отже, перемога!

Зі святом!

Слава Україні!

 

Голова ОУН (б) Стефан Романів

Київ, 22-го січня 2019 року

Помер багаторічний член Проводу ОУН(б), в’язень Аушвіцу Омелян Коваль

Діти полеглих Героїв Небесної Сотні отримали книжечки «Мій тато став зіркою»

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers