rss
07/17/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#356

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ Угрупування «прокладок» знову задерло ціни на доступ до реєстру ФДМУ на фоні спроби конкурента

Електронні майданчики, що виконують посередницькі функції на доступі до Єдиної бази звітів про оцінку майна, одномоментно підвищили ціни на свої послуги та змінили схему отримання коштів з ринку.

 

Якщо раніше майданчики збирали по 510 гривень за одноразовий доступ до держбази з оцінювачів та нотаріусів, то з 29 грудня порядок наступний. Наприклад, оператор «Реєстр оцінки» відтепер надаватиме послуги державним нотаріусам безкоштовно, приватні нотаріуси платитимуть 1,20 грн., а суб'єкти оціночної діяльності платитимуть 1356 грн., коли оціночна вартість об'єкта оцінки становить більше, ніж 200 тис. грн. і 1152 грн., коли вартість об'єкта становить від 20 тис. до 200 тис. грн.

Вартість послуг цих майданчиків наразі не обмежена жодним нормативно-правовим актом жодної державної установи.

У обґрунтуванні змін оператори послались на лист Нотаріальної палати від 27 грудня, в якому було вказано, що існуюча дворівнева система розрахунків між електронними майданчиками та їх користувачами призводить до плутанини і маніпулювання свідомістю кінцевих споживачів послуг - звичайних продавців квартир, на яких, зрештою, нотаріуси й оцінювачі і перекладають оплату доступу до держреєстру.

Однак, фактичні дії майданчиків не відповідають заявленому. Оскільки майже всі квартири України коштують дорожче, ніж 200 тис. грн., то фактично оцінювачі постійно платитимуть за вищим тарифом 1356 грн. Таким чином вартість послуг майданчиків зросла у 2,7 разу. Хоча при простому переведенні фінансового навантаження з нотаріусів на оцінювачів розмір платіжки мав зрости лише у 2 рази.

Нагадаємо, раніше Державна регуляторна служба запропонувала Фонду держмайна внести зміни до його наказу від 17.05.2018 № 658 в частині визначення однозначних для розуміння положень щодо безоплатного отримання послуг авторизованих електронних майданчиків. При цьому ДРС вказала, що чотири авторизовані електронні майданчики «виконують функції е-mail - передачі інформації та документів від оцінювачів (без попередньої ідентифікації суб'єкта оціночної діяльності) безпосередньо до єдиної бази звітів про оцінку».

Підвищення цін на доступ до держбази ФДМУ відбулось після того, коли у листопаді Верховна Рада прийняла запропоновані нардепами від «Народного фронту» поправки до Податкового кодексу, згідно з якими монополія існуючих «прокладок» була закріплена нормою про те, що будь-який новий оператор задля отримання офіційного дозволу на надання послуг з доступу до реєстру звітів має отримати погодження також у всіх чотирьох існуючих операторів.

Одночасно з рішенням монополістів підвищити ціни Фонд держмайна 27 грудня погодив та підписав технічне завдання на створення ще одного майданчика ТОВ «Проперті-АПП». Фірма одразу подала відповідний пакет документів на погодження до Держспецзв'язку, яке має також погодити технічне завдання та призначити експертну організацію для проведення державної експертизи в галузі ТЗІ та видачі атестату відповідності. Нова фірма може запропонувати надавати послуги доступу до реєстру звітів значно дешевше від існуючих монополістів.

Розслідування дій майданчиків проводить Антимонопольний комітет. Держуповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельська у листопаді повідомила про початок розгляду справи стосовно майданчиків, що належать фірмам ПП «Інформаційно-консалтинговий центр АСБОУ», ТОВ «Ві Ай Пі Департамент», ТОВ «Акцепт Онлайн», ТОВ «Про закупівлі». Також вона повідомила, що половина цих фірм не відповідають вимогам АМКУ.

Нагадаємо, поправки в Податковий кодекс щодо впровадження приватних майданчиків у схему доступу до Єдиної бази звітів оцінок ФДМУ в 2017 році подав нардеп від БПП Максим Курячий. Вони були погоджені головою податкового комітету ВР Ніною Южаніною (БПП).

У травні 2018 року Фонд держмайна і Держспецзв'язку випустили спільний наказ, яким дозволили запуск цієї системи з введенням посередницьких майданчиків між самою базою та її користувачами - оцінщиками і нотаріусами.

Роботою цих майданчиків в ФДМУ опікується заступник голови Фонду Євген Асташев. Раніше він був радником президента Асоціації підприємців та промисловців-постачальників товарів, робіт та послуг для державних потреб, яку заснував та очолює Володимир Доброскок, один із представників Тендерної палати, «хрещеним батьком» якої називали нардепа Антона Яценка.

 

Джерело: «Наші гроші»

 

Топ-5 «перемовин» 2018 року, в яких щось пішло не так

Януковицькі мінкультівці «ініціювали» справу СБУ, за якою силовики шантажували Мхітаряна

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com