rss
06/15/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#353

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ Топ-5 «перемовин» 2018 року, в яких щось пішло не так

1. Закупівлі послуг з підготовки та проведення антарктичних експедицій на загальну суму 44,3 мільйона гривень

Протягом року, що минає, «Національний антарктичний науковий центр» оголосив сім тендерів на закупівлю послуг з підготовки та проведення антарктичних експедицій. Усі вони були оголошені за неконкурентною переговорною процедурою і чотири з них - скасовані замовником. Деякі з причин cкасування стосуються оскарження дій замовника в АМКУ: коли хтось з учасників ринку виказував намір поскаржитись регулятору на неправомірність проведення «переговорки». Побоюючись рішення тендерної Колегії, замовник скасовував закупівлю й оголошував іншу. Іноді навіть з помилками - замість очікуваної вартості у 31,5 млн грн. прописали 341,5 млн грн.

Минулого року науковці віддали ТОВ «Інтерпромфлот» в обхід торгів, загалом, 44,3 млн грн., і вже оголосили про намір укласти новий договір з цією фірмою на 25,50 мільйона.

 

2. Закупівля «Південно-Західної залізниці» послуг зі створення інформаційної системи оформлення квитків за маршрутом «Київ-Пасажирський - Бориспіль - Аеропорт» на 21,43 млн грн.

26 листопада у рамках цієї неконкурентної закупівлі «Південно-Західна залізниця» уклала договір з ТОВ «Віртуальні технології та системи» (ВІТЕС).

Цей контракт міг бути не підписаним, якби ТОВ «Універсальні інформаційні технології» змогло оскаржити «переговорний» формат закупівлі в АМКУ. А не змогло, тому що заплатило за вже завантажену до системи скаргу 5 тис. грн., а не 15 тис. грн. Саме стільки коштує оскарження тендерів на роботи.

Сьогодні історія цього тендера продовжується у двох площинах:

1. 18 грудня на основі інформації, отриманої від громадських об'єднань, аудитори ДАСУ розпочали перевірку закупівлі на наявність порушень конкурентного законодавства.

2. «Універсальні інформаційні технології» розпочали судовий процес проти «Південно-Західної залізниці» про визнання недійсними рішень тендерного комітету про намір укласти договір з «ВІТЕС» та сам контракт. 6 грудня суд задовольнив клопотання позивача про забезпечення позову, заборонивши сторонам угоди вчиняти будь-які дії за укладеним договором. Залізничники уже намагаються оскаржити цю ухвалу суду.

 

3. Послуги з організації гарячого харчування у закладах освіти

І взимку, і влітку минулого року в кулуарах Антимонопольного комітету можна було побачити представників ТОВ «Понтем.УА». Це - компанія з литовським корінням, про яку добре відгукувався президент Петро Порошенко, але якій не пощастило зіштовхнутись з таким вхідним бар'єром входу на ринок шкільного харчування, як немилість замовників.

«Наші гроші» публікували серію матеріалів про невдачі литовців в АМКУ, і навіть в українських судах. Однак, скільки б разів компанія не отримувала підтримку колегії Комітету в процесі знесення «заточок» тендерних документацій, замовники вигадували щось, що відсікало її від участі у знову оголошених торгах.

Про те, що «Понтем.УА» не пропаде з наших радарів і в році прийдешньому, свідчить остання закупівля кейтерингових послуг управлінням освіти Оболонської РДА у Києві. Замовник «прошив» тендерну документацію на замовлення послуг очікуваною вартістю 43,85 млн грн. дискримінаційними вимогами, які «Понтем.УА» успішно оскаржив у другій декаді грудня.

 

4. Закупівля «Національного офісу інтелектуальної власності» послуг з організації виставок, ярмарок та конгресів на 4,85 млн грн.

Замовник оголосив переговорну процедуру з повідомленням про намір укласти договір з ТОВ «Міжнародний виставковий центр» 2 листопада, а вже через тиждень ТОВ «Івент Експерт» поскаржилось в АМКУ, що всі ці дії Нацофісу порушують норми законодавства у сфері публічних закупівель.

Справді, тендерна Колегія визнала, що «переговорка» неправомірна і замовнику слід було проводити відкриті торги.

Наразі офіс не оголосив конкурентний тендер, однак у відповідь на рішення антимонопольників уже скасував неконкурентний.

 

5. Закупівля «Запоріжелектротрансу» 1 928 тис. літрів дизельного палива по талонах на 50,89 млн грн.

Переговорна процедура була оголошена у квітні, а скасована - у травні. Причиною цьому стали завантажена у «Прозорро» скарга від «ОККО Контракт» та резонанс у ЗМІ.

Хронологічно історія цієї закупівлі виглядає так: спершу «Запоріжелектротранс» намагався віддати дороге замовлення ТОВ «ТД «Запоріжоілгруп» в обхід відкритих торгів, однак, на такі дії відреагував один з учасників ринку і поскаржився в АМКУ. Не дочекавшись розгляду скарги регулятором, замовник скасував закупівлю з посиланням на відсутність подальшої потреби.

Однак, у «Запоріжелектротранс» злукавили. Того ж дня були оголошені аналогічні торги, але вже відкриті для участі всіх бажаючих. У ціновій боротьбі за лот згадуване вище ТОВ «ТД «Запоріжоілгруп» впало до 46,56 млн грн., тоді як ціна цієї ж компанії за «переговорною» процедурою становила 50,90 млн грн. Економія порівняно очікуваної вартості склала 19%.

Автор: Юлія Костюк

Джерело: «Наші гроші»

Угрупування «прокладок» знову задерло ціни на доступ до реєстру ФДМУ на фоні спроби конкурента

Януковицькі мінкультівці «ініціювали» справу СБУ, за якою силовики шантажували Мхітаряна

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com