rss
05/26/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#352

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Подорожі \ Старовинні міста-фортеці

Протягом багатьох сторіч стіни слугували надійним захистом від ворогів. Вони були невід'ємною частиною кожного міста. Вхід у місто-фортецю здійснювався виключно через міські ворота, які закривалися на ніч або в разі сторонньої загрози. Сьогодні добре збережені міста-фортеці приваблюють туристів зі всього світу. У цій добірці зібрані старовинні міста, які колись виконували дуже важливу роль.

 

Йорк

 

Title
 

 

Йорк - це стародавнє місто на півночі Англії. Місто було засноване римлянами, пізніше перейшло англам, було захоплене вікінгами і, нарешті, включене до Королівства Англії в 954 році. Більшість збережених стін датуються XII-XIV сторіччями.

Харер

 

Title
 

 

Місто Харер розташоване у східній частині Ефіопії. Протягом сторіч місто було великим торговим центром, пов'язаним торговельними шляхами з Африкою. Це - один із найважливіших центрів ісламської культури. У ньому зосереджені 82 мечеті, 3 з яких датуються X сторіччям, і 102 святині. У XVI сторіччі місто було оточене стіною, в якій було встановлено 5 воріт.

Тарудант

 

Title
 

 

Це місто розташоване в самому серці долини Сус, у Марокко. Його часто називають «Бабуся Марракеш» через схожість і ідеально збережені до наших днів культурні пам'ятки. І справді, здалеку обриси міста і міських стін невловимо нагадують Марракеш.

Стіна навколо Таруданта була побудована в XVI сторіччі.

Толедо

 

Title
 

 

Толедо є однією з колишніх столиць Іспанської імперії. Історія Толедо сягає римських часів. Столицею іспанської імперії місто було до середини 1500 року, після чого царська родина переїхала до Мадрида. Місто оточене рікою Тахо з трьох боків і двома середньовічними стінами з четвертого боку.

Пін'яо

 

Title
 

 

Пін'яо - невелике китайське місто, яке відоме своїми добре збереженими стінами. Стіни включають 6 основних воріт і 72 сторожові вежі. У 2004 році частина південної стіни завалилася, але була реконструйована. Тим не менш, інша частина стіни залишилась практично не пошкодженою.

Замок Обідуш

 

Title
 

 

Місто Обідуш розташоване на пагорбі й оточене укріпленою стіною. Ще в VIII-му сторіччі маври створили укріплення на вершині пагорба. Пізніше, в 1148 році, місто перейшло у володіння короля пуритан Афонсу Енрікеса. У XIV сторіччі стіни, зроблені з місцевого вапняку і мармуру, були реконструйовані. Добре збережені середньовічні вулички і прекрасний замок перетворили мальовниче село в популярну туристичну визначну пам'ятку Португалії.

Сіань

 

Title

 

Сіань - одне з найстаріших міст у Китаї з більше, ніж 3100-річною історією. Протягом 1000 років місто було столицею, це відбувалося при 13 династіях і, в загальній складності, правили тут 73 імператорів. Сіань є східним кінцем шовкового шляху.

Добре збережені міські стіни, які були заново побудовані в XIV сторіччі, на початку династії Мін, оточують місто і сьогодні.

Ічан-Кала

 

Title
 

 

Ічан-Кала стіна міста Хіви, Узбекистан. Старе місто зберегло багато історичних пам'ятників і старі будинки XVIII і XIX сторіч. Міські стіни неодноразово були зруйновані, але щоразу їх відновлювали.

Авіла

 

Title
 

 

Розташоване у західній Іспанії, середньовічне місто Авіла побудоване на плоскій вершині скелястого пагорба, який поступово перетворюється в пустелю. Стіни міста, побудовані в XI-XII сторіччях, чудово збереглися і навіть зараз повністю оточують місто.

Каркасон

 

Title

 

Французьке місто Каркассон є одним із найкраще збережених міст-фортець у світі і найбільшим містом-фортецею в Європі. Укріплення складається з двох зовнішніх стін, башт і барикад, збудованих протягом тривалого періоду часу.

 

Джерело: «В світі»


Варшава: гід по місту

Визначні пам’ятки Намібії

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com