rss
06/15/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#353

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ Діяльність «Просвіти» в Україні

8-го грудня цього року виповнилося 150 років із дня заснування Товариства «Просвіта» у Львові. Метою «Просвіти» була широка освітня програма, яка відіграла надзвичайно важливу роль у самовизначенні українців і продовжує нині віддану працю утвердження рідної мови і культури за збереження національних інтересів і цінностей.

 

Осередки «Просвіти» існують в усіх областях України, де члени товариства працюють віддано задля збереження історичної пам'яті, утвердження національних традицій, популяризації українського слова, пісні, мистецтва.

На урочисте відзначення 150-річного ювілею «Просвіти» до Львова прибув президент України Петро Порошенко та делегації просвітян з усіх областей України.

Title  
 Львів, Ярослав Пітко очолює покладання квітів
до пам’ятника Шевченку
 

Протягом ювілейного року обласні «Просвіти» активно працювали на просвітницькій ниві, насамперед, у видавничій галузі, а також проводили роботу з молоддю.

Подаємо звіт про роботу деяких із них.

Львів. Обласна «Просвіта» проголосила 2018 рік роком «Просвіти» і започаткувала мистецькі проекти у різних частинах області, щоб популяризувати українські пісні, слово, мистецтво. В місті Радехів у рамках «Світло Просвіти» відбувся відкритий фестиваль духовної і патріотичної пісні «Бог та Україна, Церква і «Просвіта», присвячений 150-річчю «Просвіти» та 100-річчю церкви св. Миколая. Прибуло понад 300 учасників фестивалю. Один за одним виходили на сцену хорові колективи, вокальні ансамблі, солісти, декламатори художнього слова. Духовна музика була переплетена патріотичними піснями, віршами, історичними фактами. Голова обласної «Просвіти» Ярослав Пітко сказав, що такі фестивалі будуть проводити щорічно в різних містах та районах області.

  Title
  Самбір, 1 листопада. Олександра Сумарук
на могилі Січових Стрільців

Просвітяни Самбора під проводом голови Олександри Сумарук взяли участь у святкуванні 150-річчя «Просвіти» у Львові. Перед тим, 1-го листопада, була відправлена панахида на могилах Січових Стрільців, а 16-го грудня було відзначення 150-річчя «Просвіти» в Самборі.

Рівне. Завдяки підтримці ТУМ (США) було повернено в Україну десятки унікальних книг, які були заборонено в минулому; серед них були видання творів Тараса Шевченка у діаспорі. Під сучасну пору члени управи «Просвіти» Рівного Євгенія Гладунова та Михайло Борейко працюють над перевиданням «Кобзаря», що був виданий у Празі у 1943 р., під час німецької окупації. «Кобзар» був упорядкований Д. Дорошенком і С. Сірополком. Недавно відбулася презентація книжки історичного значення «Писання Івана Мазепи» та гарно ілюстрованої в українському стилі книжки для дітей Ярослава Вільшенка «Царівна Жаба».

Title  
 Рівне, Євгенія Гладунова та Михайло Борейко
під час презентації нових видань
 

Полтава. Голова обласної «Просвіти» Микола Кульчинський невтомно працює над виданням та перевиданням унікальних книжок, які презентуються в місцевій бібліотеці. Нещодавно відбулася презентація нової книжки «Вибрані твори» Людмили Старицької-Черняхівської, на якій були присутні учні старших класів. У плані є видання книжки про козацьку матір Оксану Мешко.

Херсон. Голова обласної «Просвіти» Олег Олексюк повідомляє, що вже від травня ц. р. просвітяни Херсонщини проводять заходи з нагоди 150-річчя від дня заснування «Просвіти». Від травня до липня проводили творчий конкурс «Лірика туристських стежок», присвячений року української мови. В конкурсі взяла участь молодь з 11 районів та з 5 міст (близько 100 осіб).

  Title
  Херсон, Олег Олексюк на Літературному вечорі

У серпні міські та районні об'єднання «Просвіти» активно брали участь в організації та проведенні державних свят - Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора.

У вересні було урочисто проведено свято рідної мови - фестиваль «Відлуння душі», в якому взяло участь 300 учасників з Херсонської, Миколаївської, Івано-Франківської, Львівської та Київської областей.

У жовтні проведено міський конкурс декламаторів творів поетів-просвітян «Запалені серця». В листопаді: урочистості з нагоди 150-річчя «Просвіти», в яких взяло участь близько 700 осіб і було відзначено грамотами активних членів «Просвіти».

У грудні розпочався новий культурно-просвітницький проект «Українська хата талантами багата». В бібліотеці ім. Олеся Гончара шанувальники рідної мови та українського мистецтва будуть знайомитися з талановитими особистостями краю, які все своє життя присвятили відродженню української духовності, утвердженню української мови в усіх галузях суспільства.

Товариство української мови ім. Шевченка (ТУМ) у США планує і надалі допомагати обласним «Просвітам» в Україні у їх видавничій та виховній роботі з молоддю, як це і відбувалося впродовж останніх 28 років!

Фото Богдана Боднарука

 

Пластуни несуть Вифлеємський вогонь миру до українських церков

Отець Сергій Ковальчук: «Потрібно бути з людьми і нести їм Христа»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com