rss
06/15/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#353

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ Послання Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України на початок Різдвяного посту («Пилипівки»)

Всечесному Пресвітерству, Чесному в Христі дияконству, Преподобному чернецтву та Благочестивим вірним наших Українських Православних громад поза межами України

Возлюблені у Христі!

 

Ми розпочали сорокаденний період сподівання великої прояви спасительної дії нашого Господа: Його прихід до нас у плоті для того, щоб ми - через слухання його вчення, через свідчення його зцілень, через участь у Його смерті та воскресіння - могли оселитись в Його Небесному Царстві.

Свята Церква приписує нам, вірним, період посту й молитви як гідну підготовку до зустрічі великого дня Народження Ісуса Христа. В надвечір'я Різдвяного посту євангельське читання (Луки 14:25-35) закликає нас не тільки зустрічати Його в тихому і смиренному середовищі Печери але й, побачивши, повертатись до попередніх навичок нашого життя; Євангеліє закликає нас іти услід за Ним, взявши на себе свій хрест щодня, ненавидячи всякі відносини - з особистостями та речами - які перешкоджають нашій боротьбі за Царство Небесне. Користуймося цим сезоном посту для того, щоб уникати й остерігатися безрадісних, згубних спокус, які віддаляють нас від Христа, Який є Світлом і Життям! Використовуймо цей період для відновлення присвяти нашого часу читанню Святого Письма, регулярній молитві, добрим справам.

Дотримуймося посту, кожний/кожна по своїй силі, згідно з приписами Церкви. З рішучою волею та з поглядом на Небесне Царство стримуймо себе від усякого відволікання, від якого «сіль не солоною стає». (Луки 14:34). Себто, приймаймо для себе рішення відвернутись від тих розваг - зайвих забав (які мало або зовсім не мають нічого спільного з народженням Христа), надмірного марнування часу в соцмережах або витрачання грошей на непотрібні подарунки і т. п. - які заважають нам стати тими учнями Христовими, якими сам Христос закликає нас бути в цьому світі. Згадаймо - ми служимо Богові, який сам прийшов до нас служити. Щоб врятувати себе та щоб переконати інших стати послідовниками Христа і сповідувати Його вчення, потрібно нам навчитися й дотримуватися цього служіння народові Божому, щоб зрозуміти, що в цьому світі ми маємо бути добрими господарями й не припускати собі навіть думки, що ми, нібито, повелителі світу цього.

Як ієрархи, котрі служать в Українській Православній Церкві поза межами українських земель, маємо також обов'язок закликати всіх вас до щирої молитви за Батьківщину наших пращурів! Помолимось за пом'якшення злих сердець та навернення до розуму тих, які стараються заважати затвердженню Київського престолу, щоб наша Православна Церква була як любляча сестра-церква серед інших у родині помісних православних церков.

Помолимось за тих, які стараються понижувати й дискредитувати добру репутацію та статус Церкви-Матері Константинополя й особливо її Священного Синоду та Всесвятішого Вселенського Патріарха Варфоломія особисто.

Помолимось за тих, які, на превеликий жаль, протягом останніх днів вдруге заявили про свій вибір бути ворогом замість приятелем України наказом і виконанням невиправданої агресії у відкритому морі проти військовослужбовців морського флоту України.

Помолимось за всіх тих, які докладають великих зусиль до створення правової, незалежної і миролюбної української держави.

Помолимось особливо за тих, які несуть послуг захисту українських земель; серед них - багато поранених і полонених у результаті виконання ними святого обов'язку - захисту рідної, української землі.

Запевняючи вас у своїх молитвах, щиро благаємо вас молитись за нас, ваших ієрархів - за наше здоров'я, мудрість, за силу у виконанні нашого обов'язку бути добрими й вірними архіпастирями в нинішній складний та навіть небезпечний час.

Ходімо разом всі в мирі та в спокої до святої Печери, до Немовляти-Христа, який веде нас до спасіння, до вічного життя й до Небесного Царства!

 

Бажаємо всім
благословенного посту!

 

З любов'ю, у Господі нашому Ісусі Христі,

 

+Юрій, Митрополит Української Православної Церкви в Канаді

+Антоній, Митрополит Української Православної Церкви США та діаспори

+Єремія, Архієпископ Української Православної Єпархії Бразилії та Південної Америки

+Даниїл, Архієпископ Української Православної Церкви США

+Іларіон, Єпископ Української Православної Церкви в Канаді

+Андрій, Єпископ Української Православної Церкви в Канаді

Святий і Великий Піст Року Божого 2018

 

Мирослав Маринович: «Win-Win як частина галицької традиції»

Пластуни несуть Вифлеємський вогонь миру до українських церков

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com