rss
07/17/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#356

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Автокефальну Українську Православну Церкву створено

15 грудня 2018 року в серці Києва, в соборі святої Софії Київської - найдавнішій і найзнаменитішій святині столиці України - відбулося історичне дійство. Називалось воно Об'єднавчий Собор Українського Православ'я. І мало на меті оголосити про створення нової єдиної автокефальної Православної Помісної Церкви України та обрати її Предстоятеля.

 

Собор цей готувався довго, ретельно, і процес узгодження позицій, точок зору був дуже непростим. З часом будуть відомі деякі подробиці про такі кризові моменти, коли, здавалося, процес перемовин не просто опиняється під загрозою, але й може перерватися.

Сьогодні можна читати певного роду критичні вислови, і вони можуть бути й надалі. Але процес створення цієї Церкви відбувався у тих українських реаліях - церковних та всіляких інших - які склалися на цей момент.

Тому прискіпуватися до будь-чого є справою даремною.

А прискіпуватись дехто намагався. Наприклад, скептично говорили про те, що від Московського Патріархату (УПЦ) було не декілька ієрархів, а лише два. Тож, об'єднувалося, мовляв, не все Українське Православ'я, а тільки дві його гілки - УПЦ КП і УАПЦ.

Але всі добре знають, що УПЦ (МП) дотримувалася відкрито проросійської позиції, яка у всьому ідентична позиції РПЦ і Патріарха Кирила. Відомо й те, що очільник УПЦ (МП) митрополит Онуфрій відіслав назад Вселенському Патріархові Варфоломію запрошення до об'єднання, що, взагалі-то, означало нечуваний виклик і фактично акт війни.

Однак, про складнощі, проблеми та інші деталі ще матимемо нагоду говорити в наступних публікаціях, а зараз йдеться про головне: нову Церкву створено!

Напередодні УПЦ КП і УАПЦ добровільно розпустилися, тому їхні представники прибули до Софії Київської вільними від будь-яких зобов'язань і готовими до утворення нової Церкви. Були присутніми весь час президент Петро Порошенко та екс-президент Віктор Ющенко, а також голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Делегати затвердили Статут нової Церкви. Згідно з ним, нова Церква матиме офіційну назву «Православна Церква України» (ПЦУ).

Потім у два тури обрали Предстоятеля. Вінницького митрополита Симеона у другому турі переміг кандидат від УПЦ КП митрополит Епіфаній.

Його офіційне найменування, згідно зі Статутом ПЦУ: Блаженнійший митрополит Київський і всієї України. Про новообраного Предстоятеля ПЦУ повідомляється наступне.

Митрополит Епіфаній (Думенко Сергій Петрович) народився 3 лютого 1979 року, в селі Вовкове, Іванівського району, Одеської області. Тобто, через 2 місяці йому виповниться 40 років. Що називається - вік зрілого розквіту.

Він є доктором наук з богослов'я, професором, Патріаршим намісником, митрополитом Переяславським і Білоцерківським Української православної церкви Київського патріархату, ректором та професором кафедри біблійних і філологічних дисциплін Київської православної богословської академії, постійним членом Священного синоду та головою Синодального управління у справах духовної освіти УПЦ КП, членом Вищої церковної ради УПЦ КП, намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Київ, членом Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів.

Протягом достатньо тривалого часу вважався в УПЦ КП правою рукою Святійшого Патріарха Філарета.

Офіційне визнання від Вселенського Патріархату надійшло невідкладно і ось у такій формі: ім'я митрополита Епіфанія пом'янули в Константинополі під час Літургії поряд з іменами глав інших православних Церков, котрі входять до Вселенського Патріархату.

Одним з перших надійшло привітання від українських римо-католиків: «Ваше Блаженство, митрополите Київський та всієї України Епіфанію!

  Title
  Церква створена, Предстоятеля обрано

Прийміть мої щирі вітання від імені римсько-католицьких єпископів України з приводу успішного завершення Об'єднавчого Собору, який відбувся у Києві 15 грудня ц. р., та обрання вас Предстоятелем Помісної Православної Церкви України. Нехай це довірене Вам Собором відповідальне завдання неустанно освітлює діяння та міць Святого Духа, нехай Ваше служіння постійно супроводжує опіка Пресвятої Богородиці та заступництво Архангела Михаїла, Покровителя нашої Батьківщини. Нехай Ваша священицька праця на Божій ниві принесе нові плоди віри, надії і любові та богобоязного життя українських християн.

Сподіваюся на плідну та дружню співпрацю наших Церков для блага Божої справи серед наших співвітчизників і держави.

+ Броніслав Бернацький,

голова Конференції римсько-католицьких єпископів України».

 

Державний департамент США опублікував заяву: «Сполучені Штати вітають митрополита Епіфанія з обранням Предстоятелем Православної Церкви України. Створення Церкви - це історичний момент для України».

При цьому, в заяві підкреслюється, що Сполучені Штати непохитно підтримують Україну та поважають свободу віросповідання без зовнішнього втручання.

Наступний крок - отримання Томосу Блаженнійшим митрополитом Епіфанієм 6 січня 2019 року в Константинополі з рук Вселенського Патріарха Варфоломія.

Вітаємо Православну Україну з утворенням ПЦУ й уважно слідкуємо за розвитком цього процесу надалі. Тема ця глибока, складна, процеси будуть непростими, але головне зроблено: Православну Церкву України створено!

Які шанси у Невідомого?

Міркування про Раду Безпеки Організацій Об’єднаних Нації в контексті українських справ, або Чи марні сподівання?

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com