rss
08/24/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#358

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Це цікаво \ 10 незвичайних артефактів, походження яких залишається таємницею

Археологічні знахідки завжди викликають величезний інтерес учених і шанувальників історії. Посуд, прикраси, зброя та інші давні артефакти дозволяють робити висновки про те, як жили люди багато сторіч тому. Але бувають серед археологічних знахідок і такі, які важко розгадати протягом сторіч.

 

1. Загадкові кола на Близькому Сході

 

 

Title
 

 

Лінії на плато Наска в Перу - стародавні геогліфи, які видно тільки з повітря. Їхня популярність серед прихильників таємниць поступається хіба що пірамідам в Єгипті. Тим не менш, на Близькому Сході існує більш давня і більш таємнича версія дивних утворень на землі, яка привертає до себе менше уваги. Кола - заокруглені кам'яні утворення (нагадують геометричні фігури), розташовані в пустелі між Сирією і Саудівською Аравією. Вважається, що їхній вік становить, принаймні, 2000 років, але виявили їх тільки в 1920, з появою літаків. Пояснюється це просто - із землі видно тільки невизначені обриси, а щоб роздивитися всі лінії повністю, потрібно піднятися на висоту 30 метрів. Призначення цих геометричних фігурних геогліфів невідоме. Деякі з них згруповані разом, а інші розташовані поодинці.

2. Фортеця-гора

 

 

Title
 

 

У Джорджії туристи, що йдуть лісовою стежкою, можуть наштовхнутися на табличку, яка попереджає, що вони наближаються до «таємничої доісторичної стіни». Хто побудував цю 270-метрову стіну, висота якої сягає 2-х метрів, невідомо. Призначення її також залишається загадкою. Уздовж стіни можна побачити близько 30 ям, а в одній з її секцій явно вгадуються руїни воріт. Стіна була побудована близько 1600 років тому, хоча ями, можливо, були вириті значно пізніше європейськими мисливцями за скарбами. Найбільш очевидна теорія (стіна використовувалася, щоб захистити гору від нападу) дуже малоймовірна, оскільки на горі немає жодного джерела води, а також стіна місцями занадто низька для оборони. Що цікаво, стіна йде зигзагами, які повністю збігаються з малюнками, знайденими на кераміці в деяких племенах американських індіанців. Легенди черокі свідчать, що стіну побудували високі, світлошкірі, бородаті «місяцеокі» мешканці, котрі дотримувалися нічного способу життя.

3. Гластонберійський хрест Дерека Махоні

 

 

Title

 

Одна з багатьох легенд, пов'язаних з королем Артуром, свідчить, що ченці з абатства Гластонбері знайшли в 1191 році труну, поруч з якою лежав свинцевий хрест із гравіюванням «HIC IACET SEPULTUS INCLITUS REX ARTHURIUS IN INSULA AVALONIA», що перекладається як «Тут, у землі Авалона, похований славетний король Артур». Багато хто вважає, що, якщо хрест і існував насправді, то він був зроблений монахами, щоб залучати паломників. Остання згадка про хрест датується 17 сторіччям. Не дивно, що експерти дуже зацікавилися, коли якийсь Дерек Махоні прийшов у Британський музей у грудні 1981 року, стверджуючи, що знайшов цей хрест. При цьому Махоні навідріз відмовився передати хрест музею після первинного дослідження, навіть після судової постанови. У підсумку, в квітні 1982 року Дерека Махоні посадили до в'язниці на два роки з правом дострокового звільнення, якщо він вкаже місцерозташування хреста. У січні 1983 року Махоні звільнили, а пізніше виявилося, що раніше він виготовляв форми для виробів зі свинцю і цілком міг підробити хрест (але, варто зазначити, зробив він це дуже якісно, враховуючи, що експерти при первинному обстеженні заявили про справжність хреста). На жаль, правди вже ніхто не дізнається, бо відтоді хреста більше не бачили.

4. Гобелени з єдинорогами

 

 

Title
 

 

У музеї Клюні, в Парижі, зберігаються шість красивих гобеленів, що зображають полювання на єдинорога. Незважаючи на те, що їх називають «Моною Лізою тканих картин», ніхто не знає, хто їх створив. Створені гобелени були в 15-16 сторіччях, але до 1814 року про них не існувало жодної згадки. Одним із ключів до розгадки їхньої історії можуть стати вензелі в кожному кутку - «AE» і «AF», проте невідомо, що вони означають. На п'яти гобеленах із шести зображена струнка блондинка, але можна тільки здогадуватися про те, ким вона є насправді. Багато істориків припускають, що це - Марія Тюдор, сестра Генріха VIII, яка була дружиною короля Людовика XII протягом останніх шести місяців його життя.

5. Перуанські черепи у Флориді

 

 

Title
 

 

У січні 2012 року під час риття котловану під басейн у Південній Флориді були знайдені черепи чоловіка і хлопчика. На меншому з черепів (який належав 10-річному хлопчикові) збереглася плоть. Для розслідування була викликана поліція, але виявилося, що плоть на черепі муміфікована, а вік обох знахідок становить, принаймні, 800 років. Що більш дивно, обидва черепи мали унікальну структуру, відому як «кістка інків», яка характерна для корінних перуанців. Поруч із черепами були також знайдені інші примітивні артефакти, зокрема, тканий одяг і мотузки.

6. Глозельські таблички

 

 

Title

 

У 1924 році фермер на ім'я Еміль Фрадін знайшов на одному зі своїх полів підземну камеру, заповнену дивними об'єктами. У камері були знайдені людські кістки з дивними позначками на них, ідоли-гермафродити, маски і кілька табличок з вигравіюваними на них письменами, написаними невідомою мовою. Фрадін запросив усіх бажаючих почати розкопки на цьому полі. За кілька років були виявлені тисячі подібних артефактів. Дебати про справжність артефактів тривали протягом 80 років.

Сучасні тести показують, що найстаріші кістки датуються 300 р. до н. е., а «наймолодші» - 1600-ми роками. Скляні речі, знайдені в цьому місці, родом із середньовічної Франції. А загадковим табличкам - 2300 років. Ніхто не може зрозуміти, як у такому непримітному місці опинилося так багато незвичайних і різноманітних предметів.

7. Таємничий камінь

 

 

Title

 

У 1872 році на будівництві біля озера Уінніпесокі, в штаті Нью-Гемпшир, було знайдено незвичайне чорне кам'яне яйце близько 10 сантиметрів у висоту з вирізаними на ньому зображеннями. Нічого подібного в Сполучених Штатах не знаходили й донині. На передній частині «Таємничого каменю» вирізане обличчя, а по боках - качан кукурудзи, коло, що містить зображення тварин, спіралі, півмісяця і різних фігур з ліній і точок. У верхній і нижній частинах кам'яного яйця просвердлені отвори, занадто точні для технологій, що існували до 19 сторіччя. За 150 років, що минули з часу знахідки, люди навіть не наблизилися до розгадки того, що це таке і хто його створив.

8. Золоті шоломи

 

 

Title

 

Одними з найбільш незвичайних артефактів бронзового сторіччя Європи є чотири золоті шоломи або конуси. Шоломи висотою від 30 сантиметрів до метра зроблені на 90 відсотків із золота і прикрашені надзвичайно складними символами, викладеними концентричними колами.

Найдавнішим з них є Берлінський конус, який був створений близько 1300 року до н. е. Знайдений він був у 1835 році. Вся поверхня Берлінського конуса покрита 1739-ма символами Сонця і Місяця. Сучасні дослідження прикрас дозволяють припустити, що на конусах точно зображені сонячні і місячні цикли.

9. Єгипетські павуки

 

 

Title
 

 

У 2013 році археологи виявили в Єгипті кам'яну стелу з вигравіруваним на ній зображенням павука. Зображенню виповнилося 6000 років, що робить його старшим від цивілізації стародавнього Єгипту.

Доктор Хітер Лінн, автор і прихильник «альтернативної археології», припускає, що малюнки насправді зображають зоряну систему Сиріуса.

10. Араму Муру

 

Title
 

 

 

Нещодавно світ облетіла сенсаційна новина - в Перу знайшли «Ворота богів». Араму Муру - гладко оброблена гранітна скеля з двома вертикальними прорізами і нішею між ними. Ширина всього «порталу» - 7 метрів, а висота дверей - 2 метри. По центру дверей розташований круглий отвір, який є чимось на зразок замкової щілини. Місцеві мешканці кажуть, що ворота (Араму Муру місцевою мовою означає «Ворота богів») ведуть в інший світ і можуть бути відкриті тільки чаклунами за допомогою особливих чар. Деякі старійшини розповідають, що ворота відкриваються тільки опівночі, а по інший бік видно місто.

 

Джерело: «В світі»

 

Як за допомогою «глобального Інтернету» оплатити політ на Марс

Багаторазовий «Falcon 9» вивів на орбіту одразу 64 супутники

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com