rss
05/26/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#352

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Інтернет-бої місцевого значення

Інтернет і соцмережі в Україні вже давно стали ареною інформаційної війни. Війна проводиться ззовні і зсередини. Ззовні її ініціаторами є ті країни, які з тих чи інших причин намагаються підкорити Україну або ж «вказати їй місце».

 

Це, передовсім, Росія, Угорщина, деякі інші країни.

Найбільш масштабну і, треба визнати, часто небезуспішну Інтернет-війну проводить проти України Росія.

Україна намагається відповідати, але поки що значно поступається фінансуванням, технічним обладнанням та й відпрацьованістю системи Інтернет-операцій.

Але кидається в очі чи не головна відмінність: Україна, здебільшого, дотримується оборонної позиції, а Росія весь час вигадує дедалі нові і нові форми, види Інтернет-операції в системі гібридної війни проти України.

Росія атакує, Україна обороняється. Росія знову атакує, вже з іншого флангу - Україна знову змушена оборонятися.

Ось останній за часом приклад.

На Чернігівщині виявили чотири десятки фейкових сторінок у соцмережах. Вони маскувалися під звичайні сторінки, але насправді були джерелами продукування панічних повідомлень.

Відомо, що запровадження воєнного стану в Україні породило багато запитань.

Досвіду подібного стану в Україні не знали з часів Другої світової війни. Багато чого не відпрацьовано, чимало питань залагоджується на ходу. Роз'яснення та інформування, як це часто-густо буває, відстають від стрімкого розвитку подій.

Тому і зростає напруження широких верств населення - невідоме тривожить, лякає, примушує припускати найнеймовірніші сценарії розвитку ситуації.  Цим користуються, передусім, дві категорії осіб: шахраї та інформаційні кілери.

Якщо шахраї діють практично і локально, і в деяких місцях почали заходити в будинки та намагатися щось «реквізувати», а попросту кажучи, відібрати, пояснюючи, що це «для потреб армії» і робиться нібито на основі закону про запровадження воєнного стану, то інформаційні найманці працюють дистанційно і більш вигадливо.

Коли людина, що має сторінку у соцмережах, заходить туди і бачить замасковану під думку пересічного Інтернет-користувача провокативну інформацію, вона більшою мірою схильна їй вірити - саме тому, що вважає це думкою такого ж самого простого користувача.

І увити собі дієвість атаки на свідомість чернігівців такого потужного Інтернет-загону з розповсюдження панічних новин, настроїв легко. Тим більше, що виявлені 40 сторінок, ймовірно, не є останніми навіть у межах однієї області.

Подібно до чернігівців, жертвами масової смс-атаки стали мешканці Сумщини.

На телефони багатьох з них почали приходити смс-повідомлення про необхідність з'явитися до найближчої військової частини. Ці фейкові повідомлення розсилалися від імені міністерства оборони України.

Не важко уявити, яке збурення викликали такі повідомлення. Адже Верховний Головнокомандувач публічно повідомляв, що поки що жодної мобілізації для українських резервістів проводитися не буде.

А тут на тобі - десятки таких от мобілізаційних повідомлень.

Посіяти сум'яття, викликати тривогу, можливо, когось штовхнути на втечу з місця постійного проживання для ухилення від мобілізації - ось мета такої Інтернет-атаки.

А механізм такої розсилки взявся пояснити користувач Artem Velichko: «Оскільки область прикордонна, найімовірніше, росіяни зі своєї території застосували комплекси РЕБ, які вміють імітувати соти стільникового зв'язку, і розіслали всім або вибраним абонентам повідомлення».

Захищаючись, «відстрілюючись», українські військові контрпропагандисти намагаються дезавуювати подібні повідомлення. Так у соцмережі, на сторінці Сухопутні війська ЗС України, з'явилося ось таке роз'яснення:

«Спецслужби РФ разом з російськими пропагандистами весь час, починаючи з 2013 року, трансформують свої підходи до інформаційної війни.

Так, сьогодні, протягом дня, мешканці Путивльського району, Сумської області, отримували провокаційні SМS-повідомлення з пропозицією прибути до найближчої військової частини. Ці повідомлення мають одну і ту ж мету: спровокувати та посіяти паніку серед українців і дестабілізувати ситуацію.

Зазначена інформація є провокацією, яка регулярно спостерігається в районах зі спільним державним кордоном із РФ та в населених пунктах, розташованих уздовж лінії розмежування».

І додали ось такий плакат:

Інтернет-бої місцевого значення про­дов­жуються. Україні потрібно готуватися і до глобальних Інтернет-битв. Вони не за горами. І будуть значно небезпечнішими.

Що побачив Міжнародний республіканський інститут в Україні?

Президентські перегони 2019 року в Україні. Перший аналіз

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com