rss
07/17/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#356

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Це цікаво \ То скільки «живе» смартфон?

Експерти радять змінювати телефон кожні два роки, але ж вони - зацікавлена сторона. У середньому, пристрій виходить з ладу «морально і фізично» значно пізніше.

 

Мобільний телефон, так само, як і жива істота, має свій термін «життя». Є три основні причини, за яких користувачі міняють свої телефони. Перша з них - старий пристрій виходить з ладу (розбивається екран, заміна якого подекуди може обійтись дорожче, ніж сам телефон, ламається «гніздо» для зарядки тощо). Друга причина - телефон починає «виснути» - відкриття/закриття програм займає більше часу, аніж в перші роки користування. Це можливо, якщо телефон має небагато пам'яті, наприклад, 16 Гб - тоді постійні оновлення операційної системи забирають дедалі більше місця і, врешті-решт, на те, щоб встановити оновлення, її не вистачає. І третя причина - компанія випускає новий телефон, флагман, який одразу ж опиняється «в тренді». Тоді користувачі лишають старші моделі телефонів і купляють нову, бо це - модно. Або ж нова модель може запропонувати користувачам ту функцію, яку не можуть «попередники» - наприклад, левова частка смартфонів, вироблених у 2013-2014 роках, не підтримують 4G-покриття, і ніяк, окрім купівлі нового пристрою, це не виправиш.

Останню причину ми свідомо упустимо - вона залежить винятково від переконань користувача телефоном, а тому не впливає на термін «життя» пристрою. А ось перші дві змушують нас поставити питання: скільки, в середньому, «живуть» смартфони? Чи, точніше, виробники дають «жити» смартфонам?

  Title
  Смартфон Apple

Смартфони Apple живуть 4 роки. Хто більше?

 

Передусім, кожен виробник смартфонів встановлює на свою продукцію гарантійний термін. Зазвичай, гарантійний термін - 1 рік з моменту придбання смартфону (наприклад, для продуктів компанії Apple). Звісно ж, виробникові не вигідно виробляти такі продукти, які би псувались до закінчення терміну гарантії - у такому випадку довелось би їх лагодити або замінювати безкоштовно. А ось після закінчення терміну гарантії - навпаки, виробникам вигідно максимально ускладнити користувачеві життя, щоб він замінив свій телефон на новішу модель.

І це - не конспірологія: в грудні 2017 року науковці і користувачі продукції Apple виявили, що корпорація навмисне зменшує швидкість роботи пристроїв (через оновлення системи, яке встановилось на телефони автоматично). Компанія це підтвердила, мовляв, вони таким чином намагались подовжити роботу акумуляторів. І це - ніщо інше, як підтвердження того, що розробники мобільників можуть віддалено впливати на роботу пристроїв.

Сама компанія Apple рекомендує користувачам змінювати смартфони один раз на два роки. Втім, якщо в Америці це не б'є по кишенях користувачів, то в менш економічно розвинених країнах - ще й як, враховуючи, що новий смартфон може коштувати і $1000. Тому, звісно ж, більшість людей до рекомендацій компанії не прислуховуються.

Який тоді реальний вік життя продукції Apple?

Минулого року компанія зробила цікавий крок - відкрила дані про усі свої активні пристрої (тобто, ті, якими люди користуються). І це дало змогу дослідити, коли ж користувачі масово відмовляються від певних моделей телефонів. Дослідження, яке провів аналітик компанії Asymco Горацій Дедью, показало, що за третій квартал 2013 року компанія Apple продала стільки гаджетів, скільки в 2017 році перестали працювати (користувачі просто втратили до них інтерес). Отже, куплена в 2013 році продукція бренда Apple почала масово «виходити з ладу» приблизно за 4 роки. Втім, це дослідження - надто загальне, цифри для кожної моделі можуть відрізнятись.

А в Україні який термін «життя» смартфона?

 

Укрінформ поспілкувався і з українськими спеціалістами.

PR-менеджер мережі магазинів MOYO Сергій Колосков поділився результатами досліджень на цю тему. «Називаються різні терміни «життя» смартфона, проте, більшість із них сходяться на тому, що, в середньому, гаджет служить одній людині 2-3 роки. Це - світові дані. В Україні через економічні обставини термін служби смартфона - трохи більший. Згідно з даними компанії GfK Ukraine, минулого року на смартфони і телефони українці витратили 22 млрд грн. Незважаючи на те, що сума здається величезною, за неї було куплено приблизно 6 млн телефонів і смартфонів (у середньому, 3700 грн. за одиницю). Враховуючи цей попит, можна підрахувати, що нові «мобільники» українці купують, в середньому, раз на 5-6 років (без урахування ринку б/у пристроїв і покупок за кордоном). А більшість людей, які купують другий смартфон протягом року, розбивають попередній», - розповів Сергій Колосков.

Title  
 Смартфон Samsung Galaxy
 

Кореспондент Укр­ін­форму зайшов до майстра з ремонту телефонів - у підземному переході на станції Театральна. Майстер, що представився Олександром, також підтвердив, що найчастіше до нього звертаються з телефонами, які випущені 2-3 роки тому. Якщо йдеться про iPhone - то звертаються власники різних моделей - починаючи від «п'ятірки» (2012 року випуску) і закінчуючи найновішими моделями. Найпоширеніша проблема - розбитий екран. Між іншим, з такою проблемою звертаються і власники Samsung, але в їхньому випадку це не має сенсу - телефон коштує 9 тисяч гривень, а екран до нього - 7 тисяч. Якщо «прикинути» середній вік усіх телефонів - це десь 2-3 роки. Здебільшого, б'ють екрани та ламаються «гнізда» під зарядний пристрій та навушники», - пояснив Олександр.

Провівши невеличке експрес-опитування серед 10 співробітників Укрінформу, ми виявили, що у більшості колег вік телефонів - від 1,5 до 4 років. Втім, трапився й один «екзотичний» екземпляр - Nokia 3310 2002 року - усім відомий під ніком «цеглина» (через те, що такий телефон взагалі не можна розбити. «Він мене цілком влаштовує. Але, звісно, з віком батарея почала менше тримати, стала слабенькою. Як добре поговориш, то день-два, і вона вже сідає. А раніше міг і два тижні його не заряджати. А зараз він уже старий, як світ. Плюс клавіатура вже постиралась - не бачу цифр і літер», - ділиться враженнями колега - власник раритетного телефону.

Власники телефонів 2014-2015 років випуску вже дещо жаліються на «активність» телефону. «Мій Nokia Lumiа 635 - 2014 року випуску, але мені передали його з Америки в 2016-му. І він мене взагалі не влаштовує - насамперед через те, що я не можу встановити на нього оновлення. Операційна система Windows 8.1 встановилась, а вже на 9 чи на 10 - вже не оновлюється. Програми почали «не відповідати». Наприклад, Facebook наче і встановлений, але зайти в нього я не можу», - розповів співробітник.

Жаліються колеги і на iPhone. В «п'ятірці» (2012 року випуску), за словами колеги, швидко зламалась гарнітура, в моделі 5s (2013-го) - недостатньо оперативної пам'яті, швидко сідає батарея та не працює камера, а власник моделі iPhone7 (2016-го року) також нарікає на акумулятор.

Водночас, власники смартфонів Xiaomi та Samsung менше скаржаться на свої гаджети - хоча вік телефонів сягає 3,5 року, з камерами, батареями та сенсорним екраном проблем немає. Єдине, що з віком вони починають працювати трошки повільніше.

Отже, «критичний вік» телефону настає у різних моделях по-різному. Втім, можна зробити й конкретніші висновки: у середньому, проблеми в телефоні починають з'являтись після 3-4 років роботи, а далі вже вибір за користувачем - або намагатись його чистити/оновлювати, або - змінити на новий.

 

Автор: Микола Романюк, Київ

Джерело: «Укрінформ»

Apple запатентувала пристрій для відстеження сну

Як за допомогою «глобального Інтернету» оплатити політ на Марс

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com