rss
07/17/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#356

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Освіта \ Як учневі зі Львова вдалось перемогти у міжнародних дебатах

Про мистецтво переконувати іноземною мовою, європейську молодь і майбутню професію розповів переможець Ярема-Лука Єлейко.

 

Під час Міжнародних молодіжних дебатів, які цьогоріч відбулися у Братиславі наприкінці вересня, школярі з країн Центральної та Східної Європи демонструють свої вміння в одній з найдавніших наук – риториці. Переможця визначають лише після кількох етапів конкурсу за різними критеріями. А дискутувати учасникам доводиться виключно німецькою мовою (одним зі співорганізаторів є Goethe-Institut) і на теми світових суспільно-політичних проблем.

Львівському одинадцятикласникові Яремі – до слова, майже наймолодшому серед конкурсантів – випало дискутувати щодо виробництва та продажу одноразових продуктів із пластику, про заборону сексуалізованої реклами та вплив уряду на засоби масової інформації. А ще – чи доцільним є загальношкільне відвідування історичних пам’яток. Саме такими були теми цьогорічних дебатів, уже дванадцятих із часу старту проекту у 2006 році.

  Title

Наполеглива підготовка до теми, розповідає Ярема Єлейко, це лише третина успіху. Не в пріоритеті і найвищий рівень володіння німецькою мовою, яку хлопець вивчає у спеціалізованому ліцеї з першого класу, – серед учасників, каже, були молоді люди, які навчалися у школах Німеччини. «Передусім, важливо грати за правилами. – розкриває секрет успіху Ярема. – Багато учасників, буває, не зважають на встановлені обмеження, зокрема, щодо часу промови, ігнорують те, що кажуть інші. Потрібно ж працювати злагоджено, як команда».

– Ярема продемонстрував високу майстерність у доведенні своїх думок, – розповідає Мар’яна Михайлівна Височан, учителька німецької мови ліцею № 28, у якому навчається хлопець. – До того ж, він надзвичайно витриманий і толерантний. Коли йому не надавали слова, я боялася, що Ярема зірветься. Але цього не сталося. Особливо вразив мене момент, коли він, здається, ще під час всеукраїнських дебатів у Києві, вимовив фразу: «Я, як українець, вважаю…».

Title  

– Участь у дебатах показала, – висловлюється Ярема, – що люди з різних країн насправді дуже схожі між собою, і коли відсутній мовний бар’єр – ми чудово розуміємо одне одного, всі мають схожі цінності, схожі риси і всі, загалом, хочуть у житті одного – щастя.

Дебатувати на міжнародному рівні і здобути перемогу, каже Ярема, – це, насамперед, величезний досвід, весело проведений час і багато нових знайомств: «Це класно – ледь не в кожній країні Східної Європи мати знайомого». Не забуває хлопець, звичайно, і ще один аргумент – також це вагомий пункт до резюме.

Після перемоги у Міжнародних молодіжних дебатах одинадцятикласник Ярема-Лука Єлейко активно зайнявся пошуком німецького університету, який відповідав би його майбутнім професійним планам. Хлопець хоче пов’язати своє життя не з дипломатією, юриспруденцією чи журналістикою, де, здавалося б, якнайкраще можна застосувати свій ораторський талант, а з економічним фахом. Завдяки змаганням у нього з’явилося багато можливостей і пропозицій. Так, найбільш успішні учасники дебатів двічі на рік відвідуватимуть дискусійний гурток у Німеччині, сам же Ярема, як переможець, – наступного року візьме участь у Міжнародних молодіжних дебатах у ролі судді.

– Я дуже люблю Львів, це місто мені подобається, я до нього навіть прив’язаний. Тому якщо буде можливість, я повернуся до України і буду тут жити та працювати, – розповідає переможець міжнародних німецькомовних дебатів.

– Ярема повернеться, – впевнено, хоч і з часткою смутку (може, від того, що він вже майже випускник), додає учителька Мар’яна Михайлівна. – Як маленький громадянин нашої держави, він уже багато зробив для неї. Я пишаюся ним.

Для того, щоб представляти Україну на міжнародному рівні, Ярема-Лука Єлейко повинен був здобути перемогу на всеукраїнському. У Братиславі змагались учасники з 12-ти країн.

Зазначимо, що це вже друга поспіль перемога України у цих дебатах. Минулого року перше місце привезла франківчанка Яна Біць.

Фото з архіву Яреми-Луки Єлейка

Автор: Наталя Дзьомба

Джерело: «Львівська газета»

Лола. Історія першого львівського собаки-візитера

Реформування коледжів: який досвід Україна може перейняти у США

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com