rss
11/20/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#364

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Освіта \ Лола. Історія першого львівського собаки-візитера

Це – Лола. Собачка з непростою життєвою історією. Колись тваринка була домашньою улюбленицею, потім її спіткав нелегкий вуличний період, а вже зараз вона претендує на місце у штаті ЛКП «Лев».

 

Чотири місяці тому Лолу збив автомобіль, у центр адопції вона потрапила після виклику небайдужих людей. У тваринки був забій таза та абсолютно нерухомі задні кінцівки. Ветеринари сумнівалися, чи вдасться їм виходити її, а тим більше, – повернути тварину до нормального життя. Місяць лікування: уколів, масажів, і диво сталося – Лола одужала. Працівники з усіх сил намагалися знайти господаря. Десятки оголошень, тисячі поширень у соцмережах, але ніхто так і не з’явився. А про життя у домівці нагадували лише акуратно підстрижені кігтики. Собака був наляканим та не йшов на контакт, але коли самопочуття покращилося, почав виказувати інтерес до людей. У ЛКП «Лев» Лолу тепер сприймають за СВОЮ.

На щастя Лоли склалось так, що працівники центру відвідали семінар, де почули про «каніс-терапію» – реабілітацію за участі собак. За кордоном такий метод реабілітації активно застосовується та допомагає людям з фізичними та психологічними вадами. Щоб займатися такою діяльністю, для провідника собаки необхідна медична освіта та співпраця з реабілітологами й психологами. Сам же собака має бути ніжним, спокійним, на подразники реагувати адекватно. Це – точна характеристика Лоли, – подумали працівники центру адопції і вирішили навчати Лолу як собаку-візитера, тобто тварину, яка своєю присутністю додає оптимізму та покращує емоційний стан як звичайних дітей та дорослих, так і людей з інвалідністю.

  Title

Спікер лекції переконував: собакою-терапевтом може стати лише породиста домашня тварина, тому що, на відміну від безпритульної, не має психічних травм. Проте, працівники центру вирішили довести зворотне. Вони запевняють, що вуличні собаки є дуже вдячними і залюбки приймають та дарують ласку.

Кінолог ЛКП «Лев» Володимир Вань пояснює: «Собака буде контактувати з дітьми з інвалідністю, тому він не повинен нав’язувати свою увагу. Реакція на інших має бути поміркованою».

У ЛКП планують розпочати співпрацю з департаментом соціального захисту, аби медичні фахівці визначили критерії, які вимагаються для дітей з різними захворюваннями. Тоді кінологи зможуть розвивати собаку у цих напрямах.

Лола за 2 місяці навчання ходить на повідку, виконує команди та чемно їздить автомобілем. Її шерсть м’яка, а статура показує, що їсть вона багато та смачно. Сьогодні у Лоли – дебют. Вона приїхала в одну з львівських шкіл, аби зустрітися з учнями молодших класів. Десятки дітей у захваті: простягають руки, гладять Лолу, розпитують про чотирилапу красуню. А Лола що? А Лола дає себе любити і демонструє радість активним хвостиком та усміхненими очима. І моментами поглядає на кінолога, тому що він підгодовує її смаколиками. Після кожного шматочка ковбаси собака стає щоразу веселішим.

Зараз у ЛКП «Лев» Лолі шукають подругу, яка також стане візитером, але в активному напрямі. Її навчать різних ігор, трюків та інтерактивних методів навчання.

У самої ж Лоли уже з’явились потенційні господарі. В ЛКП «Лев» пояснюють: поки що собаці подобається бути поруч з дітьми та розвиватися у соціумі. Допоки Лолі це буде цікаво – вона залишатиметься на підприємстві та допомагатиме людям відновлювати віру та ставати емоційно стабільними.

Автор: Світлана Самборська

Джерело: «Львівська газета»

Як учневі зі Львова вдалось перемогти у міжнародних дебатах

Реформування коледжів: який досвід Україна може перейняти у США

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com