rss
04/25/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#350

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Подорожі \ Печери Тернопільщини можуть потрапити до списку природної спадщини ЮНЕСКО

Туристична «візитівка» Тернопільщини - тутешні печери - може потрапити до переліку Світової природної спадщини ЮНЕСКО.

 

Про це кореспонденту Укрінформу розповів заступник начальника Управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Ігор П'ятківський.

«До керівництва області звернулося Міністерство екології та природних ресурсів України щодо долучення мережі печер Тернопільської області до попереднього Списку природних об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Тому ми провели засідання робочої групи з розвитку заповідної справи за участю науковців, спелеологів, екологів, де вирішено підтримати таку перспективну для промоції туристичної привабливості краю ініціативу», - зазначив П'ятківський.

За його словами, у випадку виконання всіх необхідних вимог щодо обґрунтування названої перспективи, Україна матиме другий після букових лісів Карпат об'єкт у Списку природної спадщини ЮНЕСКО - печери Тернопільщини.

Зазначимо, що на Тернопільщині, яка територіально є однією з найменших областей в Україні, налічується понад сотню печер. Як стверджують вчені та спелеологи, досі відкрито лише п'яту частину підземних лабіринтів, утворених мільйони років тому. Кожна печера - унікальна. У підземних залах і коридорах туристів та дослідників ваблять сталактити і сталагмітами, химерні колони, натічні форми на скелях, численні озера. Серед сотні печер - й Оптимістична, довжина розвіданих ходів якої сягає 214 км. Її занесено до Книги рекордів Гіннеса як найбільшу в світі гіпсову печеру й другу за загальною довжиною печерних ходів. Оптимістична поступається лише печерній системі Мамонтова - Флінт-Ридж у США.

8 найбільш незвичайних залізничних шляхів

Дивовижні країни, в які вам не потрапити

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com