rss
04/25/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#350

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Події в Україні \ Донбас на порозі екологічної катастрофи, – експерти ООН

Донбас на порозі екологічної катастрофи, - експерти ООН

 

Воєнні дії на території Донецької і Луганської областей завдають серйозної екологічної шкоди Україні, а східний регіон наразі на порозі екологічної катастрофи.

Про це повідомляють Новини ООН.

«Сьогодні війна руйнує довкілля в Україні. За оцінкою експертів Програми ООН з довкілля (ЮНЕП), в результаті конфлікту на Донбасі зруйновані екосистеми на території, щонайменше, 530 тисяч га, зокрема, у 18 природних заповідниках загальною площею 80 тисяч га. Крім того, постраждало 150 тисяч га лісів - досі на території, прилеглій до зони бойових дій, палають 12 тисяч лісових пожеж», - наголошують експерти.

В ООН наполягають на тому, що захист довкілля має стати частиною зусиль із запобігання конфліктам і стратегій з підтримання миру.

«Донбас наразі на порозі екологічної катастрофи, причина якої - забруднення повітря, ґрунту і води унаслідок вибухів великої кількості боєприпасів та затоплення промислових підприємств. Необхідно терміново провести оцінку екологічних збитків, завданих збройним конфліктом, і звести їх до мінімуму», - наголосила експерт ЮНЕП Лейла Урекенова.

За оцінками експертів, промислові підприємства у східному регіоні країни становлять потенційну загрозу для здоров'я людей і природи.

«У регіоні зосереджені 5,5 тис. промислових підприємств та об'єктів інфраструктури, які, в разі ушкодження, стануть джерелом значної шкоди для довкілля. Забруднення річок, загрожує здоров'ю людей. Зона бойових дій, зокрема, сільськогосподарські угіддя, нашпигована боєприпасами, що не вибухнули, на ліквідацію яких підуть роки або навіть десятиріччя», - наголошують в ООН.

 

Суд у справі Кернеса транслюватимуть онлайн

 

Засідання Полтавського апеляційного суду, де 12 листопада розглянуть три апеляції на ухвалу Київського райсуду Полтави про закриття кримінальної справи проти мера Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців, відбудеться в режимі онлайн.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіли в суді.

«Через недостатню площу приміщення кількість присутніх може бути обмежена за рішенням судді», - наголосили в суді.

У зв'язку з цією обставиною запланована онлайн-трансляція розгляду всіх трьох апеляцій на рішення райсуду про закриття справи проти Кернеса і двох його охоронців.

Нагадаємо, 10 серпня Київський райсуд Полтави закрив кримінальне провадження проти мера Харкова Геннадія Кернеса, який обвинувачується у викраденні, катуваннях і погрозі вбивством двох активістів харківського Євромайдану.

Суддя Андрій Антонов заявив, що сторона обвинувачення переклала на суд доведення злочину, а самі прокурори не з'явилися на сім останніх засідань суду.

12 серпня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про необхідність повернення справи Кернеса на розгляд до суду - «для винесення об'єктивного вироку».

20 серпня слухання справи Кернеса та його охоронців, призначене на 21 вересня, зняли з розгляду у зв'язку з тим, що у Верховному Суді є клопотання адвоката Олександра Гунченка про скерування кримінального провадження до іншого апеляційного суду.

25 вересня Апеляційний суд Полтавської області з власної ініціативи переніс на невизначений час засідання у справі Кернеса, посилаючись на те, що не отримав з Верховного Суду оригінали ухвали від 24 вересня 2018 року.

За словами адвоката Олександра Гунченка, це засідання суду було резервним: «Ніхто з учасників процесу, включаючи Геннадія Кернеса, не отримав виклик до суду».

Геннадій Кернес та його охоронці не вважають себе винними у викраденні, катуваннях і погрозі вбивством двох активістів харківського Євромайдану взимку 2014 року.

 

Профільний комітет ВР підтримав ідею надати курорту Куяльник статус державного

 

Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму підтримав ініціативу голови Одеської облдержадміністрації щодо присвоєння Куяльнику статусу курорту державного значення.

Про це повідомляє прес-служба ОДА із посиланням на очільника Одещини Максима Степанова, який взяв участь у засіданні комітету.

«Мені дуже приємно, що цей законопроект був одноголосно схвалений на засіданні Комітету Верховної Ради. Наступна дія - винесення проекту в сесійну залу ВР і вже прийняття у вигляді закону. Я і в подальшому наполегливо цим займатимусь, адже моя мета - Куяльник якомога швидше має набути статусу курорту державного значення», - зазначив Степанов.

За його словами, збереження цього курорту та його розвиток є важливою справою, бо він є унікальним на території України і «нічим не поступається Мертвому морю».

На думку Степанова, ухвалення проекту закону допоможе, зокрема, захистити унікальні лікувальні ресурси оздоровниці, а також будуть надійно захищені інтереси потенційних інвесторів. Представники малого та середнього бізнесу матимуть нагоду вкладати кошти в розвиток туристичної інфраструктури на цій території, що сприятиме розвитку оздоровчого туризму в регіоні.

У квітні голова Одеської ОДА звернувся до керівників фракцій Верховної Ради щодо ухвалення законопроекту «Про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення». У червні проект було зареєстровано у Верховній Раді.

Куяльницький лиман - унікальне родовище мулових грязей та ропи. Його властивості порівнюють з Мертвим морем. До категорії лікувальних зараховано й Куяльницьке родовище мінеральних вод. Природні ресурси дають змогу проводити лікування та профілактику широкого спектру захворювань -- від травм опорно-рухового апарату до захворювань шлунково-кишкового тракту.

 

На Вінниччині заснували літературну премію для фантастів

 

Засновано нову літературну премію для письменників-початківців імені відомого фантаста Ігоря Федорова.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив голова Вінницької обласної організації НСПУ Вадим Вітковський.

«Із пропозицією заснувати премію імені нашого земляка Ігоря Федорова для фантастів-початківців виступило вінницьке письменництво та мама Ігоря. У цьому жанрі нині працює дуже мало молодих літераторів, а як показує час, креативність наших авторів цінується у світі. Той же Ігор Федоров, скажімо, був сценаристом культового серіалу «X-Files». Отож, хочемо підтримати яскравих і талановитих письменників, які працюють у цьому жанрі», - повідомив Вітковський.

За його словами, перших переможців премії імені Ігоря Федорова назвуть у травні, напередодні роковин смерті письменника. Участь у конкурсі на її здобуття можуть брати молоді фантасти з усієї України. Надсилати свої роботи вони можуть до 1 травня на електронну адресу голови Вінницької обласної організації НСПУ.

Журі премії визначатиме двох переможців. Перша премія становитиме 5 тис. грн., друга - 3 тисячі.

Вінничани Ігор Федоров - відомий український письменник-фантаст, автор сценарію двох серій відомого американського серіалу «X-Files» («Секретні матеріали»). За радянських часів організовував всесоюзні з'їзди шанувальників фантастики «Віннікон». Автор збірки дитячих казок «Казки дивного лісу» і книги віршів «Кощуна». Переклав з англійської роман американської письменниці Джейн Йолен (Jane Yolen) «Карти смутку» (Cards of Grief).

 

Швейцарці зніматимуть фільм про вузькоколійку на Рівненщині

 

Документальну кінострічку про одну з трьох вузькоколійок, що діють в Україні, зніматиме українсько-швейцарська творча група у Володимирецькому районі на Рівненщині.

Про це повідомляє «Володимирець.City».

«Фільм не лише про потенціал - краєзнавчий, туристичний і комерційний, - а й про людей. На Володимиреччині є свої ентузіасти, які власними силами і коштом відреставрували тепловоз, унікальну дрезину і створили музей вузькоколійки. Це - сім'я Людмили та Олександра Мельників», - йдеться у повідомленні.

Самі ж зйомки спільного українсько-швейцарського документального кіно про вузькоколійки розпочалися на Закарпатті.

Режисер Олександр Недбаєв три роки виношував ідею стрічки. Фільм зніматимуть 25 днів, більша їхня частина буде на території України, а далі - у Швейцарії. До кадру потраплять також вузькоколійки Івано-Франківської, Рівненської та Кіровоградської областей.

«В Україні збереглися лише три вузькоколійні залізниці. Ми не можемо дозволити собі такої розкоші закривати чи ліквідовувати подібні залізниці. З 1991 року в нас було більше, ніж 1000 кілометрів вузькоколійки. Наразі залишилося менше, ніж 300», - зазначив Недбаєв.

Головних героїв фільму буде двоє - український студент і поціновувач залізниці Олег Гудзеляк та ентузіаст зі Швейцарії Крістоф Бахман, який відреставрував власним коштом потяг ХІХ ст. і зробив його популярною туристичною атракцією.

Проект втілюється за підтримки Українського культурного фонду та швейцарського партнера.

Наступного року документальний фільм вийде на швейцарському телебаченні. Згодом стрічку побачить й український глядач.

 

Кам'янець привабив понад півмільйона туристів

 

У Кам'янці-Подільському підбили підсумки цьогорічного туристичного сезону: місто відвідали більш, ніж 500 тисяч мандрівників.

Про це повідомляє ye.ua.

«Цьогоріч Кам'янець-Подільський відвідало понад півмільйона туристів. Цю цифру ми визначили завдяки барометру, який показує динаміку відвідування туристів нашого міста. Цим барометром у нас є Стара фортеця, яку цьогоріч відвідало понад 250 тисяч осіб. Окрім цього, є туристи, які приїжджають до нас багаторазово і вже не відвідують Старий замок. Цю кількість ми також визначили, адже взяли інформацію у готельєрів, які розміщують у себе гостей міста. Я сміло можу сказати ще про 250 тисяч осіб. Підрахувавши все, ми можемо впевнено казати, що цьогоріч Кам'янець-Подільський відвідало більше, ніж півмільйона туристів», - розповіла директор департаменту гуманітарної політики міської ради Олена Кузема.

У міськраді зауважили, що туристи, зокрема, мали нагоду покататися на кулях під час фестивалю повітроплавання «Золота Омега», взяти участь у історичній реконструкції Schola Militaria, відвідати міжнародний військово-історичний фестиваль «Остання столиця».Водночас, чиновниця зазначила, що вуличні фестивалі хоча й завершилися, проте у місті й досі продовжуються заходи в будинку культури та в музейних об'єктах.

«Днями у нас відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Grand Fest Кам'янець», на який приїхало понад тисячу учасників з усієї України. Далі ми починаємо готуватися до новорічно-різдвяної акції «Від Миколая до Йордану», яка розпочнеться 19 грудня і завершиться 15 січня. Фестивальний календар у нас не має кінця, й туристи приїжджають до Кам'янця постійно. Тому до кінця року можна більш точно говорити про кількість туристів, які відвідали місто, і це може бути значно більше, ніж півмільйона», - зазначила Кузема.

Лінія фронту: сім ворожих обстрілів за день, «найгарячіше» – під Кримським

Лінія фронту: окупанти обстріляли Чермалик із БМП

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com