rss
05/19/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Свята Покрова – покровителька України!

Свято Покрови Божої Матері всі християни відзначають 14 жовтня. Це свято має свою цікаву історію, починаючи з візантійських часів.

 

Коли Царгород, столицю Візантії, взяли в облогу, людям, що молилися в храмі, явився образ Божої Матері. Вона молилася разом з людьми і тримала покрову-омофор, якою потім накрила всіх людей у церкві.

Title Title 

 

Ворог був переможений, і ця дивна новина облетіла дуже скоро весь світ. Від тієї хустки-покрови свято й отримало назву. Покров-омофор став символом опіки і заступництва Божої Матінки.

Title Title 

 

В Україні свято Покрови існує відтоді, як до Київської Русі прийшло християнство. Перші ікони Богородиці привезла до Києва Анна, дружина князя Володимира Святославовича. Ці ікони стали чудотворними. Ікона Матінки Божої, на якій вона тримає в руках покрову, стала улюбленою в Україні. Особливою пошаною користувався цей образ на Запорізькій Січі. Він був священним для козаків, і в усі походи вони брали його зі собою. Стаючи до молитви перед походами, козаки зверталися до Матінки Небесної: «Покрий нас чесним своїм покровом і ізбав нас від усякого зла».

В Україні збудовано багато церков, які мають ім'я Покрови. Три церкви в Києві є Покровськими.

Особливим це свято було для жінок і дівчат. Цього дня жінка покривала образ Матінки Божої вишиваним рушником. Такі рушники, що їх приносили до церкви в дар на образ Матері Божої, називалися «обітними». До свята Покрови був гарний звичай на Покутті, Львівщині, Буковині - чоловіки і молоді хлопці збиралися толокою і покривали хати вдовицям, сиротам, лагодили огорожі, щоб Матінка Божа їх благословила і покрила доброю долею, здоров'ям. Жінки дарували в цей день сорочку сироті або каліці, покриваючи немічних своїм покровом, освяченим молитвою доброчинності. Надіємось, що ці прекрасні традиції повернуться назад до нас, українців, із забуття.

Title Title 

 

Адже кожен із нас у тяжку хвилину звертається в молитвах до Матінки Небесної і просить захисту і допомоги. Просимо донести наші молитви до Господа і попросити заступництва. Допомога приходить інколи вже тоді, коли ми втрачаємо надію, - в останню хвилину.

Стараймося і ми робити більше добра на Славу Божу.

Минулої неділі чудово відсвяткували свято Покрови парафіяни церкви Святої Покрови Київського Патріархату. Святу літургію відправив настоятель катедри св. Андрія о Віктор Полярний разом з настоятелем церкви св. Покрови о. Анатолієм і священиками з інших українських парафій.

Прекрасний хоровий спів під час Святої Літургії надихав парафіян і прихожан, підносив їхні думки і молитви до небесних висот, до Господа і Матінки-Святої Покрови.

Після Святої літургії був відправлений молебень до Матінки Божої.

Після всіх відправ настоятель церкви о. Анатолій і голова парафії Дмитро Костюк запросили всіх до церковної зали на парафіяльний святковий обід.

Зала сяяла привітністю та урочистістю. Духовенство, гості і парафіяни зайняли всі місця.

Хочеться трошки нагадати про історію церкви св. Покрови.

«Ми є церква, яка вийшла з України, на яку чекає Україна та яка неодмінно повернеться в Україну», - заповів Предстоятель православної церкви св. Покрови митрополит Григорій Осійчук майбутньому поколінню в далекому 1950-му році. В тих роках(1920-1950) Україна переживала тяжкі часи втрат, болю і людських страждань. Східна чума виселяла і переселяла Українців, пришивала тавро буржуазного багача, морила голодом, підло вбивала, гнала в Сибір, на Алтай, нищила духовні і національні корені.

Title Title 

 

Відгомін тих страшних часів бачимо і сьогодні.

Духовно-національні, політичні і соціальні проблеми спричинили до еміграції українців за кордон. Люблячи свою рідну землю, українці волею і неволею опинялися в різних куточках світу. У важкі повоєнні часи вони не могли повернутися на рідну землю, але плекали надію на те, що Україна стане незалежною, вільною постане на карті світу, і над нею замайорять жовто-блакитні прапори. Опинившись у США, українці почали відновлювати свою рідну Українську автокефальну (незалежну) Соборноправну церкву, яка була народжена у далекому 1921 році Василем Липківським і Миколою Борецьким, бо саме її підвалини вони плекали в душі на батьківщині, в Україні.

На прохання новоприбулих православних українців до Чикаго був запрошений архієпископ Григорій Осійчук. Відбулося це 25 грудня 1950 року, на Нове Різдво. В той час громада спромоглася орендувати колишню Лютеранську церкву, і вже 7 січня 1951 року, на Різдво Христове, владика Григорій Осійчук відправив Святу Літургію за участю великої кількості віруючих. Ініціативна група вирішила назвати церкву іменем св. Покрови і почала шукати приміщення для своєї церкви.

31 березня 1951 року було куплене приміщення теперішньої церкви святої Покрови і було відправлено Всенощну владикою Григорієм. Відтоді і до сьогоднішнього дня регулярно відправляються богослужіння в церкві святої Покрови.

Title Title 

 

Привітати парафіян із храмовим святом прийшли представники українських парафій Чикаго, представники українських організацій.

Після спільної молитви і благословення їжі гості могли послухати цікаву художню програму, яку приготували силами парафії під керівництвом Галини Кубишин. Галинка чудово впоралась зі своїм завданням, читала вірші про Господню Неньку, співала сама і проводила програму.

Велике задоволення отримали присутні від виступу наймолодших українців - учасників вокальної студії «Елегія», яку провадить Світлана Поляк.

Анастасія Чорній, Ксеня Левкович, Іванко Когут, Марічка Гарматюк показали високий рівень виконання українських пісень. Видно професійний підхід керівника до підготовки маленьких артистів. Діти поводили себе на сцені, як дорослі артисти, вільно, вкладаючи душу у виконання кожної пісні.

Присутні обдарували дітей гучними оплесками, а обличчя батьків маленьких артистів сяяли щастям і гордістю.

Під час обіду парафіян привітали зі святом і вручили Дар любові представник Генерального консульства України в Чикаго віце-консул Олександр Лущик; голова парафії св. Андрія Первозванного Іван Яресько; настоятель церкви св. князя Володимира Іван Лимар; представник парафії св. Йосифа Обручника о. Мирон Панчук, а також представник Кредитної Спілки «Самопоміч» Роман Яцківський, котрий передав чек на суму 1000 доларів на розвиток парафії.

Свято проминуло в атмосфері єдності, щирості і взаємоповаги. Попросимо в молитвах, щоб свята Покрова завжди охороняла нас всіх і нашу Україну від усіх бід, щоб дарувала Україні мир, щастя,єдність народу і процвітання!

Мистецький ракурс параду буковинської вишиванки в Чикаго

Шановні громадяни України!

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers