rss
08/06/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Гібридна влада, гібридна рибка та гібридна юшка…

Поки українці всього світу переймаються долею своєї Батьківщини, українська влада всіляко демонструє, що ні поняття «чуже майно», ні поняття «ворог» їй не відомі. Зате вона добре розуміється на поняттях «гібридна політика», «гібридна правда», «гібридна торгівля» та «гроші».

 

Мова навіть не про заяву президента Петра Порошенка під час зустрічі з колективом Рахункової палати України. «Найбільше нахапалися кредитів саме ті політичні сили, які сьогодні найголосніше «захищають» простий люд. 54 млрд доларів - ось загальна боргова спадщина, яку нагуляли сьогоднішні «правдоборці» у 2007-2013 роках, коли були владою відповідні політичні сили»... Красиво вийшло, самокритично. Так, ніби це не він працював міністром закордонних справ (2009 - 2010), міністром економічного розвитку та торгівлі (березень - грудень 2012), членом Ради НБУ (2007 - 2014)...

Новини минулого тижня могли би вжахнути будь-якого стороннього спостерігача, котрий до цього не дуже уважно стежив за руками української влади.

Всім відомо, що українська діаспора намагається весь світ підняти на ноги - аби захистити Україну від військових посягань Росії.

А от українська державна (!!!) компанія ПАТ «ОГХК» тим часом не просто торгує з Росією, а продає російській державній військовій (!!!) корпорації «Ростех» титанову сировину для виробництва зброї. Мабуть, переймаються, щоб Росії було чим воювати...

Тільки не кажіть, що такою діяльністю можна займатися, не привертаючи уваги найвищого керівництва держави...

Звісно, якщо керівництво розвідки скуповує дорогі маєтки під Києвом, і їздить відпочивати у окупований Крим - то може й не зауважити такої специфічної торгівлі, нема коли дивитися. Але навряд чи українська влада змогла би проігнорувати переміщення таких грошових потоків...

Втім, титанова сировина - це далеко не єдиний напрям торгівлі, де українська влада спроможна дійти вражаючого порозуміння з ворогом, котрий плюндрує українську землю і вбиває українських воїнів.

Візьмімо, для прикладу, ситуацію з Азовським морем. Фактично Росія повністю перебрала собі над ним контроль. Українські підприємства зазнають величезних збитків. Маріуполь живе в страху - оскільки в будь-який момент на берег можуть висадитися «зелені чоловічки». І загалом нема жодної гарантії, що завтра на Чорному морі Росія не почне робити те саме, що й на Азовському.

Офіційно українська влада намагається всіляко завадити російській окупації Азовського моря. Навіть здіймає ґвалт з цього приводу на міжнародній арені.

Це - офіційні дії української влади, так би мовити, про людське око. Однією рукою. А в цей час інша рука дотримується зовсім іншої політики...

23 жовтня в Києві (а точніше - в комфортабельному ресторані на околиці української столиці) Держрибагентство України, а також представники МЗС, СБУ(!) та Міністерства юстиції зібралися, аби за келишком чаю поділити квоти на вилов риби в Азовському морі з делегацією Російської Федерації. Як вони не бояться пити чай з представниками Росії - біс їх знає. Але розпивання чаю та перемовини було заплановано аж на цілих три дні.

Та сталася непередбачена халепа - про цю скромну пиятику на тему риби дізналися громадські активісти.

Здивувалися.

Вирішили здивувати інших активних та небайдужих громадян. Для прикладу, Чубарова Рефата Абдурахмановича, чинного нардепа та главу Меджлісу кримськотатарського народу.

Той не витримав - вирішив завітати на це цікаве засідання. І виявив, що у складі російської делегації є злочинці, котрі відвідують окупований Крим.

«Російська делегація поводила себе так, ніби вони абсолютно законно поводяться в Криму... Я знаю одне - що не можна підписати той протокол щодо розподілу національних вод, не можна заради такого питання кидати під ноги окупанту інтереси української держави. До мене підходили деякі представники української делегації, казали, мовляв, як ви так можете, це ж робочі місця для українських рибалок, якщо не підписати цей документ, то їхні судна буде зупиняти ФСБ... Ніби їх і так не зупиняють. Всі мої аргументи про те, що ми не можемо задовольняти такі гібридні вимоги, гібридне розмиття інтересів української держави, було проігноровано. Проводити три дні засідання, і жодним чином не зачепити питання окупованого Криму, питання незаконного будівництва Керченського мосту, - я вважаю, що це недостойна поведінка. Та ще й коли представники наших державних органів намагаються мене переконати, що «треба виходити з реалій»... Я мусив заявити, що представник правоохоронних органів повинен зреагувати на те, що на засіданні комісії сидять люди, котрі з точки зору українського законодавства є злочинцями...», - заявив вражений Чубаров у прямому ефірі через свій Фейсбук ще по дорозі із засідання комісії.

І вже потім уточнив: «Не можна сідати за стіл переговорів з громадянами Росії, які відвідують з порушенням чинного законодавства тимчасово окупований Крим, які розпоряджаються злочинно захопленим майном українських риболовних господарств, що діяли у Криму до російської окупації, сором'язливо уникати у своїх виступах назви Криму, прилюдно звертатися до членів російської делегації «дорогие друзья».

Тим більше не можна домовлятися з росіянами про якісь умови спільного використання рибних запасів Азовського моря в умовах тотального силового нахабства та агресії, які щоденно демонструються російськими військовими кораблями на Азовському та Чорному морях.

Отже, прошу своїх колег - народних депутатів відгукнутися та під'їхати завтра, 24 жовтня, на 09.00 ранку за адресою: Бориспільське шосе, 18 км., ONOVO Dendra Hotel, де й відбуваються засідання згаданої комісії».

Після візиту Чубарова чомусь комісія перервала свою роботу - на прохання української сторони.

А моніторингова група «Майдану закордонних справ», «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» та BlackSeaNews на прохання інших активних громадян опублікувала склад української делегації на цьому заході.

Активісти виявили, що, зокрема, внаслідок роботи таких Комісій під виглядом науковців в Україні розвідники країни-агресора не просто спокійно працюють, а спокійно працюють з українським юридичним дозволом.

А що українські розвідники? А їм нема коли - поки маєтки в Козині до ладу приведеш, поки в Крим повітрям подихати злітаєш...

Тому активістам довелося шукати самим.

Виявилося, що головою української делегації є Литвиненко Вадим Олександрович.

Його тестем є Воропаєв Сергій Вікторович. Який є власником компанії ТОВ «Південна морська кампанія», яка працює в окупованому Криму, Севастополь, проспект Гагаріна, 23.

Але, якщо робити висновок з об'яв у російському сегменті Інтернету, займається вона не стільки будівництвом суден, скільки торгівлею рибою. Також Гугль повідомляє, що Сергій Вікторович Воропаєв був співробітником КДБ, має ресторани в Росії, а його донька (та дружина Литвиненка - голови Комісії) займається співочою кар'єрою в Росії.

Ну, який захід - така й делегація, яка делегація - такий і голова...

Інша справа - що цим заходом мали би займатися далі українські силові структури. А ці силові структури чомусь вважають, що вони мають право «виходити з реалій». Гібридних реалій, гібридної війни, гібридної торгівлі та гібридного патріотизму.

Тим часом активісти нагадують про те, що гібридна торгівля наразі є не дуже вдалою навіть для найгнучкіших (назвімо це так) гібридних патріотів.

Моніторингова група «Майдану закордонних справ», «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» та BlackSeaNews ще з півроку тому оприлюднила невелику доповідь «Незаконний видобуток морських ресурсів в окупованому Криму».

 

«До окупації Криму Росія видобувала в Азово-Чорноморському басейні в середньому близько 30 тисяч тон біоресурсів. Це сумарні об'єми вилову підприємств Краснодарського краю, Ростовської області, Ставропольського краю, Волгоградської області та Республіки Адигея. Об'єм вилову залишався майже стабільним впродовж семи років - з 2007 до 2013 (30 тис. тон). А після окупації Криму рибальська галузь РФ в Азово-Чорноморському басейні просто творить дива: 2014 - 51, 2015 - 102, 2016 - 103, 217 - 90 (тис. т). Ці дива - це українська риба, що виловлена у водах та за квотами захопленого Криму.

До березня 2014 року риболовлею в українському Криму займалися 89 підприємств та індивідуальних підприємців. За результатами 2015 року рибалив вже 181 господарський суб'єкт; наприкінці 2016-го - 267. А у 2017 кількість користувачів зросла до 304. При цьому цей приріст - не за рахунок кримських рибалок: до моменту анексії в Криму було 89 місцевих підприємств, на 1 квітня 2015 стало 90. І зараз приблизно так. Тобто на кримські квоти прийшли рибалки з регіонів РФ. І навіть з Північного Кавказу.

Відповідні дозволи зараз видає Федеральное агентство РФ по рыболовству (Росрыболовство). Саме з ними делегація Держрибагентства України з представниками МЗС, Мінюстиції, СБУ розподіляють квоти на вилов риби в Азовському морі...»

Андрій Клименко (https://www.facebook.com/profile.php?id=100003576664760 )

 

Що ж, будемо сподіватися, що якщо вже силовики не можуть завадити «дорогим російським друзям» ловити в Україні золоту рибу, то принаймні українські депутати та небайдужі громадські активісти якось завадять українським рибалкам продавати Батьківщину. Ну або хоча б чаювання розженуть.

Але от що далі робити - і з такою гібридною владою, і з такими гібридними спецслужбами - оце важливе питання. Адже справа не тільки в рибі. От, для прикладу, ще один скандал, про який знають журналісти, але не знає найвище керівництво країни: оточення сватів Добкіна забуло доправити Міністерству оборони пальне на 14 мільйонів гривень. Міністерство оборони тепер намагається через суд повернути хоча б гроші, але наразі безуспішно. Війна? Яка війна? Ні, не чули...

Так само наразі безуспішно СБУ намагається з'ясувати, яким чином вийшло так, що щебінь для будівництва Керченського мосту постачала українська компанія. Загалом на будівництво мосту окупантам постачання щебеню було здійснено двадцять п'ять разів(!!!)  - загальною масою двадцять вісім тисяч тонн.

«Ділки без необхідної дозвільної документації видобували у кар'єрах, власником яких є громадянин РФ, корисну копалину та реалізовували її російській компанії, яка є дочірньою структурою «ОАО «Мостожелезобетонконструкция», - повідомив прес-центр СБУ.

Але, як бачите, повідомив вже після того, коли необхідний для будівництва мосту щебінь вже було доправлено на місце. Швидше за все, «ділків» або не знайдуть, або ж знайдуть після того, коли ті втечуть до Росії...

Як можна перемогти ворога - із такими гібридними чиновниками, гібридною владою і гібридними силовиками?...

Загалом, українські журналісти вже відшукали одну з причин гібридної спорідненості української влади та недолугих українських розвідників.

За словами ректора сайту «Цензор.net» Юрія Бутусова, Сергій Семочко за персональною вказівкою президента Петра Порошенка керував операцією затримання і витурення з України Михайла Саакашвілі та його оточення, а також керував низкою подібних операцій.

Дивним чином десь у той самий час, коли Чубаров намагався повернути до тями гібридних рибалок, Саакашвілі писав нове звернення до українських громадян:

 

«Вчора я запитав у вас, чому ви дозволяєте банді бариг так знущатися з себе, постійно грабувати вас і у буквальному сенсі знищувати вашу рідну країну. Невже вас це влаштовує? А якщо не влаштовує, то чому ж ви нічого не робите?

Ваші відповіді в коментарях і перепостах, якщо чесно, мене здивували. Судячи з них, жодного з вас такий стан речей не влаштовує, але ви нічого не робите через те, що «немає лідерів, які б сказали, що треба робити».

Які до біса лідери, хлопці? Хіба за якимись лідерами ви виходили на Майдан проти зека під час Революції Гідності? Кого ви вважали лідером, хто говорив вам, що робити? Та всі ці «лідери» з'явилися лише після того, коли ви вийшли! А які лідери закликали вас дати відсіч путінській орді, яка напала на Україну? Коли у вас вдома заводяться таргани, ви теж чекаєте лідера, який скаже вам їх потруїти?

Коли у вас в будинку щось ламається, ви не чекаєте ніяких лідерів, і не чекаєте вказівок. Ви просто берете в руки молоток та усуваєте проблему.

Те ж саме і з країною. Коли бариги, як хробаки, пожирають вашу країну, коли їх настільки засліплює жадібність, що вони втрачають будь-який сором, нормальна людина пише своїм знайомим «Все, це терпіти більше не можна, я поїхав на Майдан» - і їде. Не питаючи ні в кого поради, не шукаючи ніяких міфічних лідерів і не чекаючи від них вказівок.

Дорогі мої друзі! Ніхто замість вас не зробить цю роботу. Якщо ви самі вийдете - вас обов'язково підтримають. Я підтримаю, українці з-за кордону, які під'їдуть до вас, як це було у Румунії, а хтось допоможе якимось іншим способом, підприємці підтримають, політики відразу до вас прибіжать... Але ось перший крок зробити ви повинні самі. Якщо, звичайно, вас не влаштовує, що Україна на всіх парах мчить до рівня найбідніших країн Африки.

Ну, а якщо вас влаштовує, що вас грабують і що знищують вашу країну, то, звичайно, продовжуйте чекати «лідерів, які скажуть, що робити». Або грайте в лотерею на виборах, обираючи чергових ушльопків. Можна, наприклад, Рабиновича вибрати. Або ще раз за Порошенка проголосувати. Путіна влаштують обидва варіанти, оскільки і той, і інший призведе до зникнення України як незалежної держави».

Mikheil Saakashvili
(https://facebook.com/SaakashviliMikheil/ )

 

Тут вже можна зауважити, що тональність порад екс-президента Грузії дещо змінилася. Але, поза тим, є проблема, котру йому з Європи не дуже добре видно, але її дуже добре видно з України. Справа в тому, що Росія встигла виростити в Україні не тільки гібридних чиновників чи гібридних силовиків, а й гібридних революціонерів...

Горіли склади, палали – і хто за цим стояв та хто за це сяде

Країна, де всі все знають. Але наразі вичікують

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com