rss
01/27/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#368

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Освіта \ В Україні візьмуться за концепцію розвитку післяшкільної неуніверситетської освіти

За результатами візиту до США представниками парламентського корпусу України та Міністерства освіти і науки України було укладено Меморандум про взаєморозуміння щодо перспективних шляхів законодавчого врегулювання розвитку післяшкільної неуніверситетської освіти.

 

Документ підписали заступник міністра освіти Юрій Рашкевич, керівник Директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров, народні депутати Олександр Марченко та Олександр Співаковський, перший заступник Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти.

У меморандумі задекларовано: переглянути концепцію розвитку післяшкільної неуніверситетської освіти в напрямку створення єдиної потужної ланки освіти, основним завданням якої є підготовка на 3-5 рівнях ЄРК.

Нова ланка освіти має стати інструментом переходу освіченого суспільства України від стадії обов'язкової повної загальної середньої освіти до забезпечення вільного доступу до здобуття професії та післяшкільної освіти.

Основою ланки має стати територіально розділена мережа регіональних багатопрофільних коледжів, яка об'єднуватиме сучасні коледжі та заклади професійно-технічної освіти державної форми власності за територіальною ознакою.

У документі також вказується, що вирішення цих питань потребує масштабної модернізації мережі закладів освіти, гармонізації Національної рамки кваліфікації з ЄРК, ухвалення нового Закону про таку ланку освіти та внесення змін до низки інших законів. Для напрацювання концепції розвитку післяшкільної неуніверситетської освіти пропонується створити окрему робочу групу з представників МОН, профільного комітету Верховної Ради, Асоціації працівників закладів 1 і 2 рівня акредитації тощо.

 

Українські освітяни перейматимуть досвід США

Лола. Історія першого львівського собаки-візитера

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com