rss
06/01/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Релігія і політика \ Москва вже не здатна змусити Константинополь відступити, – Євстратій Зоря

Речник УПЦ КП, архієпископ чернігівський і ніжинський Євстратій Зоря вважає, що Російська православна церква намагається чинити тиск на Вселенський патріархат. Таку думку він оприлюднив у Facebook.

 

«На що розраховує МП, оголосивши «Мінську схизму»: а) на мобілізацію інших помісних церков проти Вселенського патріархату і його рішення; б) на фінансовий тиск через втрату доходів, які російські паломники (зокрема, мільйонери і мільярдери) приносили на Афон», - написав він.

За словами речника УПЦ КП, із 2016 року було чітко видно, що РПЦ прагне зібрати навколо себе коаліцію церков - як противагу Вселенському патріарху. Коаліція виявилася слабкою і малоефективною, бо її учасники були не стільки вірними Москві, скільки діяли разом з нею через свої власні інтереси.

Із 14 запланованих учасників собору на Криті Москву підтримали лише 3, тож вона від початку опинилася у меншості, - додав Зоря.

Протягом літа 2018 року після паралельних дипломатичних візитів перемовників від МП і від Константинополя у помісні церкви з приводу української автокефалії виявилося, що максимум, на який може розраховувати Московська патріархія, - це заяви про «глибоку стурбованість», - зазначив також Зоря.

«Після провального візиту Московського патріарха до Вселенського, після призначення екзархів у Київ та реакції синоду РПЦ із частковим розірванням відносин двох патріархатів - знову ж таки, реакція помісних церков була стриманою, навіть найближчі до МП - обмежилися «глибокою стурбованістю», ЖОДНА помісна церква не ухвалила рішень повторити приклад РПЦ і почати розрив відносин з Константинополем», - додав Зоря.

Тож, впевнений він, розрахунок на те, що зараз Москва таки зможе сколотити якусь антиконстантинопольську коаліцію - лише марення, яке виглядає реальністю хіба що з московських вікон.

У нинішніх умовах очевидно, що змусити Константинополь відступити Москва вже не здатна, адже йдеться про майбутнє і авторитет самого Вселенського патріархату: відступивши, він поховав би одне й інше. Тож розрахунок на «коаліцію» та що вона змінить ситуацію на користь РПЦ - марний, наголосив речник УПЦ КП.

 

Синод Константинополя. Три дні, які змінили історію Української Церкви

Синод у Мінську: «Викрали у бідної РПЦ Україну»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com