rss
06/15/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#353

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Подорожі \ 14 дивовижних замків – символів безсмертного кохання

Любов - це сила, яка змушує мріяти, літати у хмарах і здійснювати подвиги. Вона є музою для поетів, художників, композиторів і письменників. Інші ж в ім'я кохання готові побудувати неймовірної краси замки. У світі існують кілька прикладів казково красивої і романтичної архітектури, але, на жаль, багато споруд пов'язані з трагічним коханням. І навіть люди, котрі не вірять у це почуття, все одно оцінять красу замків, зведених на честь коханих.

 

Замок Больдта

 

Title
 

 

Замок Больдта розташований на одному з островів на річці святого Лоренса, Нью-Йорк. Джордж Больдт побудував його на ділянці площею 2 гектари на честь своєї дружини Луїзи. Він планував подарувати його їй на День святого Валентина в 1905 році. Але мрія, на жаль, не здійснилася. Недалеко від ферми 300 осіб, включаючи мулярів, столярів і художників, побудували 6-поверховий замок зі 120 кімнатами, з тунелями, італійськими садами, мостом та дитячою ігровою вежею. Жодну деталь не забули під час будівництва. Передбачалося, що разом із замком буде побудовано всього 11 будівель, і це могло стати найграндіознішою спорудою у цьому регіоні. Але за рік до завершення проекту Луїза померла. Серце Джорджа було розбите, і він ніколи більше не приїжджав сюди, а будівництво замку припинили.

За 73 роки замок та інші споруди сильно постраждали від вандалізму і природних стихій. У 1977 році місцева влада придбала маєток за символічну плату (1 долар) і відреставрувала. Серед усіх споруд комплексу можна виокремити будиночок для яхт, ігрову вежу для дітей і 120-кімнатний замок за мотивами рейнських замків. Досі сюди приїжджають закохані, які мають намір одружитися.

Замок Каса Лома

 

Title
 

 

Замок Каса Лома в Торонто, Канада, побудований у готичному стилі в 1911-1914 роках генерал-майором сером Генрі Міллем Пеллатом для своєї дружини Мері. Під час будівництва він вирішив дати замку іспанську назву, Каса Лома, що в перекладі означає «Будинок на пагорбі». Генерал не шкодував грошей, і замок був досить сучасним на той час. Всього на будівництво було витрачено 5 мільйонів доларів (сьогодні це 65 мільйонів). Пара прожила в ньому 10 років, а в період Депресії, після Першої світової війни, всі предмети мистецтва із замку були продані з аукціону за 1,5 мільйона доларів, а меблі - за 250 000 доларів.

У будівництві брали участь 300 осіб. У замку - 98 кімнат і три поверхи, це - найбільше приватне володіння в Канаді. Будівля могла «похвалитися» ліфтом, великою плитою, де можна було приготувати цілого бика, а ще - двома таємними проходами, які ведуть з кабінету сера Генрі на першому поверсі, і трьома доріжками для боулінгу. Після того, коли генерал і його дружина виїхали із замку, він ще діяв деякий час у 1920-х роках як розкішний готель і популярне місце для вечірок. Пізніше почали ширитися чутки про його знесення.

Під час Другої світової війни замок використовували як центр дослідження для виявлення підводних човнів. Сьогодні в замку розташований музей, а сам він став популярним туристичним об'єктом. Протягом 15 років інтер'єр реставрувався. Навколо замку можна оглянути прекрасний сад площею 2 гектари.

Замок Капітана

 

Title

 

Замок Капітана або замок Рейнольдса, в Камерон, Оклахома, можливо, не найбільший, але цікавий, адже пов'язаний з історією кохання. Капітан Дж. Е. Рейнольдс був учасником громадянської війни. Його вважали «женоненависником», бо він не дуже поважав жінок і їхню роботу. Кілька разів під час війни капітана було поранено, одного разу дуже серйозно, але його виходили доньки одного з офіцерів-конфедератів. Після лікування капітан кардинально змінив свою думку про жінок. А потім навіть одружився з Фелісіт, спадкоємицею відомого індіанського вождя племені чокто, й оселився в маленькому містечку Оклахома. У 1890 році він почав будівництво замку в ім'я кохання до своєї дружини.

Тадж Махал, Індія

 

Title
 

 

Тадж Махал в Агрі, Індія, теж був побудований в ім'я кохання, але кохання трагічного, втраченого. Цей мавзолей був споруджений як пам'ятник справжньому коханню після смерті коханої дружини. Його побудував правитель імперії Великих Моголів Шах-Джахан після смерті своєї коханої Мумтаз-Махал. Ця споруда є прикладом того, на що здатна людина заради справжнього кохання. Купол мавзолею і чотири мінарети побудовані з білого мармуру, інші будівлі комплексу - з червоного каменю. Інтер'єр і екстер'єр об'єднують у собі традиції індійської, мусульманської і перської архітектури.

Замок Келлі

 

Title
 

 

Замок Келлі - це один із найстаріших замків Малайзії, і він був побудований в ім'я кохання Вільяма Келлі Сміта. Плантатор заробив багато грошей і повернувся додому, щоб одружитися з Агнес. У 1903 році сім'я повернулася до Малайзії. Агнес не була щасливою в замку, бо дуже сумувала за будинком у Британії. Коли в 1915 році у неї народився син, Келлі вирішив розширити замок. Під час будівництва він хотів об'єднати три архітектурні стилі: греко-римський, мавританський і індійський.

Чоловік проігнорував прокляття, про яке йому розповідали, і повернувся до Англії, щоб придбати підйомний кран для зведення даху вежі. Під час поїздки він помер від запалення легенів. Будівництво замку призупинили, а робітники розійшлися. Це місце сьогодні вважається паранормальним, багато дослідників і мисливців за привидами відвідують руїни замку.

Замок Торнвуд

 

Title
 

 

Замок Торнвуд теж побудований в ім'я кохання. Тільки цього разу чоловік будував його не для молодої дружини або коханки, а для жінки, з якою прожив уже 20 років. Цеглу для будівництва взяли зі зруйнованої будівлі, датованої 15 сторіччям. Торнвуд - це замок садів, де сьогодні проводять чарівні весільні церемонії. Один із них, навколишній замок, Анна назвала «Секретним садом». У ньому є велика шахівниця. У цьому замку донька Анни і Честера вийшла заміж, народила дітей і продовжувала жити після смерті батьків. Історія замку, на щастя, не пов'язана з трагедією.

Озерний палац

 

Title
 

 

Озерний палац в Удайпурі був побудований як жест бунтарства, але пізніше перетворився в один із найромантичніших готелів на планеті. Місячне світло, легкий бриз, послуги куртизанок - все це було в житті принца, господаря палацу. За легендою, він любив влаштовувати пікніки при світлі місяця з дівчатами в палаці батька. Так молодий принц поводив час, допоки про це не стало відомо його батькові, і принцу Махарай Джагат Сінгху II було заборонено повторювати щось подібне.

Принц із часом побудував свій власний замок на іншому острові озера Пічола. Це місце створене для пристрасного кохання. Палац ніби виринає з казкової краси ставка з ліліями.

Будівництво тривало з 1743 до 1746 років. Палац був названий на честь господаря, Джаг Нівас, і сьогодні він є одним з чотирьох найкрасивіших палаців на озері.

Замок Торрекьяра

 

Title
 

 

Великий Замок Торрекьяра побудував на півночі Італії в період 1448-1460 років граф Марія II Россі в ім'я кохання до Б'янке Пеллегріні. У ньому все було пронизане любов'ю. Навіть чотири вежі, побудовані в композиції, що нагадує квітку лілії, свідчили про кохання до Б'янке. Золота кімната вважається найбільш еротичним місцем в Італії, адже весь інтер'єр прикрашений картинами, що зображають оголених жінок. У кімнаті є з'єднані серця, прикрашені стрічкою, з ініціалами і написом «Nunc et Semper», що означає «зараз і назавжди».

Замок Лейтон

 

Title
 

 

У штаті Юта розташована ще одна споруда, побудована в ім'я кохання, - замок Лейтон. Це не його офіційна назва, просто він розташований недалеко від містечка Лейтон.

Жила собі одна сімейна пара. Мати дружини часто вмовляла доньку покинути бідного чоловіка і вийти заміж за багатого. Через деякий час так і сталося. Втім, новий чоловік теж почав недостатньо заробляти. Жінка переїхала до Юти і побудувала для себе симпатичний будиночок у долині. Незабаром її перший чоловік заробив ціле багатство і став успішним. За іронією долі він забажав повернути першу дружину. Чоловік переїхав в Юту і побудував замок, майже на подвір'ї своєї колишньої. Щодня, миючи посуд, вона дивилася на замок з вікна. Мораль така: іноді не треба слухати маму!

Замок Добройд

 

Title
 

 

Історія замку Добройд у Тодмордене, Англія, почалася як казка. У процвітаючому місті бавовняний промисловець Джон Філден закохався в місцеву вдову Рут Стенфілд. Вона пообіцяла вийти за нього заміж, якщо він побудує для неї замок. Знову замок і трагічна історія кохання. Джон вирішив відправити свою малоосвічену, на його думку, дружину в спеціальну школу в Швейцарії, щоб вона належно виглядала у світському суспільстві. Цей факт і вбив кохання. Проект, обіцяний як зізнання в коханні, занепав, а шлюб незабаром розпався.

У замку налічували 66 розкішних кімнат, чотири вежі, ще була головна вежа і стайня для 17 коней. На стіні замку можна побачити три букви JFR, витесані з мармуру, як свідчення того, що Філден побудував замок для Рут.

Замок Пост

 

Title
 

 

Замок Пост розташований на дорозі між Лексінгтоном і Франкфортом, у Кентуккі. Він був побудований у 1969 році за гроші від продажу вугілля на 20 гектарах землі. З ним пов'язана трагічна історія.

Рекс Мартін, господар замку, і його наречена проводили медовий місяць в Європі, де жінка побачила прекрасний замок і закохалася в нього. Копію чоловік вирішив побудувати для дружини на батьківщині після повернення. Але незабаром пара розлучилася. У замку, обгородженому високою стіною, є 6 спалень, велика бібліотека і басейн.

У 2004 році адвокат з Маямі заплатив 2 мільйони доларів за нього, але замок був знищений пожежею, як з'ясувалося пізніше, внаслідок вчиненого підпалу. У 2008 році він був реконструйований. Сьогодні фортецю відвідують туристи, вони можуть тут зупинитися і відпочити, а закохані пари можуть відсвяткувати тут весілля.

Замок Крейгдаррок

 

Title
 

 

Замок Крейгдаррок у Вікторії, Британська Колумбія, пов'язаний з цікавою історією. Шотландський емігрант Роберт Дансмюр заробив багато грошей, і в 1887 році найняв архітекторів Уоррена Вільямса й Артура Сміта з Портленда, щоб вони спроектували замок для дружини Джоан. Вільямс помер через чотири місяці, а Сміт закінчив проект і продовжив керувати будівництвом. Роберт помер у 1889 році, за рік до завершення проекту. Вартість замку становила 500 000 доларів.

Площа замку - 1860 м кв. Щоб дістатися до верхнього поверху і насолодитися прекрасним видом на гавань Вікторія на заході, протокою Фука на півдні, горою Олімп і островом Святого Івана на сході і самим містом Вікторія, треба пройти 87 сходинок. У замку - 39 кімнат на 4 і 5 поверхах, 17 камінів. Екстер'єр замку з мармуру, граніту, пісковику. Він визнаний національною культурною пам'яткою Канади. Щорічно його відвідують 150 тисяч туристів.

Замок Ларнака

 

Title
 

 

Замок Ларнака розташований на півострові Отаго, в Новій Зеландії. Будівництво почалося в 1871 році, коли австралієць Вільям Ларнака переміг на перегонах і на ці гроші вирішив побудувати замок для своєї дружини Елізи Джейн. У ньому було 43 кімнати і бальний зал. Для обслуговування потрібно було 46 слуг. У 2008 році з'явилося близько 30 свідчень того, що в замку живуть привиди, що вони шумлять, торкаються до людей і предметів.

Замок Лідс

 

Title

 

Замок Лідс біля графства Кент, в Англії, - це фортифікаційна споруда нормандського періоду, але він більше асоціюється з любов'ю, ніж з війною. Король Річард II подарував його своїй дружині - Анні Богемській. Річард був сентиментальним і романтичним, що було нетиповим у той час, коли постійно існувала загроза військових конфліктів.

Замок Лідс вважається жіночим замком. Окрім королеви Елеонори та Анни Богемської, ним володіли дружина короля, Едварда II, Ізабелла Французька і дружина Едварда III - Маргарита Французька. Генріх V теж сприймав замок як романтичне місце, подарувавши його своїй дружині Катерині де Валуа. Король Генріх VIII свого часу привіз у замок Катерину Арагонську. Каплиця на першому поверсі замку була побудована Едвардом I з метою щоденних служб для своєї коханої дружини Елеонори.

 

Джерело: «В світі» 

 

10 фото, які змусять вас відвідати Валенсію

Тут живе романтика. 15 дивовижних романтичних місць, де хочеться побути лише вдвох

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com