rss
07/08/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Скільки днів у тиждень хочуть працювати співробітники і чому?

Досить складно сформувати ідеальний графік роботи співробітників, який був би зручним як для роботодавця, так і для пошукача. У даному питанні задіяні інтереси людей, які оцінюють ситуацію з різних боків. Роботодавець дивиться з позиції того, як зробити роботу бізнесу максимально ефективною. А співробітник хоче зробити своє життя максимально ефективним і водночас комфортним, враховуючи, крім роботи, й інші сфери життя.

 

HeadHunter Україна дізнався у користувачів порталу hh.ua, в якому ритмі вони працюють на даний момент, а в якому - їм було б максимально комфортно.

Більшість (71%) респондентів на момент проведення опитування працювали на одній роботі. Майже чверть - мали підробіток, окрім основної діяльності. 4% - працювали на кількох роботах. 1% - вибрали варіант «інше».

 

82% учасників опитування зазначили, що працюють за 5-денним графіком. Тільки 2% працюють 4 дні на тиждень. 6% працюють у режимі шестиденного графіка. 5% - позмінно. 3% - самостійно регулюють свій робочий графік. Решта - 2% - зазначили варіант «інше».

Ми також дізналися, який графік респонденти вважають найкомфортнішим. З'ясувалося, що явного лідера серед запропонованих варіантів не було. Проте є три формати, які найбільш комфортні для значної кількості респондентів.

До цієї трійки ввійшли:

r      графік, при якому людина самостійно регулює свою зайнятість, - 41%;

r      4-денний - 30%;

r      5-денний - 25%.

Прихильників позмінного графіка виявилося небагато - 3%. І зовсім мало тих, кому комфортно працювати за 6-денним графіком або ж за будь-яким іншим (0,3%).

Прихильники 4-денного робочого тижня аргументують свій вибір тим, що такий графік - ідеальне співвідношення роботи та дозвілля. Вони зазначають, що третій вихідний, з одного боку, дозволяє відвідати державні інстанції, які працюють 5 днів, приділити час вирішенню особистих питань, відпочити і відновити сили. З іншого боку, можливість відпочити дозволила б їм працювати більш ефективно впродовж решти чотирьох днів.

Прихильники звичного 5-денного робочого тижня вважають, що такий графік доречний саме через його поширеність. Респонденти зазначають, що він дисциплінує, а також зручний для комунікації з клієнтами, оскільки більшість компаній теж працюють 5 днів на тиждень.

Ті, хто зазначив 6-денний робочий тиждень як комфортний, зробили це у зв'язку з тим, що через велике навантаження вони не встигають виконувати всі завдання у 5-денний термін і їм потрібен ще один робочий день, щоб працювати у більш спокійному темпі.

Ті, хто назвав позмінний графік роботи комфортним, аргументують свій вибір схожими причинами з тими, хто вибрав 4-денний. І, на їхню думку, основний плюс у тому, що є можливість використовувати будні не тільки для роботи: коли є потреба, можна відвідати держустанови, які працюють 5 днів на тиждень; взяти додатковий проект; відпочити або ж просто провести день на власний розсуд.

Ті ж, хто волів би самостійно регулювати свій робочий графік, зазначають, що плюси закладені вже у самому формулюванні - можна самостійно вирішувати, коли працювати, а коли займатися особистими питаннями. Плюс до цього - не потрібно відсиджувати робочі години, коли фактичної роботи немає. Прихильники вільного графіка також зазначають, що він особливо зручний для творчої роботи, а також роботи, пов'язаної з комунікаціями.

Таким чином, можна виокремити дві важливі тенденції. По-перше, співробітникам не вистачає часу для вирішення особистих питань. По-друге, те, що більшість компаній працюють також 5 днів на тиждень, а це, з одного боку, зручно для комунікації з клієнтами і підрядниками, з іншого - є причиною того, що людям не вистачає часу для вирішення особистих моментів, пов'язаних з відвідуванням інших інстанцій (банків, лікарень тощо). У зв'язку з цим, багато хто надав би перевагу 4-денному робочому тижню або можливості самостійно регулювати свій робочий графік.

Нагадаємо, що раніше аналіз бази вакансій і резюме показав, що попит на вакансії з можливістю віддаленої роботи значно перевищує пропозицію. Так, на 7-8 резюме з бажанням працювати у віддаленому режимі роботодавець рекомендує лише одну пропозицію, що надає такий формат співпраці.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у серпні 2018 року. В опитуванні взяло участь 640 респондентів з різних регіонів України.

Джерело: «HeadHunter Україна»

Торгівля з ЄС: переорієнтація вдалася

Без бідних пенсіонерів

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com